Login lub e-mail Hasło   

Jakie felgi aluminiowe wybrać do mojego samochodu?

Wraz z nadchodzącą wiosną, wielu kierowców decyduje się na zmiany w swoich samochodach. Jedni idą w stronę zmian mechanicznych, inni natomiast skupiają się na wyglądzie.
Wyświetlenia: 509 Zamieszczono 13/03/2014

Jedni idą w stronę zmian mechanicznych, inni natomiast skupiają się na wyglądzie. Część z nich wraz ze zmianą ogumienia - na to przystosowane do jazdy w cieplejszych warunkach – decyduje się na zakup felg aluminiowych. Wybór takich felg nie należy do najprostszych, a profesjonalni pracownicy serwisów nie zawsze trafiają swoimi propozycjami w nasz gust. W takiej sytuacji warto jest znać kilka rad, ułatwiających wybór odpowiedniej felgi dla naszego samochodu.

Pierwszą rzeczą jaką weźmiemy pod lupę będzie obręcz felgi. Tutaj warto się zastanowić nie tylko nad samymi felgami ale także nad oponami w naszym pojeździe. Kupując felgi większe niż te zamontowane fabrycznie automatycznie skazujemy się na przymus kupna nowych opon, gdyż stare nie będą miały odpowiedniego rozmiaru, co pociąga za sobą kolejne wydatki.

Na świecie istnieje ogromna ilość najróżniejszych wzorów felg aluminiowych i dlatego też wybór tego właściwego jest taki trudny. Poza kwestią gustu, należy zwrócić uwagę na inne kwestie, np.: miejsce produkcji felgi czy certyfikaty bezpieczeństwa jakie posiada. Przejdźmy jednak na chwilę do rozmiaru felgi. Tutaj najlepszym wyjściem będzie skierowanie się po pomoc do odpowiednio przeszkolonego pracownika serwisu samochodowego. To czy dana felga będzie pasowała do naszego samochodu zależy nie tylko od informacji zawartych w katalogach, ale również od budowy takiej felgi. Pamiętajmy, że większa średnica felgi oznacza mniejszy profil opony co sprawia, że samochód wygląda dużo bardziej agresywnie i sportowo. Łatwo jest jednak przekroczyć granicę zdrowego rozsądku i po wjechaniu w pierwszą napotkaną na drodze nierówność nasza nowo zakupiona felga jest kompletnie zniszczona.

Reasumując odradzamy zakupu felg na „własną rękę” z nieznanego źródła w bardzo „atrakcyjnej” cenie. Nawet kupując używane alufelgi warto jest skontaktować się z osobą, która może sprawdzić czy dany model będzie pasował do naszego samochodu. Unikniemy w ten sposób przykrej niespodzianki w postaci, np.: złego rozstawu śrub mocujących.

Tekst powstał we współpracy z warsztatami iParts.pl

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1212
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60865
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32629
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31324
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63609
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65031
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23313
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28911
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28572
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23599
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26344
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26717
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska