Login lub e-mail Hasło   

Za wszystko płacą podatnicy

Najtrudniej ludziom jest walczyć ze swoją mentalnością. Społeczeństwo obywatelskie i demokratyczne wydaje się nie istnieć, co w naszym kraju jest szczególnie widoczne. Ob...
Wyświetlenia: 753 Zamieszczono 14/12/2013

Najtrudniej ludziom jest walczyć ze swoją mentalnością. Społeczeństwo obywatelskie i demokratyczne wydaje się nie istnieć, co w naszym kraju jest szczególnie widoczne. Obywatelski obowiązek to przecież nie tylko branie udziału w wyborach (chociaż w tej sprawie również nie jest w Polsce dobrze), świadomy obywatel powinien zdawać sobie sprawę, że jego sytuacja i jego dobrobyt zależy dość ściśle od kondycji państwa, w którym żyje. Kondycja państwa to przede wszystkim podatki.

Nieszczęściem każdego chyba państwa jest to, że duża część jego obywateli chcą żyć na jego koszt, często nie wnosząc nic do wspólnego garnka oprócz żądań i narzekań. Wszyscy natomiast chcą podwyżek, mniejszych podatków, szybszej emerytury, krótszego czasu pracy, itp.

Państwo to taki dziwny garnek, w którym wszystko się musi zbilansować i jeżeli kolejarze, nauczyciele, pielęgniarki, czy też inna grupa społeczna dostanie więcej pieniędzy, automatycznie staną się one mniej warte. Stracą przy tym na wartości nie tylko ich pieniądze ale wszystkie pieniądze w państwie, wszyscy obywatele i ci, którzy dostali podwyżki i ci pozostali zauważą, że wszystko drożeje. Takie przyznawanie lub odbieranie, ulg, przywilejów, pomostówek, rent i odszkodowań to element gry politycznej rządu, który buduje swój wizerunek dysponując pieniędzmi podatników.

Często możemy zaobserwować jak ludzie, którzy powołani są przez nas do ochrony naszego wspólnego dobra po prostu nim szastają Podam przykład, jeden z wielu ale znany nam wszystkim - hala wystawiennicza w Katowicach. Ten co ją zaprojektował i zbudował z całą pewnością, wziął za to pieniądze. Inspektor nadzoru budowlanego, który zezwolił na użytkowanie obiektu również. Właściciel obiektu z pewnością zainkasował pieniądze za wynajęcie go na wystawę. Organizator wystawy gołębi, wziął na siebie odpowiedzialność za całą imprezę, także za bezpieczeństwo uczestników. Po wypadku natomiast pan premier, kazał nam wszystkim zapłacić za ich niedbalstwo, przyznając renty państwowe rodzinom zabitych w wypadku.

Przynależność polityczna i różnice programów poszczególnych partii, jest sprawą drugorzędną. Służy głównie do wzbudzania emocji obywateli oraz odwracaniu uwagi od prawdziwego wizerunku polityków. Krótko mówiąc jest to mydlenie oczu, bo każdej partii politycznej chodzi tylko o władzę. Władza to możliwość rozdziału stanowisk i pieniędzy. Dużo łatwiej budować polityczny wizerunek przyznając państwową rentę niż zmusić do zapłaty odszkodowania winnych zaniedbań. Rentę i tak płacą bezbronni podatnicy – obywatele. Nie trzeba szukać i zmuszać do płacenia prawdziwych winowajców. Zwłaszcza, że często są to różne korporacje, które nie dość, że potrafią się bronić, to jeszcze mają tajemnicze powiązania.

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2446
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 785
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 866
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 554
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 775
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 706
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1574
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 681
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 447
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 542
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 519
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  vivi91,  14/12/2013

w tytule jest słowo,,poodatnicy'' - nie znam. nie wiem więc o czym jest tekst... w nim kolejne rewelacje ... Barkarz - myliłeś się - umiem czytać a ty mnie nie przeprosiłeś tylko wycofałeś nieprawdziwe informacje.

  barkarz  (www),  14/12/2013

Dzięki za zwrócenie uwagi Wasza Złośliwość i Obrażalskość:)))

  vivi91,  14/12/2013

@barkarz: mrrrr chwal mnie !!! chwal!!!!!!!!!!!!!

  vivi91,  14/12/2013

@vivi91: a poważnie... tak się składa, że jestem architektem. Kiedy w tym ,,siedziałam'' sprawa hali była on top. Niestety znowu się mylisz - pisząc tak o tej smutnej tragedii... ale nie chcę w ten sobotni wieczór być niemiła, bo czeka mnie wielkie party. Miłego wieczoru

nieszczesliwym wybrales barkarzu przyklad hali w katowicach a wlasciwie jej wypadkowi, ktöremu ulegli w znakomitej wiekszosci golebiarze, nie wiem czy znasz ta Gruppe ludzi na slasku, zajmujacych sie chodowla owych latajacych szczuröw. Byli gornicy emeryci lub bezrobotni. Trudno byloby sobie wyobrazic jak znikomymi bylyby szanse ich walki o renty z wielkimi korporacjami budowlanymi. Prawne pansto ...  wyświetl więcej

  vivi91,  15/12/2013

@miro von kässelbach: ,,gniewna '' żyje i ma się dobrze:). Jednak sam przyznałeś, że przykład z Katowicami - nie był najlepszy...

  barkarz  (www),  15/12/2013

@miro von kässelbach: Jakoś o tym szukaniu winnych wzmianek nie znalazłem. Chociaż obiło mi się o uszy, że hala była pierwotnie zaprojektowana dla miejscowości o innym klimacie, w której nie ma dużych opadów śniegu i nikt jej nie przeprojektował dla polskiego klimatu. To jednak tylko przykład na to jak łatwo rządowi dysponować cudzymi pieniędzmi.
Inny przykład to odszkodowania dla powodzian ...  wyświetl więcej

  vivi91,  15/12/2013

@barkarz: ,, obiło mi się o uszy''... http://pl.wikipedia.org/wiki/K(...)2006%29

@barkarz: przyklad powodzian jest juz bardziej zlozony, trudno tu ucupic winnego. Jedynie ewentualny poszkodowany moze sie ubezpieczyc, czyli zrobic cos co w calym cywilizowanym swiecie jest jak najbardziej logiczne i stosowane. Przypominam sobie w ktörejs z lektur szkolnych czytalem jak na wsi Baby narzekaly ze Kolo stodoly lezala drabina i bosak, tak jak nakazywalo pruskie prawo a stodola mimo t ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska