Login lub e-mail Hasło   

Windows 8 nie chce zainstalować języka polskiego – rozwiązanie

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://siedem.it/adam/windows-8-nie-chce(...)oblemu/
Dość często instaluję Windows 8. Czasem zdarza się, że Windows 8 nie chce zainstalować języka polskiego. Dość szybko udało mi się znaleźć rozwiązanie tego problemu.
Wyświetlenia: 7.261 Zamieszczono 11/03/2014

Oryginalny artykuł oraz grafiki znajdziesz tu: Windows 8 nie chce zainstalować języka polskiego – rozwiązanie

W czym problem?


Problem objawiał się brakiem pobierania i instalacji języka. W momencie, gdy klikałem przycisk Download and Install language pack w oknie Lanuguage nic nie działo się, chociaż język powinien się już instalować.

Jak zainstalować język polski w Windows 8

Fakt, że Windows 8 nie chce zainstalować języka polskiego, lub każdego innego, jest zgłaszany przez wielu użytkowników na forach firmy Microsoft już od premiery, jednak firma nie reaguje na to.

Problemem jest błąd w procesie pobierania plików. Jeżeli wcześniej pobierane były jakieś akutalizacje i w jakiś sposób proces ten został przerwany, to nie zostały skasowane pliki tymczasowe. Owe pliki blokują możliwość pobierania plików zawierających spolszczenie. W ten sposób system myśli, że pliki sa już poprawnie pobrane, jednak tak nie jest. Proces instalacji języka w tym momencie nie może zostać kontynuowany, jednak użytkownik nie jest o tym w żaden sposób informowany.

Jak to naprawić?

Rozwiązanie problemu jest dość proste. Przechodzimy do niżej wymienionego folderu i usuwamy jego całą zawartość.

C:Windows\SoftwareDistribution\Download

Są to pliki tymczasowe wykorzystywane przez system do instalowania różnych aktualizacji i funkcji – nic nie powinno się stać, jednak zaznaczam, że kasujemy te pliki na własną odpowiedzialność.

Po skasowaniu tych plików po kliknięciu przycisku Download and install language pack system powinien przystąpić do pobierania i instalowania języka polskiego we właściwy sposób.

Rozwiązanie problem przez firmę Microsoft wydaje się dość proste. Wystarczyłaby poprawka, która przed instalacją funkcji, dodatku lub aktualizacji w systemie kasowałaby poprzednie pliki tymczasowe. Nie badałem problemu głębiej, ale brak kasowania plików tymczasowych może sprawiać, że nasz system będzie niepotrzebnie zapychał nasz dysk. To dość istotny problem z uwagi na to, że wiele nowych komputerów z Windows 8 jest wyposażonych w szybkie dyski SSD, które cechuje obecnie mała przestrzeń.

Jeżeli więc szukamy wolnego miejsca na dysku, to może warto skasować te pliki. Są to jednak moje domysły. Wykonywałem ten proces kilka razy i nie miałem żadnych problemów, ale koniec końców kasujemy w ten sposób pliki systemowe, co nie powinno się nigdy wydawać bezpiecznym.

Podobne artykuły


32
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4220
27
komentarze: 10 | wyświetlenia: 19623
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26715
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6824
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 3618
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 15592
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 7495
11
komentarze: 13 | wyświetlenia: 13586
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31322
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28910
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19675
23
komentarze: 18 | wyświetlenia: 38397
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska