Login lub e-mail Hasło   

Za czasu smutku i radości

Raj. Czy takie miejsce istnieje? Według mnie - tak. Co więcej nie chodzi o miejsce, lecz o sposób na egzystowanie.
Wyświetlenia: 485 Zamieszczono 21/02/2014

Nasze życie nie może być prostą asfaltową drogą. Czemu? bo byłoby nudno. I tak wystarczy, że z wiekiem człowiek przyzwyczaja się do poszczególnych czynności, stąd też wydaje nam się, że czas ucieka jak piasek przez palce.


Stąd też za dnia i nocy, przyszło przyszło nam
a marzyć podobno wielką jest sztuką.

Każdemu z nas doskwierają przeróżne dolegliwości, każdy z nas ma choćby mały problem, każdy ma cele, każdy ma czasem pod górkę.
Stąd też pytanie, co zrobić aby było dobrze? Chodź dla mnie 'dobrze' to pojęcie względne. Po pierwsze, jeśli umiesz nad ''sobą zapanować'' , ujarzmić swój umysł i emocje, to naucz się autosugestii, której nie kiedy i tak używasz. Chodź to trochę bez sensu, sprzeczne. Skoro umiesz zapanować, to po co autosugestia. Ale czasami jedno z tych dwóch nie działa. Tak czy siak podstawowa zasada, nie wmawiaj sobie 'jest źle' , 'nie dam rady' , 'będzie gorzej' , 'dzieje się coś dziwnego, złego'. To najgorsze co mozesz zrobic, kiedy jestes w podbramkowej sytuacji. Chodź aby podjąć takie działanie przyda się silna wola, chęć i zaparcie to wiem, że każdy może w tych złych chwilach powiedzieć 'jest dobrze'. To tylko dwa słowa, ale je wypowiadasz, świadomie. To niczym klucz do sukcesu, musisz tylko to sobie przyswoić. Spróbuj tak raz, drugi, trzeci aż w końcu sam odkryjesz że to działa.

Ciągle jednak pojawia się nurtujące pytania - gdzie znajdziesz Raj?

Czy nie jest to po prostu szczęście i otaczająca Cię harmonia? Zdaje się, że to właściwa odpowiedź.Dla każdego z nas oznacza jednak troszeczkę co innego. Ja inaczej pojmuję dobro i Ty, drogi czytelniku również.

Autosugestia to szybki i całkiem łatwy sposób na ujarzmienie swojego umysłu. Mogłabym wymienić jeszcze 10 metod na wyćwiczenie mózgu i sprzedać Ci parę niezłych tajemnic, dlatego teraz wybierz sam z czego Ty skorzystasz.

W szkole nie raz korzystałeś z wyobraźni, prawda? Użyj tego także gdy przyjdzie Ci zmierzyć się z problemami. Szukając odpowiedzi, wyobraź sobie siebie w danej sytuacji i rozważ dobre i złe aspekty wyjścia, a rozwiązanie samo się nasunie.

A może po prostu porozmawiasz z przyjacielem?

Albo najlepszym wyjściem będzie rozmowa z drugą połówką? W której teoretycznie powinieneś mieć przyjaciela, swą miłość i kochanka. Jeśli z kimś jesteś i ufasz mu bezgranicznie, może to właśnie on/ona jest twoim lekarstwem na rany? Wtedy wystarczy tylko krótka rozmowa, lub jej brak, a tylko wtulenie się w najbezpieczniejsze ramiona świata.

Jak zagoić rany?
Stoję dziś przed wszystkim,
Chciałbym być niepokonany.

Pamiętaj: jesteś niepokonany, musisz tylko znaleźć swój unikalny sposób na pomoc. Jesteś w stanie zmienić swój świat, jego wygląd i samego siebie, musisz tylko w to uwierzyć.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1516
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1149
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1118
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 860
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 715
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 407
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1179
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 592
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 524
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 940
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 949
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1535
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1060
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hali,  25/02/2014

Stosowałam różnorakie sugestie.. i wiele z nich potrafiło mi pomóc... szczególnie te z uśmierzaniem bólu... niektórzy twierdzą , iż wszystko możemy rozkazać podświadomości, a ona dla nas wszystko jest w stanie uczynić, gdyż niczego nie osądza...:)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska