Login lub e-mail Hasło   

Dbaj o życie

Alkohol zatruwa Twoje życie. Niby dla przyjemności, ale w dalszej fazie przeciwko zdrowiu. Nie daj się omotać, dbaj o siebie i swoje zdrowie.
Wyświetlenia: 600 Zamieszczono 06/03/2014

Alkohol, substancja z pozoru nie szkodliwa, a jednak. Niszczy życie wielu ludzi, którzy początkowo mieli je fantastyczne. Czy chwila oderwania się od rzeczywistości i zapomnienia o problemach jest warta, aż tak wiele, czy nie jest szkoda poświęcać tego co wypracowało się przez wiele lat ?

Zaczyna się od młodości, przez dojrzałość i starość, dalej pijesz, tylko że później nie jest, to już przyjemnością, ale udręczeniem. Może nie tyle dla Ciebie, choć też, ale dla Twoich bliskich. Zadręczając ich swoim męczącym zachowaniem po alkoholu. Jedni stają się bardzo sympatyczni, aż do przesady, innych natomiast ogarnia złość, są opryskliwi i nie do zniesienia. Zarówno jedno jak i drugie zachowanie jest męczące.

Najgorszym przypadkiem jest fakt, kiedy to alkohol zrujnuje Twoje życie, nienaganną opinię. Wtedy tracisz wszystko, zwłaszcza, gdy jesteś człowiekiem zaufania publicznego. W tym momencie momentalnie je tracisz.

Znam wiele przypadków, kiedy to dosyć słynna osoba w mieście, najlepszy w swojej dziedzinie specjalista, traci wszystko. Niekiedy nawet to najważniejsze, czyli życie. Alkohol ogólnie jest trujący, co dopiero w znacznie większych ilościach. W takich, które są ponad dopuszczalną normę, jeśli taką możnaokreślić.

Pierwszy z nich to jeden z najlepszych mechaników w mieście. Poprzez alkohol stracił, nie tylko zakład, znajomych i poważanie wśród nich, ale też pieniądze, na które tak długo pracował. Również, to co jest najważniejsze i najcenniejsze dla każdego człowieka – życie. Ten napój może zniszczyć Twoje zdrowie w zaskakującym tempie i skutkach. Jest taki jak trucizna, powoli miażdży każdy organ, każdy.

Drugim przypadkiem jest jeden z lepszych lekarzy. On natomiast stracił wiele, bo reputację w zawodzie, którą jest niezmiernie trudno odzyskać, zwłaszcza w tym przypadku. Co za sobą pociąga, stratę pieniędzy, a również, to co w życiu jest jedną z tych ważniejszych spraw, czyli spokój swój i rodziny.

Temu wszystkiemu towarzyszą też plotki, niezmienne i normalne wśród egzystencji z innymi ludźmi. One nie dość, że zatruwają, to nie zawsze są prawdziwe. Jak to z plotką, od osoby do osoby i tworzą się nowe historię.

Alkohol potrafi zabrać Ci wszystko, zdmuchnąć jak domek z kart, ugasić Twoje ambicje jak świeczkę. Czy nie jest szkoda zamknąć taką klamrą swój życiowy dorobek ? Zrujnować, to - na co tak długo pracujesz ?

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1510
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1144
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1115
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 856
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 712
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 405
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1178
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 575
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 521
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 935
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 932
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1533
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1056
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska