Login lub e-mail Hasło   

Rodzaje ogrzewania domu.

Wybór odpowiedniego rodzaju ogrzewania domu to bardzo odpowiedzialna i ważna decyzja.
Wyświetlenia: 588 Zamieszczono 24/02/2014

Jak wiadomo ogrzewanie domu lub mieszkania szczególnie w zimie wynosi 70 – 80 % rocznych kosztów eksploatacji, dlatego wybór odpowiedniego rodzaju ogrzewania domu to bardzo odpowiedzialna i ważna decyzja. Zależna ona jest od możliwości finansowych, uwarunkowań technicznych, wielkości pomieszczeń czy czasu ogrzewania. Poniżej przedstawione zostaną najpopularniejsze typy systemów grzewczych.

Ogrzewanie gazowe. Jest to jedno z najwygodniejszych rozwiązań. Pobieranie i spalanie paliwa pobiera się automatycznie bez ingerencji człowieka. Jest więc to dobre rozwiązanie, które nie mają czasu na pilnowanie pieca. Problemem jednak może być bardzo wysoki koszt ogrzewania mieszkania. Niestety w dzisiejszych czasach jest tak, że za komfort trzeba płacić. Gaz jest znacznie droższy niż węgiel. Ogrzewanie gazowe może być dobrym rozwiązaniem, które zdecydują się w ten sam sposób podgrzewać wodę użytkową. Ułatwić to może zastosowanie tak zwanego dwufunkcyjnego kotła gazowego, który dzięki dobrze ustawionemu programowi pozwala na zaoszczędzeniu sporo pieniędzy.

Ogrzewanie elektryczne. Mimo, że energia elektryczna drożeje ten rodzaj ogrzewania równie często jest wybierany ze względu na jego bezpieczeństwo (nie ma zagrożenia zaczadzenia) i niski koszt inwestycyjny. Budowa instalacji grzewczej opartej na kotle elektrycznym jest tańsza niż kotłowni gazowej, olejowej czy na paliwo stałe. Dużym minusem jest koszt eksploatacji. Przy wielometrażowym domu roczne opłaty mogą wynosić od kilku do aż kilkunastu tysięcy złotych.

Ogrzewanie miejskie. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie w miastach lecz wykorzystywane jest również w domach jednorodzinnych. Ta metoda polega na poborze energii z elektrociepłowni. Jest to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ nie wymaga nadzoru pieca czy prac konserwacyjnych. Naszym obowiązkiem są jedynie regularne opłaty.

Ogrzewanie kominkowe. Dotyczy ono domów jednorodzinnych. Posiadanie kominka coraz częściej służy nie tylko jako element dekoracyjny wnętrza, ale również za pomocą niskich kosztów można ogrzać pomieszczenia. Nie jest to najlepszy sposób, ponieważ sporo ciepła ulatuje przez komin. Aby zatrzymać jak najwięcej temperatury powinno się zainwestować w szklane drzwiczki, które zatrzymują więcej ciepłego powietrza. Wybór ogrzewania powinien być uzależniony przede wszystkim od wielkości ogrzewanego lokalu, nakładu pieniędzy jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na instalację oraz od indywidualnych upodobań. _______________________________________________________________________________________________

We współpracy z Darco.com.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1510
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1144
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1115
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 856
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 712
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 404
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1178
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 572
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 521
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 935
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 929
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1533
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1056
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Jonas  (www),  11/07/2016

Możliwość jest wiele, ale to nasze potrzeby powinny decydować o konkretnym rozwiązaniu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska