Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego komórki macierzyste w kremach nie działają?

W momencie kiedy Nagrodę Nobla 2012 w dziedzinie medycyny przyznano za odkrycia związane z komórkami macierzystymi producentom kosmetyków zaświeciła się w głowach...
Wyświetlenia: 1.653 Zamieszczono 21/12/2013
 

W momencie kiedy Nagrodę Nobla 2012 w dziedzinie medycyny przyznano za odkrycia związane z komórkami macierzystymi producentom kosmetyków zaświeciła się w głowach żarówka! Biznes!

 

Idąc za dżwignią reklamy, komórki macierzyste mamy w kremach, maskach itd...

Niestety komórki macierzyste w kremach to zabieg wyłącznie marketingowy, zaraz Wam wszystko wytłumaczę...

 

Co to właściwie są komórki macierzyste?

 

Występują one we wszystkich organizmach roślinnych i żywych, i mówi się, że mogą więcej niż „inne”.Komórki te są zdolne do podziałów przez całe życie. Dla przykładu fibroblasty- komórki, które m.in. znajdujące się w skórze właściwej, zdolne są do podziałów kilkadziesiąt razy.

 Ponadto mówi się, że komórki macierzyste mogą wszystko! Mówi się tak ponieważ, mogą stać się każdą komórką organizmu. Zatem wszczepione w jakiś organ mogą go odbudować, zregenerować.

 

Brzmi to bardzo pięknie prawda?

 Pobrać komórki macierzyste możemy np. z tkanki tłuszczowej lub krwi i wszczepić tam gdzie są potrzebne- takie rzeczy w medycynie już się dzieją- jednak nie ze 100% zaufaniem- nadal prowadzone są badania.

I wszystko się zgadza jeśli mówimy o zabiegach medycznych lub medycyny estetycznej (np. pobranie komórek macierzystych z krwi i wszczepienie np. w bliznę), nie ma to jednak zupełnie zastosowania jeśli chodzi o kremy!

 

Dlaczego?

 Jak wiadomo w kremach nie ma naszych własnych komórek, nie ma nawet komórek zwierzęcych, jeśli już NIBY są to komórki roślinne...ale tu też mamy ale...bo jak żywa komórka ma przeżyć w kremie? Odpowiedzcie sobie sami:)

Komórek na pewno nie ma są ewentualnie ekstrakty.

Puśćmy jednak wodze fantazji – dobra niech będzie producentom- „komórki macierzyste są w kremach” – a teraz powiedzcie mi jak te komórki mają przedostać się do głębszych partii skóry, aby się tam dzielić? Jak maja pokonać barierę skóry?Musielibyśmy je sobie wstrzyknąć! Zatem jak widać już samo dostarczenie komórki macierzystej w kremie jest fikcją.

 

Istotną informacją dla nas jest fakt, że każdy z nas w swoim ciele ma takie komórki. Z upływem czasu jednak ulegają uszkodzeniu i jest ich co raz mniej. Potencjał odnowy regeneracji słabnie. Warto go chronić. Komórki macierzyste uszkadzane są poprzez wolne rodniki i promienie UV. Warto o tym pamiętać!

 

Można używać kosmetyków tego typu, nie neguję ich działania pielęgnacyjnego, ochronnego, ale bądźmy świadomi- nie dajmy sobie wmówić, że poddajemy się w ten sposób działaniu komórek macierzystych.

wiecej na www.centrum-odmladzania.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1586
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 663
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1150
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 767
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 930
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1023
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 650
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 732
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 478
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 518
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 468
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 393
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 625
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 960
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  barkarz  (www),  26/12/2013

Jednak chwyt reklamowy jest niezły, bo mało kto zdaje sobie sprawę jak działają komórki macierzyste.
Chyba najlepszym obrońcą komórek macierzystych, który usuwa z organizmu wolne rodniki jest Koenzym Q.

...ale znów pytanie, raczej nie takie pseuda koenzym Q, który znajduje się w pierwszym lepszym kremie?

Nie zgodzę się, bowiem to co napisane na opakowaniach często jest wytłumaczone w sposób skrótowy. Sama używam kosmetyków na bazie komórek macierzystych Revitacell i widzę, że są efekty. Trzeba jednak dobrze umieć czytać i chcieć się dowiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi. Przede wszystkim w przypadku kosmetyków z http://www.revitacell.pl/ do czynienia mamy ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska