Login lub e-mail Hasło   

Gitara

Kilkanaście lat temu, będąc w pierwszej klasie gimnazjum, przyszedłem do ojca oznajmiając: tato, będę grał na gitarze. Ojciec spoglądając ze zdziwieniem, spytał: a co ty, gej?
Wyświetlenia: 877 Zamieszczono 11/01/2014

Jeszcze wtedy nie znałem świata, ale nie chciałem być gejem. I choć ojciec spytał o to nie na poważnie, ja poważnie to potraktowałem. Już nigdy nie nauczyłem się grać na gitarze. 

Miało to miejsce 13 lat temu. Często sobie myślę, jak dobrym byłbym gitarzystą, gdybym zaczął grać. Na pewno świetnym, bo muzyka to moja pasja. Myślę od tym cyklicznie, od lat. Lat, które mogłem właśnie przeznaczyć na naukę grania.

Ta historia, mimo że często bawi, jest naprawdę tragiczna. Nie wiadomo co osiągnąłbym, gdybym poszedł wtedy na lekcję. Gdybym wieczory, zamiast przy książkach i słuchaniu muzyki – tworzył ją.

Tak ważne jest kto nas otacza. Kto doda otuchy i kto pchnie do przodu kiedy tego potrzebujesz. Nie mów, że musisz zrobić – zrób. Nie zastanawiaj się, nie rozważaj, nie przeliczaj. Po prostu zrób. Te prawdziwe projekty nie powstają z potrzeby rozumu i kalkulacji, ale z serca. W głowie albo się opłaca albo nie, tam jest czysta matematyka.

Gdybym 13 lat temu usłyszał całkiem inne słowa typu: „dziwię się, że jeszcze tego nie zrobiłeś”, lub „na co jeszcze czekasz” – zrobiłbym to. Ludzie wokół nas są bardzo ważni, dowodzi tego przykład Richarda Bransona (twórca Virgin). On miał własnie takich rodziców: nie gadaj, zrób. Nie tocz piany, zrób.

Jeżeli masz marzenie, które w Tobie siedzi, to czas wziąć los we własne ręce. Jeśli masz kogoś, kto Cię w tym wesprze – tym bardziej. Nie patrz na kalendarz, dzień tygodnia, pogodę.  Po prostu zapierdalaj. 

Więcej na:

http://meloniasz.pl/

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1596
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 917
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1181
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 766
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 761
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 461
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1031
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 585
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 733
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 507
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 723
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 995
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Drogi Szymonie! Bardzo lubię gitarę i nieźle na niej gram. Mogę Ci pokazać bazową technikę gry na gitarze za pomocą Skypa.
P.S. Gejom nie jestem :))

  serpente,  15/01/2014

Bardzo trafnie ująłeś motywowanie i ogromne znaczenie poparcia i akceptacji osób, na których opinii nam zależy. Ich jedno czasem słowo zmienia całkowicie nasze życie. Twoja gitara to przykład, ale tak bardzo obrazowy, że chyba każdy z nas gdzieś jakąś swoją "gitarę" przypomni sobie, czytając Twój artykuł.
Pisałeś też: "nie patrz na kalendarz, dzień tygodnia, pogodę", więc na co czekasz?
Podobno to dzisiaj jest ten dzień, żeby zmienić swoje jutro :)

Nie patrz na kalendarz, dzień tygodnia, pogodę. Po prostu zapierdalaj. Szymonie na co czekasz- zapierdalaj, całe życie przed Tobą- jeszcze będziesz gitarzystą, najważniejsze chcieć. Ja będąc półwiecznym facetem postanowiłem nauczyć się grać na harmonijce. Co prawda wrodzone lenistwo bardzo mi to utrudnia, ale walczę z tym i może za jakiś czas zagram porządnego bluesa. Pozdrawiam i życzę Tobie i sobie wytrwałości.

@Krzysztof Mrozowski: Nie uczę się grać na gitarze, ale w życiu odnalazłem inne pasje i je realizuje, pomimo braku wsparcia. Tą pasją jest przede wszytkim blog, na który serdecznie zapraszam. www.meloniasz.pl

A na gitarę, przyjdzie jeszcze czas. Zapewniam!

PS. Dziękuję za ciepłe słowa i również życzę powodzenia!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska