Login lub e-mail Hasło   

Zachowaj nas od wojny

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol(...)ny.html
Cud nad Wisłą związany z pomocą Królowej Aniołów w wojnie z bolszewikami jest udokumentowany w raportach wywiadu radzieckiego. Chodzi o Matkę Boską Maryję Królową Polski.
Wyświetlenia: 651 Zamieszczono 04/03/2014

„Święty Michale Archaniele, Książę i Wodzu zastępów anielskich, przybywaj na pomoc ludziom zagrożonym przez moce ciemności!”.

Do specjalnych modlitw o dar pokoju i zachowanie Ukrainy od wojny za wstawiennictwem patrona tego kraju wezwał ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski. Wczoraj Kościół katolicki na Ukrainie obchodził dzień postu w intencji zachowania kraju od wojny.

Przewodniczący Episkopatu Ukrainy wezwał w specjalnej odezwie, aby do 9 marca w parafiach organizowane były całodobowe lub całonocne adoracje Najświętszego Sakramentu połączone ze szczególną modlitwą do św. Michała Archanioła. – Ukraina jest w bardzo trudnej sytuacji, jest zagrożona. Ogólna atmosfera to niepokój, strach i smutek.

Ludzie bardzo przeżywają to, co się dzieje, i się boją – wyznaje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. abp Mieczysław Mokrzycki. Zwraca uwagę, że wiele osób w tych dniach przychodzi do kościołów, do cerkwi, aby się modlić. – Ludzie widzą dużą siłę i ratunek w modlitwie.

Nadzieję pokładają w Panu Bogu – podkreśla, przypominając, że modlitwa to zawsze szczególna broń Kościoła. Metropolita lwowski zaleca też szczególną modlitwę o dar pokoju do św. Michała Archanioła. „Święty Michale Archaniele, Książę i Wodzu zastępów anielskich, przybywaj na pomoc ludziom zagrożonym przez moce ciemności”, czytamy w modlitwie, która jest odmawiana we wspólnotach katolickich na Ukrainie. „W Tobie, Święty Michale, Kościół ma swego Stróża i Patrona.

Ty prowadzisz zbawionych do niebieskiej szczęśliwości. Błagaj Boga Pokoju, aby zniweczył władzę szatana, siewcy zamętu i nie dozwolił mu trzymać ludzi w niewoli ani szkodzić Kościołowi. Niech przez Ciebie Królowa Aniołów, Niewiasta obleczona w słońce, zetrze głowę szatana i osłania swoje ziemskie dzieci przed jego złowrogim wpływem” – modlą się wierni. – Święty Michał Archanioł jest szczególnym orędownikiem w walce ze złem, w walce z szatanem.

A wiemy, że wojna to nic innego jak nienawiść, jak zbrodnia. To wszystko nie może pochodzić od ludzi dobrej woli, ale od szatana – zwraca uwagę ks. abp Mokrzycki. – Ukraina w sposób szczególny, mając go za swego patrona, prosi o jego orędownictwo i o pomoc – dodaje ks. abp Mokrzycki. Skuteczność orędownictwa św. Michała Archanioła jest ogromna.

Przypomina o tym ks. Piotr Prusakiewicz, michalita, redaktor naczelny czasopisma „Któż jak Bóg”. Wskazuje, że patron to jakby ojciec, opiekun miejsc, osób, wspólnot i narodu. – On zawsze wypełnia swoją misję, a kiedy jest przywoływany, to tym bardziej przychodzi z pomocą. Bo akt zwrócenia się do patrona to akt wielkiej wiary, zaufania – wskazuje ks. Prusakiewicz.

Przypomina też bardzo wymowne w kontekście agresji rosyjskiej na Ukrainę drugie objawienie św. Michała Archanioła na Górze Gargano we Włoszech. Związane ono było z cudownym ocaleniem mieszkańców miasta Siponto. Jest 492 rok. Miasto oblegane przez wojska greckie zbliża się do kapitulacji. I wówczas miejscowy biskup – św. Wawrzyniec, uzyskuje od nieprzyjaciół trzy dni zawieszenia broni.

W tym czasie idzie do groty i zwraca się do św. Michała Archanioła o pomoc. Trzy dni wypełnia modlitwa i post. Po nich ukazuje się św. Michał, który przepowiada szybkie zwycięstwo obrońców miasta. Wlewa otuchę w serca mieszkańców, którzy z nadzieją podejmują ostateczną bitwę.

Pojawiają się takie zjawiska atmosferyczne jak trzęsienie ziemi, grzmoty, błyskawice, które napawają grozą najeźdźców. Ich wojska się wycofują, mieszkańcy są ocaleni. – Interwencja św. Michała Archanioła doprowadziła do uratowania miasta przed wielkim nieszczęściem. Ale, co trzeba podkreślić, miało to miejsce po trzech dniach modlitwy i postu, a do tego wezwał miejscowy ksiądz biskup – zwraca uwagę ks. Prusakiewicz. Michalita przypomina jeszcze jedną ważną cechę św. Michała – jest on nie tylko archaniołem walczącym, ale też aniołem pokoju.

Jego kult wskazuje na istotę pokoju. – Najpierw doprowadza do doświadczenia pokoju w sercu, pokoju z Bogiem, który zyskuje się przez zwycięstwo nad złem w sobie i wokół siebie – mówi ks. Prusakiewicz. – Dopiero jak każdy z nas jest pełen pokoju, może stać się jego autentycznym apostołem – dodaje, podkreślając, jak bardzo ważny jest tu duchowy, modlitewny wymiar troski o dar pokoju.

Ten wymiar bardzo mocno pojawił się teraz na Ukrainie. Przez cały bieżący tydzień, podczas każdej Mszy św. w kościołach na Ukrainie zanoszone są modlitwy o zachowanie od głodu, ognia i wojny. Śpiewane są suplikacje przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Książa zachęcają, aby podjąć modlitwę także w gronie rodzinnym. Bardzo wielu wiernych gromadzi się w domach na wspólnym Różańcu.

Sławomir Jagodziński

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1504
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1140
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 851
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1110
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 710
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 403
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 556
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1174
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 517
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 933
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 674
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 688
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1532
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 736
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Dlatego zlikwidujmy armię, możemy zacząć od ordynariatu polowego i zacznijmy się modlić. Czy to będzie skuteczne nie wiem ale na pewno tańsze,

CYTUJE:
"Cud nad Wisłą związany z pomocą Królowej Aniołów w wojnie z bolszewikami jest udokumentowany w raportach wywiadu radzieckiego. Chodzi o Matkę Boską Maryję Królową Polski."
Dzieki za wspaniala robote jaka wykonujesz za nas - swieckich humanistow - swoimi wklejkami... mniejsza juz o to, ze pod niewlasciwym tematem/tagiem "zycie".

P.S.
Prosze administratorow Eioby o wprowadzenie tematu "Zycie pozagrobowe"

  liwa,  04/03/2014

ludzie nasr.li, a ty Boże weź się do roboty i sprzątaj... fajna filozofia :)))
i nie jest istotne, czy ktoś w ciebie Boże wierzy...
osz......Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska