JustPaste.it

Polisa na życie z ubezpieczeniem na wypadek zachorowania na raka

Wśród dostępnych na rynku produktów ubezpieczeniowych coraz więcej jest tych, mających na celu ochronę zdrowia.

Wśród dostępnych na rynku produktów ubezpieczeniowych coraz więcej jest tych, mających na celu ochronę zdrowia.

 

Ubezpieczenia zdrowotne są formą zabezpieczenia przed ciężkimi chorobami, takimi jak zawał, udar czy nowotwory. Bardzo często tego typu polisy są dodatkiem do standardowego ubezpieczenia na życie i nie mogą być wykupione oddzielnie.

Polisa na życie jest formą zabezpieczenia rodziny, która w razie śmierci ubezpieczonego otrzymuje świadczenie pieniężne w wysokości wskazanej w zawartej umowie. W przypadku ubezpieczeń chorobowych świadczenie pieniężne przysługuje ubezpieczonemu w sytuacji zdiagnozowania u niego choroby określonej w polisie. Tego typu zabezpieczeniem finansowym są właśnie ubezpieczenia na wypadek zachorowania na raka oferowane jako dodatkowe pakiety w ramach polisy na życie.

W ubezpieczeniach na wypadek zachorowania na raka wykazano konkretne rodzaje nowotworów, przede wszystkim tzw. „złośliwe” oraz niezłośliwego guza mózgu i nowotwory in situ. Uwzględnione zostały odmiany, które wymagają długotrwałego leczenia i skomplikowanych terapii, co zwykle wiąże się z dużymi kosztami. Z ubezpieczenia wykluczone są nowotwory tzw. „niezłośliwe”, które dają szanse całkowitego wyleczenia. Zakres świadczeń przewidzianych w polisie jest dostosowywany indywidualnie, a pod uwagę są brane wiek i ryzyko wystąpienia choroby u ubezpieczonego, wysokość składek i okres obowiązywania ubezpieczenia.

W przypadku zdiagnozowania nowotworu ubezpieczonemu zostają wypłacone środki pieniężne pozwalające na wdrożenie koniecznego leczenia. Ponadto warunki umowy przewidują wypłatę tzw. renty przeznaczonej na pokrycie kosztów związanych z zakupem leków nierefundowanych, a wymaganych przy zastosowanej terapii. Oprócz środków pieniężnych ubezpieczony ma prawo do konsultacji z lekarzem specjalistą w kwestii postawionej diagnozy i zastosowanego leczenia. Otrzymuje też wsparcie psychoonkologa, psychologa i terapeuty, a także pomoc pielęgniarską i domową. Ponadto może też liczyć na transport medyczny i organizację sprzętu rehabilitacyjnego, jeśli wymaga tego leczenie. Jednym z warunków umowy ubezpieczeniowej jest również dostęp do informacji o placówkach medycznych i świadczonej w nich opiece medycznej.

Ubezpieczenie na raka uprawnia do korzystania z konsultacji z lekarzami różnych specjalizacji. Ponadto ubezpieczonemu przysługuje szereg badań laboratoryjnych i diagnostycznych w placówkach współpracujących z towarzystwem ubezpieczeniowym. Wykonywane są badania laboratoryjne i histopatologiczne, biopsje, a także te przy użyciu sprzętu diagnostycznego, jak USG, tomografia czy rezonans magnetyczny. Koszty zleconych badań wykonywanych we wskazanych w umowie placówkach medycznych pokrywa ubezpieczenie, podobnie jak chemioterapię czy radioterapię do 5 cykli.

Świadczenia przewidziane w warunkach ubezpieczenia na raka przysługują od momentu zdiagnozowania nowotworu.

Źródło: https://pomocnaraka.pl/