Login lub e-mail Hasło   

Nowoczesne technologie w biznesie

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.tktelekom.pl/
Prawidłowy przepływ informacji ma istotne znaczenie dla zarządzania przedsiębiorstwem i utrzymywania relacji biznesowych.
Wyświetlenia: 405 Zamieszczono 02/01/2014

Aby usprawnić komunikację wewnętrzną i kontakt z partnerami biznesowymi, wykorzystywane są nowoczesne technologie informatyczne i telekomunikacyjne. Jednym z popularniejszych i częściej stosowanych rozwiązań jest Ethernet jako podstawa budowy sieci komputerowych.

Ethernet to ogólny zbiór technologii wykorzystywanych do transmisji danych. Po raz pierwszy węzły podłączone do jednego medium zostały zastosowane w 1976 roku, jako sposób przesyłania sygnałów w sieciach przy wykorzystaniu specyficznego okablowania. Efektem takiego zabiegu jest zapewnienie ciągłego przepływu komunikatów, w wyniku wysyłania i odbierania za pomocą tego medium określonych sygnałów dźwiękowych.

Ethernet jest w zasadzie obowiązującym standardem sieciowym stosowanym przez wiele firm. Zdaniem TKtelekom jakość usług świadczonych w technologii Ethernet warunkują parametry transmisji i przepływność łącza.  Istotne znacznie ma również zachowanie wszelkich wymaganych standardów bezpieczeństwa, które umożliwiają stosowanie zintegrowanych i zaawansowanych aplikacji biznesowych. Często są wykorzystywane przy wdrażaniu multimedialnych środków komunikacji niezbędnych dla usprawniania relacji biznesowych.

Z tego typu rozwiązań korzysta coraz więcej przedsiębiorstw nastawionych na intensyfikacje procesów biznesowych poprzez usprawnienie komunikacji wewnętrznej jak i zewnętrznej. Ponieważ Ethernet zapewnia transmisje o dużej przepływności, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo przesyłanych danych, wykorzystywany jest zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i tych mniejszych. Pozwala bowiem na ciągły przepływ informacji i tym samym utrzymanie stałego połączenia między poszczególnymi komórkami firmy.

Istnieje możliwość budowy własnych struktur technologii Ethernet poprzez stworzenie właściwych struktur informatycznych. Jednak opcją często wybieraną jest outsourcing, który pozwala korzystać z sieci transmisyjnej firmy świadczącej usługi teleinformatyczne. Pozwala to przenieść część obowiązków poza przedsiębiorstwo. Usługodawca oferuje zwykle pomoc specjalistów, którzy zadbają o prawidłowe zastosowanie, utrzymanie i zarządzanie siecią transmisyjną. Budowa własnej sieci wymaga ponadto dużych nakładów kosztów i wysokiej jakości sprzętu. Firmy świadczące usługi z zakresu transmisji danych posiadają odpowiedni sprzęt sieciowy i teletransmisyjny, dostosowując przepustowość sieci, bez konieczności wdrażania wymaganej do tego technologii.

Pomoc wykwalifikowanych specjalistów jest konieczna przy wdrożeniu i obsłudze technologii  Ethernet. Opracowują oni optymalne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa i z uwzględnieniem jego struktur organizacyjnych. Dostosowując system zabezpieczają łącza przed zewnętrznymi problemami. Prowadzą jednocześnie stały monitoring jakości przepływu informacji w celu zapewnienia usług wysokiej jakości.

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 450
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 939
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72262
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647759
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14934
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21415
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40364
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17309
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13044
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53139
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22464
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17996
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23041
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska