Login lub e-mail Hasło   

Polisa na życie z ubezpieczeniem na wypadek zachorowania na raka

Wśród dostępnych na rynku produktów ubezpieczeniowych coraz więcej jest tych, mających na celu ochronę zdrowia.
Wyświetlenia: 459 Zamieszczono 11/03/2014

Ubezpieczenia zdrowotne są formą zabezpieczenia przed ciężkimi chorobami, takimi jak zawał, udar czy nowotwory. Bardzo często tego typu polisy są dodatkiem do standardowego ubezpieczenia na życie i nie mogą być wykupione oddzielnie.

Polisa na życie jest formą zabezpieczenia rodziny, która w razie śmierci ubezpieczonego otrzymuje świadczenie pieniężne w wysokości wskazanej w zawartej umowie. W przypadku ubezpieczeń chorobowych świadczenie pieniężne przysługuje ubezpieczonemu w sytuacji zdiagnozowania u niego choroby określonej w polisie. Tego typu zabezpieczeniem finansowym są właśnie ubezpieczenia na wypadek zachorowania na raka oferowane jako dodatkowe pakiety w ramach polisy na życie.

W ubezpieczeniach na wypadek zachorowania na raka wykazano konkretne rodzaje nowotworów, przede wszystkim tzw. „złośliwe” oraz niezłośliwego guza mózgu i nowotwory in situ. Uwzględnione zostały odmiany, które wymagają długotrwałego leczenia i skomplikowanych terapii, co zwykle wiąże się z dużymi kosztami. Z ubezpieczenia wykluczone są nowotwory tzw. „niezłośliwe”, które dają szanse całkowitego wyleczenia. Zakres świadczeń przewidzianych w polisie jest dostosowywany indywidualnie, a pod uwagę są brane wiek i ryzyko wystąpienia choroby u ubezpieczonego, wysokość składek i okres obowiązywania ubezpieczenia.

W przypadku zdiagnozowania nowotworu ubezpieczonemu zostają wypłacone środki pieniężne pozwalające na wdrożenie koniecznego leczenia. Ponadto warunki umowy przewidują wypłatę tzw. renty przeznaczonej na pokrycie kosztów związanych z zakupem leków nierefundowanych, a wymaganych przy zastosowanej terapii. Oprócz środków pieniężnych ubezpieczony ma prawo do konsultacji z lekarzem specjalistą w kwestii postawionej diagnozy i zastosowanego leczenia. Otrzymuje też wsparcie psychoonkologa, psychologa i terapeuty, a także pomoc pielęgniarską i domową. Ponadto może też liczyć na transport medyczny i organizację sprzętu rehabilitacyjnego, jeśli wymaga tego leczenie. Jednym z warunków umowy ubezpieczeniowej jest również dostęp do informacji o placówkach medycznych i świadczonej w nich opiece medycznej.

Ubezpieczenie na raka uprawnia do korzystania z konsultacji z lekarzami różnych specjalizacji. Ponadto ubezpieczonemu przysługuje szereg badań laboratoryjnych i diagnostycznych w placówkach współpracujących z towarzystwem ubezpieczeniowym. Wykonywane są badania laboratoryjne i histopatologiczne, biopsje, a także te przy użyciu sprzętu diagnostycznego, jak USG, tomografia czy rezonans magnetyczny. Koszty zleconych badań wykonywanych we wskazanych w umowie placówkach medycznych pokrywa ubezpieczenie, podobnie jak chemioterapię czy radioterapię do 5 cykli.

Świadczenia przewidziane w warunkach ubezpieczenia na raka przysługują od momentu zdiagnozowania nowotworu.

Źródło: https://pomocnaraka.pl/

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1520
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 863
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1153
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1121
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 409
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 600
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1184
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 943
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 524
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1538
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 684
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 693
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 954
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska