Login lub e-mail Hasło   

“Majdany” i “anty-Majdany" czyli fatalne skutki uprawiania polityki na ulicy.

"Ten sprawuje rzeczywistą władzę, kto rządzi ulicą"... – Joseph Goebbels
Wyświetlenia: 4.189 Zamieszczono 02/03/2014

"Podstawą nie może być też brak uznania przez Rosję nowych władz ukraińskich, bo te uznał cały demokratyczny świat z USA i UE na czele." -  za dzisiejszą Gazetą Wyborczą

 USA i Unia Europejska poparli kijowski pucz, w którym przedstawiciele kijowskich ulic przywdziani w kominiarki  przejęli władzę poprzez nieproceduralną demonstację siły, czyli klasyczny zamach stanu... Być może ktoś z czytelników podpowie mi bardziej precyzyjne i poprawne określenie.  

 Nie mam najmniejszych wątpliwości, że gdyby udało się odsunąć od władzy Janukowicza w dokładnie taki sam sposób jaki został on wybrany i uznany przez zachodnich szermierzy demokracji i praworządności unikniętoby przelewu krwi i sprowokowania konfliktu powoli wypełzającego już poza granice Ukrainy. Tymczasem doszło do zamachu stanu, na oczach społeczności międzynarodowej, w tym naszych polityków i wybiórczych mediów. Najsmutniejsze jest to, że w dużej mierze  doprowadziło to do dalszego zaognienia sytuacji. Oto rezultaty robienia polityki na ulicy.

 Obecna sytuacja na Ukrainie jest wyjątkowo skomplikowana, gdyż działa na nią wiele sił o sprzecznych interesach. Post-sowiecka Ukraina AD 2014 jest swoistą wielowektorową, geopolityczną sceną.

Wygląda na to, że Romanowi Dmowskiemu (do fanów, którego nigdy się nie zaliczałem) sprawdziło się jedno proroctwo, gdy stwierdziłże jeżeli kiedykolwiek powstanie niepodległe państwo ukraińskie, to stanie się ono międzynarodowym burdelem. Właściwie podziału Ukrainy dokonali bolszewicy czynią- raczej nie przypadkowo- ukraińskojezycznych obywateli USRR etniczną mniejszościa. Po „dobrowolnym„  przyłączeniu Zachodniej Ukrainy do ZSRR proporcje lekko się zmienily. Kompletnie zagmatwało sprawy arbitralne przyłączenie Krymu do Ukrainy przez Chruszczowa oczywiście nie pytając o to rdzennych mieszkańcow tego półwyspu. Nasi amerykańscy sojusznicy zapewne doskonale pamiętają, ze nie był to jedyny przejaw politycznej głupoty tego wyjątkowo topornego i pozbawionego wszelkiej wyobraźni radzieckiego ”męża stanu”... zresztą rodem z Ukrainy.

Obecna międzynarodowa/geopolityczna sytuacja Ukrainy jest stosunkowo łatwa do zrozumienia. Rosja - ze względu na bliskość geograficzną i związki historyczno-cywilizacyjno-kulturowe nadal pragnie utrzymywać tam swoje wpływy w jakiejkolwiek formie. (Jeden z rosyjskich polityków - a nie jest to głos odosobniony - powiedziałże Ukraina jest dla Rosji tym, czym Bawaria dla Niemiec.)  Z drugiej zaś strony juz od momentu upadku "imperium zła" Unia Europejska wraz z USA chcą z Ukrainy stworzyć kolejne państwo buforowe nieprzychylne Rosji oraz korzystać z jej wszelkich zasobów naturalnych, w tym rownież ludzkich.

No cóż, sami Ukraińcy... a dokładniej obywatele Ukrainy też są podzieleni: chcieliby korzystać z atrakcji/dobrodziejstw zjednoczonej Europy bez granic np. w poszukiwaniu legalnej pracy, możliwości wykształcenia i godnego życia w przyzwoitych standardach (zwłaszcza ci, którzy już w krajach Unii bywali czyli ci z Ukrainy Zachodniej, albowiem mają jednak odmienną mentalność uwarunkowaną historycznie), ale zdają sobie sprawę z ogromnego uzależnienia ekonomicznego od Rosji (zwłaszcza części wschodniej, bardziej uprzemysłowionej).

Rosja już od początku niedwuznacznie daje im do zrozumieniaże w razie przystąpienia Ukrainy do EU, wszelkie rosyjsko-ukraińskie umowy handlowe i przemysłowe będą unieważnione, co oznaczałoby bankructwo większości przedsiebiorstw ukraińskich (klasycznym przykładem jest Ługańsk) i masowe bezrobocie, gdyż Unia ze Stanami Zjednoczonymi nie będą rynkiem zbytu dla ich produkcji.

Z kolei w sferze politycznej jest to po prostu brutalna walka o władze bardzo rożnych sił, a w rozgrywce tej liczą się oczywiście tylko skorumpowani (i wpływowi przy każdym dotychczasowym reżimie) oligarchowie o kryminalnej przeszłości lub ściśle z takimi środowiskami powiązani. Wszystkie strony dopuszczają się prowokacji i innych brudnych zagrywek, w wyniku tego po obu stronach giną (raczej niewinni) ludzie, co oczywiście prowadzi do dalszej eskalacji napięcia i oddala możliwość kompromisu. Jesli już do takowego dojdzie, będzie to najprawdopodobnie kompromis zgniły: powstana kolejne miejsca kultu poległych na Majdanie po przeciwnych stronach barykady, które pewnie stana się miejscem przepychanek i starć między zwolennikami i przeciwnikami obu opcji politycznych (tak naprawdę to tych opcji jest więcej). Polaryzacja nastrojów jest duża. Czytając komentarze na stronach rosyjsko- i ukraińskojęzycznych, odnoszę wrażenie, że czytam opis całkowicie różnych wydarzeń.

W Polsce natomiast oficjalna linia oczywiście popiera opozycję, udając, ż nie zauważa flag banderowskich, które często-gęsto powiewają nad głowami “kijowskich majdanowiczów”.

Rozumiem, że jako przedmurze Unii Europejskiej Bruksela oczekuje od nas pewnych gestów… Wujek Sam… przepraszam Wujek Barak zresztą też… ale najchętniej zachowałbym neutralność w tym konflikcie tym bardziej, że na Wschodzie Ukrainy pojawiają się “anty-Majdany”.

Co najwyżej powinniśmy się ograniczyć do pomocy humanitarnej. Zresztą nasze szpitale przyjmują rannych z Ukrainy. Różne polskie organizacje udzielają już pomocy materialnej, co nam chyba nie zaszkodzi, a raczej ociepli nasz wizerunek w oczach zwykłych ludzi.

 

Procent ludności rosyjskojęzycznej na Ukrainie. Może warto byłoby zaprezentować... a raczej przypomnieć powyższe mapy w polskich publikatorach/mediach. Najbardziej dziwi mnie to, że zapomnieli o nich organizatorzy "kijowskiego Majdanu", tym samym oddając obecnemu i (najprawdopodobniej) dożywotniemu prezydentowi Rosji "super-niedźwiedzią" przysługę. To, czy zostaną oni bohaterami narodowymi (nomen omen wielonarodowościowej Ukrainy) czy też "pożytecznymi idiotami" pokaże najbliższa przyszłość.

Wojna ukraińsko-rosyjska czyli Taras Szewczenko kontra Mikołaj Gogol

Jak było do przewidzenia: po Majdanie w Kijowie przyszła pora na Anty-Majdany we wschodnich regionach Ukrainy.

Panowie fotelowi eksperci, juz wyobrażam sobie "wojnę" Rosji z Ukrainą, w której prawie połowa ludności (a więc i zołnierzy) w domu na codzień posługuje się językiem rosyjskim.

Fakt, że złożone i przeplatające się/a właściwie poplątane historyczno-cywilizacyjno-kulturowe (o ekonomicznych już nie wspomnę) związki między Ukraińcami i Rosjanami są dla tzw. zachodnich ekspertów całkowiecie niezrozumiałe zbytnio mnie nie dziwi.

Przykro mi, że tych dyletantów z Zachodu bezmyślnie małpują nasi rodzimi "mężowie stanu"...

Proponuję naszych paluchów (nawet w opancerzonych rękawicach) ... a już zwłaszcza pieniędzy tam nie wpychać...

Ukrainie (jak i zreszta wszystkim krajom post-sowieckim) potrzebne są wielopokoleniowe zmiany cywilizacyjno-kulturowe zanim jej ustrój polityczny będzie porównywalny do standardów/mechanizmów parlamentarnych funkcjonujacych w rozwiniętych demokracjach.


Wnętrze rezydencji (byłego) Prokuratora Generalnego Ukrainy Wiktora Pszonki - nominowanego przez obalonego prezydenta Janukowicza. Jak przystało na typowego post-komunistycznego bogo-ojczyźnianego populistę w wystroju wnętrza pana prokuratora nie mogło zabraknąć pierwiastków sakralnych. Groteskowe konsekwencje niekontrolowanego ogladąnia amerykańskich/zachodnich oper mydlanych przez byłych zakompleksionych proletariuszy.

Rzymskie wakacje z widokiem na "Majdan" del Poppolo.

Gdy na Majdanie trwał krwawy czwartek - córka Julii Tymoszenko Jewhenija świętowała swoje 34 urodziny w najdroższym rzymskim hotelu... o intrygujacej nazwie "De Russie". Na opłatę czterodniowego pobytu w najbardziej luksusowym apartamencie, który wraz z mężem wynajęła, przeciętny obywatel Ukrainy musiałby pracować cały rok. Gdy podczas śniadania w hotelowej restauracji obsługa zapytała ją, czy przynieść poranne gazety - odmówiła. Na czołówkach niemal wszystkich światowych gazet były tego dnia zdjęcia z masakry na Majdanie. Nazajutrz po krwawych wydarzeniach urocza Jewhenija wróciła do Kijowa i podziękowała Majdanowi za zmiany zachodzące w kraju. Swój wyjazd do Rzymu tłumaczyła... koniecznością przeprowadzenia rozmów z włoskimi parlamentarzystami w sprawie wprowadzenia sankcji wobec przedstawicieli ukraińskiego reżimu faktu nie potwierdzonego przez żadne zródła włoskie; zarówno oficjalne jak i nieoficjalne...

Obawiam się, że po “pozaprotokolarnym” odsunięciu od władzy w zbankrutowanej ekonomicznie i zdemoralizowanej politycznie Ukrainie reżimu Janukowicza, ta sama ulica dopuści do władzy inną skorumpowaną klikę rządzącą.... zgodnie z przytoczonym na wstępie aforystycznym spostrzeżeniem Josepha Goebbelsa.

Majdan może i miał szlachetne cele ale niechcący… a moze chcący otworzył puszkę pandory nacjonalizmu, który podzieli /podzielił obywateli Ukrainy. Tak oto mamy scenariusz "jugosłowiański" w całej swój ohydnej, zakrapianej krwią geopolitycznej brzydocie.

"Majdanowa rewolucja" skończy się dokładnie jak popierana przez Zachód ( i nasze media) tzw. "Wiosna Arabska"... Ghadafich i Mubaraków zastąpiły inne satrapy ... albo jeszcze gorzej... muzułmańscy fundamentaliści.

Panie Obama ...i Pan, Panie Sikorski też, dlaczego nie poprzecie Panowie "Majdanu" na głównym placu w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej - naszego wiernego sojusznika, który walcząc z terroryzmem, w przerwach regularnie dokonuje egzekucji (oczywiście wyłącznie kobiet) za "niewierność małżeńską"? A może zorganizujce, Panowie, powtórkę na Placu Tienanmen w totalitarnych, łamiących prawa człowieka i nadal rządzonych przez  komunistów - Chinach.

 Radzę naszym politykom zachować neutralność i daleko posunięty pragmatyzm w sprawach kraju, którego sytuacja polityczna nie odbiega już od tej panującej w republikach bananowych. Proponuję nie popierać żadnych "Majdanów" i "anty-Majdanów".

Wtrącanie się w konflikt  między rosyjsko i ukraińskojezycznymi obywatelami post-sowieckiej wielonarodowościowej/wielokulturowej Ukrainy nie jest w naszym interesie. Więcej na tym stracimy niż zyskamy.

Panowie politycy, jeżeli macie odmienne zdanie powołujcie pod broń i prowadzcie na Kijów czy inny Krym swoich synów...


Na wiecu na Majdanie zaprezentowano kandydatów, którzy wejdą do nowego, naprędce skleconego rządu Ukrainy. Jak myślicie ilu z nich reprezentuje wschodnie regiony Ukrainy? Paradoksem a może raczej tragikomizmem całej sytuacji jest to, że wszyscy członkowie widocznego na zdjęciu rządu reprezentują partie, które przegrały ostanie legalne i uznane przez tzw. Zachodnie demokracje  wybory.

A dla was drodzy amatorzy od uprawiania brukowej polityki, zarówno "majdanowcy" jak i "anty-majdanowcy" - mam proste przesłanie: problemy polityczne rozwiązywane są na forum parlamentu. To taki budynek gdzie wybrani przez naród posłowie... albo bardziej po waszemu delegaci zbierają się, polemizują i drogą demokratycznego głosowania uchwalają - umożliwiające normalne funkcjonowanie państwa - ustawy.  Jako przedstawiciel narodu, który między innymi za sprawą swojej krótkwzroczności doświadczył kilku rozbiorów - póki nie jest jeszcze za późno - od serca, po bratersku radzę Wam spojrzeć na załączone do artykułu mapy i nie śpiesząc się z ogłaszaniem dyskryminacyjnych ustaw o języku zasiąść do wszech-ukraińskiego obywatelskiego "okrągłego stołu".   

W przeciwnym razie sprzątaniem waszej (na razie z lekka) ociekającej krwią i rozpadającej sie stajni Augiasza na dobre… a raczej na złe zajmą się uzbrojeni po zęby “fachowcy” - co gorsza - nie posiadający obywatelstwa Waszego Kraju.

Wówczas nie pomogą wam nawet tysiące braci Kliczków.

Materiał graficzny i fotograficzny z Google Images.

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 857
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 916
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 333
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 927
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 687
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1525
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1767
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 953
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 459
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 380
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 373
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 382
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 866
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 311
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 423
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hali,  02/03/2014

Zastanawiałam się nad tym problemem 9 dni temu http://eiba.pl/17
Człowiek , który nie posiada wiedzy w temacie manipulowania - ulegnie każdej noszonej w sercu pożądliwości... a najlepiej wykorzystuje się biedę i brak praworządności w narodzie. Okrutne gry bogów z ludzkością się rozpoczęły ... pozdrawiam;)

  Kitek,  10/03/2014

@drzazga: Początkowo chciałem Panu odpowiedzieć inaczej, prawdziwjej. Teraz powiem tylko, że w pełni się z Panem zgadzam. Na świecie są siły, które destabilizują pokój i nie można na to nic poradzić, ponieważ zawsze znajdą się jakieś "wszy", które pozwolą się szkolić. Szkoda tylko, że za artykuł można dać tylko jeden punkt.

  mugol  (www),  02/03/2014
  greenway,  02/03/2014

Niestety na razie czarno to wszystko widzę i bardzo chcę się mylić.

  mugol  (www),  02/03/2014

@greenway: Wszystkich wystraszonych przygarnie Izrael a nawet wysterylizuje! http://eiba.pl/4

@mugol: A jak tobie jaja obetnie-jak będziesz bzykał wieczną cnotke?

  mugol  (www),  02/03/2014

@lechu20: popieram wolę Bożą, która jest niezbadana! http://eiba.pl/3mk

  Kitek,  10/03/2014

@lechu20: Podzielam Pana zdanie.

  Areva,  07/04/2014

@lechu20:
chociaż w tym temacie masz racje:)

Cały czas się zastanawiam, kto szkolił i sponsorował opozycyjne bojówki na Ukrainie. USA? Robili to w czasach Zimnej Wojny, żeby osłabić ZSRR, więc taka taktyka nie jest dla nich niczym nowym. Oczywiście amerykańskie koncerny widzą w Ukrainie bardzo zyskowną inwestycję. Tak samo było z Polską. Powiedzmy to sobie szczerze. CIA pomagało "Solidarności" nie po to, żeby pomóc Polsce, tylko po to, żeby ...  wyświetl więcej

@pasjonatpl:
Pasjonacie, twoj bardzo ciekawy wpis zasluguje na rozwiniecie i oddzielny art.
Czy mozesz dac mi namiar na Twoj art o Majdanie?
Pozdrawiam z NY

@youngcontrarian:
Oczywiście, że mogę podać ci link:
http://eiba.pl/16

Z osobnym artykułem może być pewien problem, a przynajmniej z hipotezą o udziale Chińczyków. To są czyste spekulacje, których w żaden sposób nie da się udowodnić, z przynajmniej byłoby bardzo ciężko.

  ,  02/03/2014

@youngcontrarian: Masz jeszcze jeden, który jakiś czas temu zamieściłem w komentarzu: http://www.wprost.pl/ar/437311(...)rainie/

  ,  02/03/2014

.

Ależ ciekawe... brednie.

Na początku pozwolę sobie zwrócić uwagę na pewien typowy, jak zauważyłem, dla Autora element. Otóż wszędzie stara się on "wmieszać" kwestie religijne, podważając przy tym instytucje kościelne. Jest to wprost pasjonujące, a obserwacja tego zjawiska sprawia mi momentami przyjemność, bowiem traktuje to jako taki szczególny objaw zakompleksienia.

Przechodząc do

...  wyświetl więcej

@matimef
Dziekuje Ci za subtelne i konstruktywne uwagi krytyczne bedace wykladnikiem rzadko spotykanej na Eiobie erudycji i znajomosci zagadnien zwiazanych z sytuacja za nasza wschodnia granica.
Szkoda, ze - niby cenzor - "wylapujesz" w moich tekstach fragmenty/zdania "swedzace" Twoj konserwatyzm.
Widzisz, przyjacielu, w swoich tekstach krytykuje wszelkie przejawy totalitaryzm ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Przyjacielu! Pokazujesz, że znasz znajomość słowa: SARKAZM - i nie ukrywam, wychodzi Ci to lepiej niż pisanie o Ukrainie.

To nie ja wyłapuję fragmentów swędzących mój konserwatyzm. Wyłapuję fragmenty, które w sposób oczywisty nie powinny się w artykule dot. Ukrainy znaleźć, bo niezwykle źle o Tobie one świadczą.

Zapraszam Cię do moich artykułów. Wkrótce będzie parę słów o tym, co najbardziej lubisz. O kościele.

  ,  04/03/2014

@matimef: Wynajęci Rosjanie cyber-bombardują polski internet?
http://swiat.newsweek.pl/wynaj(...),1.html
P.S.
Autor od początku swojej aktywności na eiobie zajmuje się "ocieplaniem stosunków polsko-rosyjskich" i to jest klucz do zrozumienia jego a ...  wyświetl więcej

@viverti:
Drogi przyjacielu,
Proponuje pozostac przy powyzszym artykule.
Zauwaz, ze spoleczenstwach cywilizowanych roznice pogladow sa przejawem ich politycznej/ekonomicznej/kulturowej zywotnosci. Dziwi mnie fakt, ze musze tak oczywista prawde pisac do Europejczyka w XXi wieku.
To, ze nie jestem zwolennikiem stadnego myslenia nie upowaznie Cie do siania paranoicznej wro ...  wyświetl więcej

  ,  08/03/2014

@youngcontrarian: Wskaż mi brak kultury w moim komentarzu, bo ja go nie dostrzegam. No chyba, że jest to psychologiczna zagrywka mająca na celu ukazanie swojej osoby jako ofiary, zaś mnie w roli oprawcy (chama bez kultury, atakującego niewinnego człowieka) w umysłach czytających.
W którym miejscu sieję wobec Ciebie paranoiczną wrogość? - to kolejna nieuczciwa zagrywka - kreujesz mnie na tot ...  wyświetl więcej

@viverti:
Drogi przyjacielu,
Moze i przejalbym sie Twoim kolejnym wpisem pelnym Tobie tylko zrozumialych urojen gdyby proporcje ilosci glosow aprobujacych moj tekst do ilosci osob go odrzucajacych byl odwrotny. O JAKOSCI intelektualno-moralnej Twoich wspoltowarzyszy przez grzecznosc nie bede sie rozwodzil.
Jezeli wysuwasz przypuszczenie, ze ktorys z nas jest ofiara to pragne C ...  wyświetl więcej

  ,  08/03/2014

@youngcontrarian: Kolejne zagrywki charakterystyczne dla dzieciaka z piaskownicy. Policz do 10, weź głęboki oddech i jeszcze raz, i jeszcze raz... Już lepiej?
No dobra, nigdzie nie podważałem mapki, więc nie wiem o co Ci się rozchodzi - nawiązałem do niej, gdyż sugerujesz w artykule, że skoro połowa Ukraińców posługuje się j. rosyjskim to jest to uzasadniony powód interwencji rosyjskiej i p ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Nie zamierzam się tutaj wtrącać w Wasze sprawy...
jednak pozwolę sobie zwrócić uwagę na pewną nieszczerość z Twojej strony.

Jak może wiesz - pisałem z początku na tematy związane z Kościołem. Wszystkie inne artykuły o takiej tematyce też starałem się czytać... i zauważyłem, że należysz do ludzi, którym wielką radość sprawia walka z religią... a ściślej to ujmując -

...  wyświetl więcej

  ,  09/03/2014

@matimef: @youngcontrarian:
"Anschluss Ukrainy" (anschluss Austrii) http://pl.wikipedia.org/wiki/A(...)Austrii
To tak w nawiązaniu do swoich poprzednich komentarzy jako ich rozwinięcie na przykładzie historycznym.

@matimef:
Matimef, przeczytaj raz jeszcze, bardzo uwaznie wszystkie moje teksty. Walcze z nimi ze wszystkimi przejawami totalitaryzmu w tym rowniez religijnego. No coz, jezeli tego nie zauwazasz... albo nie jestes w stanie zauwazyc... nasza wymiana pogladow staje sie jalowa (rozmowa gluchego z niemym). Wiara w zjawiska i byty nadprzyrodzone jest Twoja prywatna sprawa.
@viverti
...  wyświetl więcej

  Hali,  09/03/2014

@youngcontrarian: Walczysz - powiadasz, lecz nie zauważasz skutków jakie wywołują ten totalitaryzm. Po pierwsze wszystko zaczęło się od upadku całkowitego pieniądza i jego produkcji z powietrza. To przecież niemoc narodów w zapanowaniu nad ekonomią świata stwarza takie a nie inne wypaczenia. Pod pięknymi hasłami niszczy się porządek tego świata i tej cywilizacji. Z jednej strony za sznurki pociąga ...  wyświetl więcej

@drzazga: Gwoli ścisłości: na siedmiu wzgórzach jest położony Rzym, nie Watykan.
Prosiłbym też o źródło Twojej wiedzy na temat podziału zysków Banku Światowego.
Co do reszty, masz sporo racji, choć z tą omnipotencją papieską, to lekka przesada. Bardzo wiele państw już dawno wyzwoliła się spod władzy Watykanu; sporo też pod nią nigdy nie była (np. Ruś czy kraje arabskie).

  Hali,  09/03/2014

@Michał Aleksy Mentrak: http://kahudes.net/
http://www.proroctwa.com/nierz(...)ona.htm
Papież jest biskupem Rzymu, a Watykan to jego siedziba pobytu znajdująca się w dzielnicy Rzymu.
" W tym linku mamy film, w którym Karen Huds ujawnia, że podatki w USA idą w 40% do Anglii a pozos ...  wyświetl więcej

  ,  11/03/2014

@youngcontrarian: Aby się nie powtarzać, zaserwuje coś nowego: Śledźmy rosyjską agenturę - http://www.stefczyk.info/publi(...)1905820
No i oczywiście na potwierdzenie, że jest coś na rzeczy - dowód: ...  wyświetl więcej

@viverti: Do swojej dywersyjnej dzialalnosci przyznalem sie juz na lamach Eioby w ponizszym artykule:

*

"Każdy jest podejrzany" - Andrzej Gwiazda

"Jeśli wasz podejrzany jest zaskoczony dłużej niż sekundę, udaje i kłamie."
- tajemnica zawodowa czekisty

"Wiadomo, że każdy, kto musi tłumaczyć się ze swego życia, staje się podejrzany."
- Chaim Weizmann

...  wyświetl więcej

Janukowicz z Putinem coś mi się zdaje, ustalili scenariusz działań na długo przed "rewolucją majdanu"... Krym z 60 % Rosjan oraz bogactwami, jakie ma w zasobach, od dawna był łakomym kąskiem... Tak jakoś mi się wydaje, że całe zamieszki były ukartowane, instygowane i przyczynkiem do tego, co się dzieje dzisiaj na Krymie... a oligarchowie i Janukowycz maja się dobrze, nadal i jak zwykle...

@Skalny Kwiat: Pod jednym z moich artykułów przeczytałem kiedyś, że "wierząc w jakieś katolickie brednie, czy spiski potwierdzam własną głupotę".

Pozwoliłem sobie zamieścić ten komentarz - teraz wyjaśnię dokładnie o co mi chodzi.

Co do głupoty - to nie mam wątpliwości, że Ciebie ta kwestia nie dotyczy. Przeczytałem trochę Twoich wpisów i pomimo różnicy poglądów - szanuję Cię... i t

...  wyświetl więcej

@matimef: No cóż, dobrze wyczułeś - to nie moja rzeczywistość, tylko Starego Świata... Odpozdrawiam ;)

A teraz zobaczcie, po co zasłona dymna z krzyku w sprawie Ukrainy została rozdmuchana - Teraz mamy już przegłosowaną ustawę o obcych wojskach i siłach porządkowych - cichcem i w trybie pilnym, tak bardzo rząd się boi... Tylko prezydent mógłby ją zawetować teraz, a jak nie, to gdy u nas się społecznie gorąco zacznie robić, możemy się obudzić jako naród z ręką w nocniku... ...  wyświetl więcej

  Hali,  04/03/2014

@Skalny Kwiat: Lecz tego prawa jeszcze nam nie odebrano i możemy z niego korzystać do woli - http://eiba.pl/4

@drzazga: Hehe, artykuł 19 Deklaracji Praw Człowieka jest nagminnie łamany i istnieje tylko na papierze... niestety...

  Hali,  04/03/2014

@Skalny Kwiat: Czas najwyższy aby go w odpowiednich miejscach umieszczać, to zaistnieje i w rzeczywistości ... słowa nie używane - też istnieją na papierze... a jednak żadne z nich nie zatraca ważności ...

  ,  09/03/2014

@Skalny Kwiat: Ach ten kobiecy instynkt... Chyba niestety zadziałał i możesz mieć rację:
To jest Anschluss, tak jak w 1938 roku - wiele osób porównuje to w ten sposób.
To jest ta sama metoda, ten sam sposób zajęcia obcego terytorium.
http://pl.wikipedia.org/wiki/A(...)Austrii

@viverti: Stary numer, nadal stosowany...

  oculus,  02/03/2014

Możemy popierać morderców z Wołynia albo z Katynia albo nikogo z nich. Najpierw wzięli się za łby trzej zaborcy, potem jeszcze raz na większą już skalę a teraz biorą się za siebie Moskale i Banderowcy. Po pierwszej potyczce Polska odzyskała wolność, po drugiej Ziemie Piastowskie a po tej ostatniej, to będzie już tylko sprawiedliwość dziejowa. Lenin przywrócił nam wolność, Stalin nasze ziemie zachodnie a Putin wyrówna rachunki krzywd.

@oculus: Ciekawy wpis. Do naszych dobroczyńców - Lenina, Stalina i Putina (jak podobnie brzmiące nazwiska), dodał bym jeszcze Chruszczowa - to on rzucił kość niezgody (Krym) pomiędzy Banderowców i Moskali.

@oculus
@Leszek Malkowski:
Eksponowanie symboliki banderowskiej (raczej przemilczane przez nasze media) podczas kijowskiego Majdanu okazalo sie fatalnym pijarem... politycznym samobojem dla jego organizatorow/sponsorow...

@youngcontrarian: Mój wpis nie odnosi się do artykułu, tylko do "ciekawego" wpisu oculusa i jest daleki od powagi.

@Leszek Małkowski: Ja za to nie jestem daleki od powagi, tylko piszę jak jest a nie jak panu by się mogło podobać. Rewolucja wywołana przez agenta niemieckiego Lenina doprowadziła do walk między Rosjanami i umożliwiła Polakom walkę o granicę i niepodległość. Piotr Nikołajewicz Wrangel wiązał siły sowieckie broniąc skutecznie Krymu, co dało Polsce sojusznika i walkę Sowietów na dwa fronty. Bez rewo ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  04/03/2014

Ależ z Ciebie moralizator:) Sądzisz, że wiesz wszystko lepiej od innych?
Dlaczego sądzisz, że rosyjskojęzyczni obywatele Ukrainy nie czują się Ukraińcami? Wierzysz bezkrytycznie w mapki, a kto je robił? Na czyje zlecenie? Na jakiej podstawie obliczał procenty?
Poza tym zupełnie nie liczysz się z opinią publiczną. Sympatie całej polskiej społeczności są po stronie Majdanu, czy politycy mogą sobie pozwolić mieć inne zdanie???


@wodniak:
Drogi Barkarzu aka Wodniaku,
W ktorym momencie twierdze, ze wiem wiecej od innych? Nie mam zwyczaju zabierania glosu o sprawach, o ktorych nie mam pojecia. (BTW, wymien mi, prosze, przynajmniej jednego pisarza ukrainskiego, ktorego przeczytales ostanio?) Wyrazam swoja opinie, do czego mam prawo tak jak i kazdy inny Eiobowicz.
Mapke zaczerpnalem z National Ins ...  wyświetl więcej

  ,  11/03/2014

@wodniak: @oculus: @matimef @Skalny Kwiat: @zakrawarski: @drzazga:
Polecam te dwa poniższe artykuły, po których można sobie wyrobić własne zdanie nt. powyższego artykułu:
http://www.stefczyk.info/publi(...)1905820
...  wyświetl więcej

@drzazga:
Dzieki, doskonale uzupelnienie do mojego artykulu.
Pomaranczowa oligarchia przepoczwarzy (-la) sie w... majdanowa...

  barkarz  (www),  05/03/2014

@youngcontrarian: Przepraszam, widzę że Cię ubodło. Czasami jakoś się wymyka jedno słowo za dużo. Nie lubię gdy ktoś mi mówi jak mam myśleć. W sprawie Ukrainy też widzę wiele niejasności.
http://eiba.pl/1c

@wodniak:
Drogi przyjacielu, przeczytalem dokladniej Twoj art i komentarze dotyczace Ukrainy AD 2014. Wlasciwie mamy bardzo zblizony poglady/obawy w tej sprawie.

Pamietaj prosze, ze ja nigdy nie dasam sie na osoby ktore cenie i szanuje. :-)
Pozdrawiam serdecznie.

@youngcontrarian: "Nie mam najmniejszych wątpliwości, że gdyby udało się odsunąć od władzy Janukowicza w dokładnie taki sam sposób jaki został on wybrany"
----------------------------------------------------------------
Z calym Twoim politycznym doswiadczeniem wierzysz, ze Janukowicza mozna bylo odsunac od wladzy
poprzez dzialania demokratyczne ?
On wybral Putina, bo te ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Grunt w tym, że można było odsunąć go od władzy "legalnie" o czym mówił Max Kolonko. Problem w tym, że trwałoby to około miesiąca, a na to UE nie chciała sobie pozwolić. Dlaczego?
A dlaczego chce podpisać wstąpienie do UE tylko z tym rządem opozycyjnym?
A dlatego, że wie iż można nim manipulować - przekupić.

Ludzie na majdanie nie chcieli obecnej władzy,

...  wyświetl więcej

No, zobaczcie co Robert Leśniakiewicz ma do powiedzenia w temacie - wpis z fb:
Tragizm Majdanu i Trzy Orły wiszące na krzyżach

W obecnym numerze tygodnika „Przegląd” z 3-9 marca br ukazał się wywiad „Tragizm Majdanu” z dr. Andrzejem Zapałowskim, byłym posłem do Europarlamentu z Przemyśla:

...  wyświetl więcej

DODATEK DO ARTYKULU:
A wiec zaczelo sie...
Kijowski Majdan otworzyl nacjonalistyczna puszke pandory i podzielil Ukraine. Oto najnowsze zdjecia filmowe z Charkowa, ukrainskojezyczni "Majdaniarze" znalezli swoich rosyjskojezycznych kontr-nasladowcow.
Niestety nie znajdziecie tych zdjec w polskim wydaniu Newsweek'a czy nawet szanowanej na Zachodzie GW...
https://www.youtube.com/watch?(...)g#t=174

Panie Obama ...i Pan, Panie Sikorski też, dlaczego nie poprzecie Panowie "Majdanu" na głównym placu w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej - naszego wiernego sojusznika, który walcząc z terroryzmem, w przerwach regularnie dokonuje egzekucji (oczywiście wyłącznie kobiet) za "niewierność małżeńską"? A może zorganizujce, Panowie, powtórkę na Placu Tienanmen w totalitarnych, łamiących prawa człowieka i nadal ...  wyświetl więcej

@Szymon Bachir: P...isz jak potrzaskany Szymonie, taką propagandę mogą siać tylko wrogowie Polski.

  Daniel Nowak  (www),  08/03/2014

Wreszcie jakiś konkretny artykuł. Media podawały cały czas jakąś papkę. Tutaj fajnie mi to wytłumaczyłeś.

  Hali,  09/03/2014

@ulmed: Putin niczego nie przyłączy do Rosji. Bo to nie leży w jego zamiarach. On uczyni jedynie z Krymu niezależną enklawę podporządkowaną gospodarczo Rosji. Jest to teren strategiczny a więc nie może na nim zapanować anarchia, tam stacjonują w pobliżu okręty z głowicami nuklearnymi. Tak samo się z Krymem stanie jak z gruzińską Osetią. Dzisiaj toczy się walka jedynie o mocarstwowe wpływy i podpor ...  wyświetl więcej

@drzazga: Putin przyłączy wschodnią i południową Ukrainę do Rosji, inaczej nie może postąpić. W przeciwnym razie wielka niezależna Ukraina z faszystami na czele może zagrozić pozycji mocarstwowej Rosji. W interesie Polski jest osłabienie zarówno morderców z Katynia jak i tych z Wołynia. Poczekamy, zobaczymy, jak to mówią, tam gdzie się dwóch bije to trzeci korzysta.

  oculus,  09/03/2014

Jeśli jesteś za Majdanem, to pamiętaj, że banderowcy są dumni z tego, że mordowali Polaków. http://www.youtube.com/watch?v(...)e_gdata

Dzisiaj natrafiłam na taką ciekawostkę - polityka jest jednak największą k...
‎Radio WPS
jak Kliczko za pieniądze swój kraj zdradzał. Na jaw wyszła wymiana korespondencji Kliczki z doradcą litewskiego prezydenta, z Laurynasem Jonaviciusem.
Tej poczty jest sporo, ja przytaczam tylko dwa maile.
w pierwszym mailu z 14. grudnia 2013 !!! czytamy m. in.: "Zrobię wszystko co m ...  wyświetl więcej

Komentarze innych: "Różne służby i media próbują ten skandal z sieci wymazać, wszystko to wyciszyć.
Jest wiele dalszych dowodów na to, jak NATO i inne północnoatlantyckie organizacje terrorystyczne finansowały ten przewrót na Ukrainie, .... w grudniu 2013 skonfiskowano u Jaceniuka 16,7 Mln $"

  Robert S  (www),  12/03/2014

To nie był zamach stanu. Odsyłam do wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Z(...)h_stanu - w tym co zaszło nie było nic niespodziewanego, a siły zbrojnej używała ekipa rządząca wobec protestujących.

"Majdan" nie miał żadnych szczytnych celów! Niektórzy ludzie na Majdanie (bez " ") mieli - myślę , że jakieś10%. Ta cała polityczna awantura jest spowodowana przez Niemcy i Francję - dziwnie zbiegła się z decyzją byłego prezydenta o "niestowarzyszaniu" się z UE. Szkoda mi zwykłych ludzi - jak zwykle oni dostaną po dupie. Iwan i Hans zwarli się w niedźwiedzim uścisku - reszta nie ma nic do powiedze ...  wyświetl więcej

@blackader:
Zgadzam sie z Twoja opinia.
Czy wiesz przypadkiem gdzie sie podzial skompromitowany "lidr Europy" i weteran walk o wolnosc Afganistanu - Pan Radek Sikorski?
*
Sam juz zaczynam sie bac swoich przepowiedni zawartych w powyzszym artykule.
Oto notatka z dzisiejszej prasy:

"Przypomnijmy, że prorosyjscy separatyści, którzy okupują państwowe budynki

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska