Login lub e-mail Hasło   

13 sposobów na głęboką i trwałą zmianę osobistą

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://unitivecoaching.pl/13-sposobow-gl(...)obista/
Metody rozwoju osobistego, takie jak Neuro Linguistic Programming, Coaching, Time Line Therapy czy Spiral Dynamics, umożliwiły ludziom znacznie szybszą i trwalszą pracę nad sobą.
Wyświetlenia: 977 Zamieszczono 11/02/2014

 Pojawiłeś się na tym świecie jako człowiek, najwybitniejszy organizm, jaki kiedykolwiek istniał. Otrzymałeś w prezencie genialny umysł, którego możliwości zachwycają Cię na co dzień, realizujesz się w różnych dziedzinach życia, bo wierzysz, że dzięki temu osiągniesz to, o czym zawsze marzyłeś. Co byłoby, gdybyś autentycznie zoptymalizował pracę swojego umysłu i znacznie przyspieszył zdobywanie swoich satysfakcjonujących celów? Czy nie byłoby fantastycznie, gdybyś znacząco zwiększył wyniki, jakie generujesz w biznesie, Twoja kariera nabrała prawdziwego tempa rozwoju a Ty, dzięki szybko rozwijanym kompetencjom wspinał się na szczyty hierarchii firmy?

Przeżyj wiele wspaniałych chwil

Dobrze wiesz, że posiadasz wyjątkowe umiejętności do tego, abyś wreszcie zdobył upragnione wyróżnienia w edukacji, tylko Ty możesz pokierować swoim życiem i wiedząc to, zaczynasz rozumieć jak łatwo i przyjemnie możesz nauczyć się dowolnej wiedzy czy umiejętności w szkole lub na studiach. „Zdrowie najważniejsze” - powiadają ludzie, więc droga wolna do tego, abyś wreszcie zadbał o swój organizm, pozbywając się stresu i wszelkich zbędnych napięć, które mogły się pojawić na przestrzeni Twoich doświadczeń. Nauczył się relaksowania, uprawiając ulubiony sport, pozbył się nałogów i zmienił dotychczasowe nawyki żywieniowe. Przez całe życie otaczasz się ludźmi i to normalne, że czasami relacje z nimi mogą być różne, do Ciebie jednak należy decyzja, jak je mądrze odświeżyć i wprowadzić więcej harmonii w Twoje związki po to, abyś spełniał się we wspierającym środowisku, bo dzięki niemu urośniesz i zaczniesz czerpać zdrowe korzyści. Po całym dniu pełnych wyzwań przychodzi chwila na odprężenie i poświęcenie się własnym pasjom, odkryj je na nowo i w świadomy sposób zacznij je spełniać, to Twój wolny czas, więc poświęć go w wyróżniającym się stylu, mówiąc za kilkadziesiąt lat, ze wzruszającą łezką w oku, swoim wnuczkom „przeżyłem wiele wspaniałych chwil, warto było”.

Uwolnij się od przeszłości, podejmij ważne decyzje teraz i skup się na ekscytującej przyszłości

Dziś jest najlepszy czas na zjednoczenie wszystkich obszarów życia i maksymalne przyspieszenie Twojej energii do doświadczania wielu sukcesów, jakich tylko pragniesz.

Bez względu na to, w jakiej sytuacji się obecnie znajdujesz, zdajesz sobie sprawę, że wszystko możesz poprawić i ulepszyć, przychodzi moment w Twoim życiu, gdy mówisz do siebie „pora uwolnić się od przeszłości, podjąć ważne decyzje teraz i skupić się na ekscytującej przyszłości. Teraz, dzięki najnowocześniejszym technologiom rozwoju osobistego i kompetencji, takich jak Coaching, NLP, Time Line Therapy, Spiral Dynamics, Psychologia Głębi, masz szansę na trwałe zmiany we wszystkich dziedzinach Twojego życia. W dalszej części tekstu poznasz sposoby i pochodzenie przedstawionych modeli.

13 sposobów na głęboką zmianę

 • Przeanalizuj przeszłość - dotychczasowe problemy i wyzwania, ich strukturę, ważne emocje, relacje z ludźmi, modele, na których się wzorowałeś w dzieciństwie, odkryj przyczyny i skutki Twoich wyborów, wyznaczy wstępne cele. (Time Line Therapy)

 • Weź na warsztat wszystkie najważniejsze dziedziny życia: biznes i kariera, edukacja i rozwój kompetencji, sport i zdrowie, relacje, lifestyle. Dzięki takiej pracy wiesz, że rozwijasz się harmonijnie nad wszystkimi aspektami życiowymi, taka równowaga zapewnia zdrowy, prawdziwy i szybki wzrost osiąganych celów, a to oznacza, że możesz projektować następne plany i podążać jeszcze dalej. (Coaching)

 • Przejmij odpowiedzialność za swoje życie -tylko Ty masz wpływ na siebie i to, jakie zasoby aktualnie posiadasz, tę postawę masz go do końca życia, pora, abyś ugruntował sobie to cenne podejście i przestał zwalać winę na innych i wypracował skuteczniejsze, Ty jesteś Panem swojego losu. (Neuro Linguistic Programming)

 • Wyjdź poza swoją Strefę Komfortu wydobądź zasoby potrzebne do przełamania stojących przed Tobą wyzwań. (Neuro Linguistic Programming)

 • Uwolnij się od negatywnych emocji z przeszłości - korzystając z Twojej unikalnej Linii Czasu, uwolnij się od emocji gniewu, smutku, strachu, zranienia, poczucia winy i innych, które pojawiły się u Ciebie. Zyskaj zdecydowaną wolność i stabilność emocjonalną, sprawiając, że obciążająca przeszłość, doświadczenia, które wówczas się wydarzyły, zaczniesz postrzegać w komfortowym stanie emocjonalnym. Poczuj potężne uwolnienie się od negatywnych skutków przeszłości. (Time Line Therapy)

 • Usuń ograniczające decyzje -pozbądź się blokujących przekonań, wątpliwości i decyzji, w większości podjętych podświadomie, które uniemożliwiały Ci dotychczas realizowanie swoich pragnień. Zapomnij o ograniczeniach. (Time Line Therapy)

 • Zintegruj wewnętrzne części - zdarza się, że jedna część Ciebie chce czegoś, a druga zupełnie coś innego, np. wchodzić w związek czy zawierać luźne znajomości, pracować na etacie czy tworzyć własny biznes, to jedna z istotniejszych przyczyn niezrealizowanych planów, bo żyłeś do tej pory w pewnym rozdarciu, teraz pozbędziesz się wewnętrznych konfliktów i sprawisz, że wszystkie części jako większa całość zaczną pracować na Twój sukces i wspierać Cię. (Neuro Linguistic Programming)

 • Zintegruj Cień – odkryj tę część nieświadomości, która zawiera stłumione, wyparte impulsy, wyobrażenia, myśli, uczucia i pragnienia. Naucz się rozpoznawać swój Cień u siebie, odkrywając, jakich tematów w rozmowach unikasz, w jakich sytuacjach stajesz się nerwowy, jakich uwag unikasz, jakiego rodzaju krytyki nie znosisz, kiedy reagujesz gwałtownie. Zintegruj swój Cień i rozpoznawaj go u innych. (Psychologia Głębi)

 • Wykonaj proces Twoje Cele, Twoje Życie -niezwykle wartościowy proces odkrywania głębokich wartości życiowych, wynikających z nich potrzeb i celów, abyś stworzył profesjonalny plan działania z uwzględnieniem intencji, słabych i mocnych stron, ograniczeń, konsekwencji, możliwości wewnętrznych i zewnętrznych, wszelkich rozwiązań w połączeniu z umieszczeniem celów na Twojej Linii Czasu. Ten proces to niewątpliwie jedna z najskuteczniejszych metod realizowania ścieżki życiowej. (Coaching)

 • Przejdź przez proces Wygraj z Ograniczeniami -wydobądź słabe strony i zamień je w korzystne zasoby, rozwiń mocne strony, uświadom potencjalne zagrożenia i zabezpiecz się przed nimi, odkryj atrakcyjne możliwości rozwoju i naucz się wykorzystywać tę wiedzę w rozwoju kompetencji. (Coaching)

 • Wykreuj nowe strategie myślenia – zmień stare, nieprzydatne, na nowoczesne, bardzo korzystne, popraw zdolności podejmowania decyzji, uczenia się, zapamiętywania, przekonywania, komunikacji i wielu innych, nastaw swój mózg na nową jakość myślenia. (Neuro Linguistic Programming)

 • Przejdź przez energetyzujące transy hipnotyczne -skorzystaj z osiągnięć hipnozy w coachingu, rozsiądź się wygodnie w fotelu, wejdź w stan relaksacji i pozwól swojej podświadomości oczyścić się z napięć, zbędnych nawyków, wchłaniaj korzystne sugestie, które wkrótce zaprocentują w codziennych zajęciach. Zaskocz się własną skutecznością w przyszłości. (Hipnoza w coachingu)

 • Wejdź na wyższy poziom świadomości – przeanalizuj swoje przekonania, odkrywając, jaki poziom u Ciebie dominuje. Zlokalizuj osoby, wymień sytuacje, które wykształciły w Tobie dany poziom. Przechodź przez każdy, zyskując zdecydowanie bardziej elastyczniejszy sposób myślenia, dostrzegając więcej rzeczy wokół siebie. (Spiral Dynamics)

Współcześnie opracowane metody rozwoju osobistego dają Ci ogromne możliwości na optymalizację pracy Twojego umysłu i radykalną poprawę swoich wyników. Umysł, podobnie jak mięśnie na ciele, wymagają regularnej pracy nad ich kształtem. Mimo, że pierwsze wyniki możesz zauważyć niemal od razu, to szczególnie ważna jest konsekwentna praca. Przestań marzyć – zacznij wreszcie działać.

Podobne artykuły


19
komentarze: 1 | wyświetlenia: 12631
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3424
19
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5496
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 4853
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22866
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4338
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7518
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10944
17
komentarze: 0 | wyświetlenia: 8236
 
Autor
Artykuł  Hali,  11/02/2014

Czy lubisz jak poddajesz się czyjejś manipulacji ?

@drzazga: Ten tekst dotyczy pracy nad sobą a nie manipulacji :)

  Hali,  11/02/2014

@Przemek Mosakowski: Przecież praca nad sobą się nie sprawdza! Bo i tak za nas w sytuacjach ekstremalnych decyduje nasze życie , inaczej paraliż lęku nie pozwolił by podjąć jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi. A najlepszym nauczycielem jest życie. Reguły gry w postępowaniu hamują rozwój człowieka w jego instynkcie zachowawczym ...

@drzazga: Może w Twoim doświadczeniu praca nad sobą się nie sprawdza, jednak wiele narzędzi metod rozwoju osobistego zostały przebadane naukowo i potwierdzają swoją przydatność.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska