Login lub e-mail Hasło   

Wybór domeny internetowej?

Domena internetowa to taki adres wirtualny, który pozwala nam w prosty sposób docierać do wybranych stron internetowych.
Wyświetlenia: 738 Zamieszczono 20/12/2013

Skoro domena to adres, to warto zadbać by ten adres był jak najlepszy. Podobnie jak to ma miejsce z nieruchomościami, mamy dobre adresy i te gorsza. Dlaczego wspomniałem o nieruchomościach? Bowiem domena internetowa zwana jest również nieruchomością XXI wieku.

Wielu czytających ten wpis, ma własną stronę lub zamierza się do jej założenia. Pamiętaj Twoja strona jest Twoją wizytówką, dlatego nie zapominaj o jak najlepszym adresie dla niej. Poniżej podam kilka czynników, które można brać pod uwagę szukając nazwy dla swojej domeny:

Wybierając domenę zwróć uwagę na:

1.Długość domeny

Krótka domena, jest oczywiście dobrze widziana , dajmy na to przykład wp.pl ,krótka nazwa, łatwa w zapamiętaniu, a jeżeli adres byłby wirtualnapolska.pl? Pojawiłyby się pomyłki przy wpisywaniu, adres maila zamiast nazwakonta  @ wp.pl byłby nazwakonta @ wirtualnapolska.pl. Jest różnica prawda? 

2.Rozszerzenie domeny

Nie wiem czy wiesz ale do wyboru jest setki różnych rozszerzeń domen. Tylko ktoś zna te rozszerzenia? Nie. Popularne strony w naszym kraju wybierają domenę .pl, nasza narodowa domena krajowa, jest najczęściej stosowanym rozszerzeniem w Polsce. Inne popularne to rozszerzenia to .com, .info, .net .

3. Łatwość w zapamiętaniu

Domena powinna być łatwa w zapamiętaniu, dzięki czemu lepiej budować markę i tożsamość naszej strony w Internecie.

4.Znak towarowy

Wybierając nazwę dla swojej domeny należy szanować nazwy, znaki towarowe. Rejestrując domeny z nazwami takie jak microsoft, apple...musimy się liczyć z tym, że taka domena zostanie nam odebrana. 

Wybór domeny, problemy

Jeżeli już kiedyś szukałeś swojej nazwy domeny, wiesz, że to wcale nie jest łatwe. Gdy rejestr domeny .pl liczby ponad 2.4 miliona domen znalezienie wolnej domeny nie jest łatwe. Dlatego będzie to wymagać trochę czasu, by znaleźć adres np. dla swojego bloga.  Można również szukać domen na rynku wtórnym, jednak liczyć się tutaj trzeba z większymi kosztami pozyskanie takiego adresu.

Podobne artykuły


7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2950
6
komentarze: 3 | wyświetlenia: 2654
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 8262
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64096
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19853
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19799
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34358
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 13250
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 55427
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9383
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska