Login lub e-mail Hasło   

Wielkie marzenia – abstrakcja czy prawda ?

Sport, sport i jeszcze raz sport - zjednoczmy się wszyscy i bądźmy świadkami prawdziwych i fantastycznych emocji, które odegrają się w Polsce.
Wyświetlenia: 522 Zamieszczono 07/03/2014

Sport to zdrowie! w Polsce ta idea jest na szeroką skalę propagowana. Dlatego też angażujemy się w mnóstwo sportowych wydarzeń. Tym razem, pierwszy raz w historii zostaliśmy organizatorami Halowych Mistrzostw Świata, które mają miejsce w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu w dniach 7-9 marca. Będziemy mieli okazję ujrzeć na własne oczy najwybitniejszych światowych lekkoatletów. W tym oczywiście przedstawicieli naszego kraju, którego reprezentacja liczy aż 37 osób, co stanowi trzecią tak liczną grupę na równi  z Rosjanami.

Tomasz Majewski, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski i wiele innych, to właśnie oni będą walczyć o medale dla siebie, swojego kraju i oczywiście naszych najlepszych na świecie kibiców, którzy jak nikt inny na nie zasłużyli.

Organizacja imprezy przypadła Polsce, po tym jak ze względów finansowych zrezygnowała Chorwacja i jej przedstawiciel Zagrzeb. Przygotowania rozpoczęły się już w połowie 2012 r. Kiedy to 18 października po raz pierwszy zagościli do naszego kraju przedstawiciele IAAF’u i pozytywnie ocenili postęp naszej organizacji. Już 5 maja kolejnego roku rozpoczęła się sprzedaż biletów. Największym przedsięwzięciem okazała się konstrukcja bieżni, która aż o 3 metry podwyższyła podłoże hali. Jej budowa trwała ponad 1,5 miesiąca i zakończona została sukcesem.

Oficjalnymi sponsorami imprezy zostali między innymi Totalizator Sportowy, Adidas  i Canon. Natomiast ambasadorami utytułowani polscy sportowcy Szymon Ziółkowski  i Władysław Kozakiewicz. Promocja mistrzostw rozpoczęła się 21 maja w Sopocie , kiedy to zaprezentowano logo, a jego twarzą została polska tyczkarka Anna Rogowska. Lekkoatleci wezmą w sumie udział aż w 26 konkurencjach, które zostały równo podzielone na kobiety  i mężczyzn.

Z wielkim entuzjazmem będziemy świadkami zmagań o mistrzowski medal. Czy nasi reprezentanci osiągną największą zdobycz w historii ? Jaki kraj zgarnie ich najwięcej ? Czy Usain Bolt zaprezentuje fantastyczną formę a Renaud Lavillenie pokona swój własny rekord z hali ? Kto z naszych zawodników okaże się najlepszy w swojej dyscyplinie ? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi pozyskiwać będziemy stopniowo z dnia na dzień rywalizacji.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2040
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1765
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1172
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1083
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1026
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1003
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 350
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 934
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 747
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1077
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 603
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 921
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska