Login lub e-mail Hasło   

Szybki sposób na zabieranie się do pracy i zmianę złych nawyków – Kwadrant Pokus

Okdryto już setki schematów działania ludzkiego umysłu. Jaki schemat zachowania stoi za uciekaniem w pokusy i odkładaniem na później, kiedy masz coś ważnego do zrobienia?
Wyświetlenia: 571 Zamieszczono 26/02/2014

Okdryto już setki schematów działania ludzkiego umysłu.

Każde działanie, każde zachowanie można rozbić na etapy. Następnie wiedząc co dzieje się na danym etapie można świadomie wpływać na swoje zachowanie i wykorzystać to żeby na przykład szybciej zabierać się do pracy, nie odkładać na później, pozbyć się złych nawyków czy też nie ulegać pokusom.

Jaki schemat zachowania stoi za uciekaniem w pokusy, kiedy masz coś ważnego do zrobienia?
Dzięki kwadrantowi pokus będziesz wiedzieć co zrobić żeby znacznie zmniejszyć szansę, że odłożysz coś na później i wziąć się z większą skutecznością do pracy.

Wszystko wyjaśni Ci prezentacja

Więcej prezentacji na temat praktycznego rozwoju osobistego znajdziesz na http://www.mikolajgrzaslewicz.pl/

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 396
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1073
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1550
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 601
6
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2318
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 967
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141701
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239248
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110780
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122088
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Wiele "zaniechań" spowodowane jest zmęczeniem. Po całym dniu, myślę tylko o jednym -uwalić się w fotel z pilotem w ręku, na dodatek jeszcze pesel daje znać :)

  bozonik,  26/02/2014

A nie lepiej, łatwiej i o wiele przyjemniej po prostu być, a nie mieć. Człowiek do szczęścia niewiele potrzebuje, reszta jest na pokaz. Więc skąd brać motywację, by tyrać jak Beduin od świtu do nocy?
Wykorzenić nawyków tak łatwo jak w bajce to się nie da. Jedyną motywacją do działania jest, przymus bezpośredni, lub pośredni. Nie chodzę do lasu polować, ale jak bym z głodu umierał to bym pos ...  wyświetl więcej

Owszem - zaniechanie jest spowodawane zmęczeniem (spadkiem siły woli). Są ćwiczenia zwiększające jej zapas i pożywienie które ją przywraca.
Motywacja działa tylko na chwilę i oczywiście trzeba mieć dobre i ważne powody działania. Wytrwać w działaniu pozwoli jednak samodyscyplina. Pewnie że łatwiej jest tylko 'być'. Wtedy jednak odpada zdobywanie nowych umiejętności, rozwijanie siebie i tworzenie czegokolwiek.
Kwestia wyboru :)

  ,  27/02/2014

@Mikołaj Grząślewicz: Jeśli możesz to napisz jak zamieściłeś filmik w artykule, bo w obecnym edytorze eioby nie wiem jak się to robi.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska