Login lub e-mail Hasło   

Dokąd jadą te staruszki?

Nieważne która jest godzina i w jakim kierunku jedziesz. Bez znaczenia czy to autobus czy tramwaj.
Wyświetlenia: 888 Zamieszczono 12/01/2014

W każdą porę roku, w każdą pogodę, w autobusie jest pełno starych babet z siatami.

Niech mi nikt nie wmawia, że już nad tym nie myślał. Mamy z tym do czynienia na co dzień. Jadąc do pracy, wracając z niej, jadąc na imprezę i z powrotem. Jak to jest możliwe, że zawsze spotkamy jakąś staruszkę z siatką zakupów. Jeśli będzie tylko jedna, no to mamy szczęście.

Staruchy są plagą komunikacji i nikogo już nie zwodzi ich niedołężny wygląd. Nie raz już widziałem babcię biegnącą na autobus, nieoficjalnie bijąc przy tym rekord świata w biegu na 100 metrów. Laska, która jeszcze przed momentem służyła do podpierania, teraz jest wytrychem do autobusowych drzwi.

Stare schorowane duszyczki? Żart. Te pijawki po pierwsze nie cierpią hałasu, nie cierpią młodych a przede wszystkim – nienawidzą stać. Nie wiadomo ilu rocznie ludzi ginie z powodu nieustępowania miejsca. Tu nie ma przebacz. Zsiadasz, albo wysiadasz.

Najgorsze jest lato. Starszyzna poubierana w kożuchy, kalesony, berety i płaszcze, wyzwala typowy dla siebie swąd rozkładanego ciała. Otworzenie okna w takiej sytuacji to igranie ze śmiercią i ostracyzm społeczno-autobusowy. Pamiętaj – ich zawsze jest więcej.  No i te siaty. Wiecznie pełne siaty, lub ostatnio modne wózeczki cuchnące warzywniakiem.

Ale dokąd one kurwa jadą? Do warzywniaka? Tak, też. Do kościoła? Owszem. Ale przede wszystkim, jadą w jeszcze inne miejsce, gdzie są zawsze – do lekarza. Jadą zajmować kolejkę, często nie wiedząc w sumie po co. „Coś się słabo dzisiaj czuję” – wow, w wieku 80 lat? Niemożliwe!

Głupie to się wszystko zdaje. Ale tak naprawdę ma drugie dno. Wykończyć nas, młodych. Pozbyć się internetów, pedałów, tvnów, tusków i palikotów. Żeby potem móc wsiąść do pustego autobusu, wracającego od lekarza, jadącego do warzywniaka z przystankiem przy kościele.

Więcej na

http://meloniasz.pl/

Podobne artykuły


17
komentarze: 107 | wyświetlenia: 2249
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1134
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1074
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 577
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 804
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 502
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 688
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 629
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 652
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 995
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 512
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Daję mój głos za poczucie humoru i ironii.:-)

Szemrany temat:) Każdy o tym myśli, a nikt głośno nie zapyta:D Dzięki!

  adammm,  12/01/2014

Źyczę Ci dożycia minimum 80 lat ;-) Może sam sobie odpowiesz na to pytanie, oczywiście jak nie zapomnisz ;-)

  serpente,  15/01/2014

Może żeby wyeliminować staruszki z autobusów załóż wolontariat robiący im zakupy, modlący się za nich i za nich chodzący do lekarza?
Artykuł napisany lekko i lekko się czyta, to muszę przyznać, ale temat... gdzie Ty sobie właściwie wyobrażasz miejsce starszych ludzi, do których przecież sam się w końcu kiedyś zaliczysz?
Jak wtedy będziesz robił zakupy? Wsiądziesz w wypasione porsche ...  wyświetl więcej

@serpente: Miałam ten sam dylemat, więc i ja pozostanę neutralna... Pozdrawiam, Serpente:)

  serpente,  15/01/2014

@Skalny Kwiat: jeszcze naszła mnie taka refleksja, że starzy ludzie nabrali nieraz przez całe swoje życie tyle powodów do zgorzknienia, że chamstwo młodego człowieka, który przed sobą ma jeszcze lata doświadczeń, tym bardziej jest rażące. Pozdrawiam również!

@serpente: Zdaje się, że autor pomylił wąską grupę zgorzkniałych starych ludzi z ogółem tych, którzy są po prostu zmęczeni życiem. Ponadto, mnie naszła jeszcze jedna refleksja - kto wychował młodych ludzi na takich, co nie okazują szacunku swoim Starszym i jak ci z kolei będą wychowywać swoje dzieci z takim nastawieniem do ułomności wieku starczego?

  serpente,  15/01/2014

@Skalny Kwiat: zdaje się też, że autor sypie nam minusy za te komentarze...
A czytałaś artykuł "Gitara" tego autora?

Nie sypię żadnych minusów, nawet nie wiem o co w tym chodzi:)
Ten wpis wzbudził spore kontrowersje, zwłaszcza dla czytelników mojego bloga (www.meloniasz.pl).
Oczywiście nie brak mi szacunku ddla starszych - daleko mi od tego. tekst jest mocno sarkastyczny i naprawdę trzeba go czytać z dystansem.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska