Login lub e-mail Hasło   

Łysienie, Wypadanie I Porost Włosów

Łysienie, wypadanie i porost włosów! Człowiek traci od 50 do 100 włosów dziennie i jest to normalny proces, gdyż nasze włosy rosną według określonego cyklu.
Wyświetlenia: 483 Zamieszczono 23/02/2014

Jeżeli cyrkulacja krwi w skórze głowy jest ograniczona wówczas włosy nie mogą odrastać, a czubek głowy jest najsłabiej ukrwionym miejscem, dlatego wielu mężczyznom włosy wypadają najpierw w tym miejscu. Mężczyźni zwykle łysieją z wiekiem gdyż przepływ krwi w późniejszym wieku nie jest już tak intensywny. Ponadto w skutek napięcia lub stresu tym bardziej zwężają się naczynia krwionośne i tym mniej krwi dociera do cebulek.

Kobiety rzadziej niż mężczyźni narażone są na uszkodzenia układu krążenia dzięki obecności w ich organizmie estrogenów, dlatego ten problem nie dotyczy ich w takim stopniu jak mężczyzn, którzy również rzadziej czeszą się i poprawiają fryzurę, a tym samym zmniejszają obieg krwi.

Ogromne znaczenie dla wzrostu i wypadania włosów ma nie tylko dobre ukrwienie, ale też jakość odżywiającej skórę krwi. Dlatego należy dużą uwagę zwrócić na dietę, która powinna być bogata w minerały i mikroelementy. Należy chronić układ krwionośny przed nadmiarem cholesterolu, oczyszczać organizm i przebywać na świeżym powietrzu.

Najważniejsze jest więc przywrócenie właściwego krążenia krwi, które uzyskamy, np. przez rozcieranie skóry głowy szczególnie w miejscach gdzie włosy rzedną. Dzięki takiemu masażowi będziemy stopniowo przywracać właściwe krążenie w skórze głowy i tym samym aktywujemy cebulki włosowe.

Skórę należy masować przez kilka minut, ale najważniejsze jest by robić to codziennie. Taki masaż powinny również wykonywać osoby, które czują, że problemy z włosami mogą się u nich pojawić. Dzięki niemu włosy staną się puszyste i gęste. Konieczne jest również regularne mycie włosów, aby usunąć warstwę tłuszczu i brudu. Mycie nie tylko oczyszcza włosy, ale także reguluje pracę gruczołów łojowych przez co zdrowo wyglądają.

Proces łysienia trwa latami – przywrócenie włosów również zajmuje nieco czasu, ale jeśli będziemy cierpliwi nasze włosy odrosną. Od momentu rozpoczęcia m. in. masaży i używania specjalistycznego suplementu diety przeciwdziałającemu wypadaniu włosów do ich pojawienia się mija najczęściej od 2 do 6 miesięcy.

Więcej Na Temat Zapobiegania Wypadaniu Włosów Znajdziesz Klikając W Ten Link…

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1514
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1146
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1117
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 857
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 712
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 405
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1178
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 588
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 522
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 939
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 945
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1534
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1058
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska