Login lub e-mail Hasło   

Niezapomniane przyjęcie urodzinowe dla Twojego dziecka

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.horeca.pl/
Twoje dziecko jest na tyle duże, że zamiast rodziców, babci i dziadka chce zaprosić kolegów z przedszkola? Nic prostszego- zorganizuj swojemu maluchowi wspaniałe przyjęcie.
Wyświetlenia: 506 Zamieszczono 12/03/2014

Organizacja przyjęcia urodzinowego to nie tylko zaangażowanie i obowiązki. Podczas przygotowań takiej imprezy można się również świetnie bawić. Poczuj w sobie zmysł organizatorski i zaplanuj przyjęcie marzeń dla Twojego malucha. Przekąski dla dzieci nie wymagają wybitnych zdolności kulinarnych, a do ich przygotowania wystarczy jedynie odrobina chęci i wyobraźni.

Współpraca doskonała

Pamiętaj, że przyjęcie organizujesz dla swojego dziecka, a nie dla siebie. Dlatego podejmij współpracę ze swoją pociechą. Z pewnością doceni fakt, iż mama bierze jego zdanie pod uwagę, poza tym sam będzie wiedział najlepiej jak będą chcieli się bawić i co będą jeść jego mali przyjaciele. Usiądź ze swoim synkiem lub córką i porozmawiajcie o tym jak ma wyglądać przyjęcie. Może będzie to spotkanie piratów? A może bal księżniczek? Uwzględnij ilość osób na przyjęciu. Być może Twój maluch jest sangwinikiem i najchętniej zaprosiłby całe przedszkole, dlatego tym bardziej musisz porozmawiać i wytłumaczyć, jak się organizuje takie przyjęcia.

Atrakcje

Organizacja przyjęcia w domu daje duże pole do popisu. Można wynająć klauna lub animatora. Istnieje wiele firm, które specjalizują się w takich usługach, jednak czasami takie działania mogą mijać się z celem. Praktyka pokazuje, że dzieci najlepiej bawią się same. Oczywiście należy je mieć pod nadzorem, ale najprawdopodobniej same będą organizować zabawy. W tym celu warto udostępnić im zabawki oraz artykuły plastyczne- zamiast oglądać bajki lepiej niech rozwijają się poprzez kreatywne zajęcia.

Przekąski i dania

Nawet jeśli mali znajomi Twojego dziecka to niejadki, prędzej czy później zgłodnieją. Najlepiej zainwestować w zdrowe przekąski. Trudno jednak wyobrazić sobie przyjęcie bez czegoś słodkiego- dlatego zrób niespodziankę i zorganizuj fontannę czekoladową. Oczywiście, będzie trzeba dopilnować, aby dzieci nie przesadzały ze słodkościami. Na przyjęciu zawsze sprawdzą się małe kanapeczki lub koreczki. Przekąską na ciepło mogą być domowe nuggetsy. Atrakcją może być też bezalkoholowy szampan o owocowym smaku. Na przyjęciu urodzinowym nie może zabraknąć najważniejszego punktu, czyli tortu. Nie przesadzaj jednak z wielkością- niech będzie to symbol urodzin. Zamiast zamawiać w cukierni wyszukany tort, zrób ciasto sama- pamiętaj, że ma być dla dzieci, więc nie może zawierać alkoholu i lepiej, żeby nie był kombinacją zbyt wielu smaków. Dzieci docenią najprostsze ciasto z domowym kremem. Najważniejsze, żeby menu było zróżnicowane pod względem smaków tak, by każdy znalazł coś dla siebie.

Podobne artykuły


71
komentarze: 22 | wyświetlenia: 17587
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6000
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4087
30
komentarze: 30 | wyświetlenia: 2458
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 11786
28
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5448
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 11014
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3586
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 66963
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21564
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27670
23
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2687
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3307
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska