Login lub e-mail Hasło   

Technika nowej wojny.

Internet był od początku technologią wojskową. Miał stanowić o przewadze nad wrogiem w zakresie łączności pododdziałów.
Wyświetlenia: 4.843 Zamieszczono 15/03/2014

...

Nowe osiągnięcia techniczne niemal zawsze miały przełożenie na nową broń i nowe sposoby prowadzenia wojny.

Analizując pod takim kątem przeszłe wydarzenia historyczne możemy wykazać, że wojny napoleońskie związane były z pojawieniem się przemysłowej produkcji masowej, a I wojna światowa z wynalazkami dotyczącymi sposobów poruszania się (samochód, czołg, samolot), tak jak najazdy Mongołów były kiedyś związane z wykradzeniem tajemnicy produkcji prochu strzelniczego.

Koniec XX i początek XXI wieku to kolejna rewolucja technologiczna. Jej symbolem jest internet oraz chmura informatyczna, która nas otacza.

 

Internet był od początku technologią wojskową. Technologią mającą stanowić o przewadze nad wrogiem w zakresie łączności pododdziałów.

Internet był i jest systemem łączności, w którym nawet zniszczenie ponad 90% systemu, nie powoduje zaniku możliwości porozumiewania.

Udostępnienie cywilom wojskowej technologii, jaką był internet, miało na celu poszerzenie zakresu informacji gromadzonej do celów wojskowych.

Drugim wojskowym celem udostępnienia internetu cywilom była i jest kontrola zachowania wszystkich uczestników systemu.

W świecie nowoczesnych technologii małe i bardzo małe grupy ludzi, a nawet tzw. samotne wilki mogą skutecznie atakować państwa i ich potężne armie.

Wiedziano o tym zanim Bin Laden pokazał 9/11 sposób w jaki można zaatakować.

 

Wynalazek i zastosowania wymknęły się spod kontroli. Wszystko zgodnie z niepodważalnymi zasadami: - „Każda akcja wywołuje reakcję”. „Każdy kij ma dwa końce”, „Kto mieczem wojuje, od miecza zginie”.

W sieci połączonych komputerów, każdy komputer może być zaatakowany przez wroga, wyłączony przez wroga, każdy komputer może przejść na stronę wroga.

Wróg może wyłączyć wszystkie komputery samochodów jadących autostradami w Teksasie, albo komputery wszystkich samolotów lecących w przestrzeni powietrznej USA.

Wrogiem, który zniszczy US za pomocą cyberataku, lub cyberkontrataku, może być inne państwo, ale może być także niewielka grupa ludzi, a może nawet samotny wilk.

Wróg może wyłączyć wszystkie elektrownie, albo jedynie zdestabilizować niektóre elektrownie atomowe, wywołując nowe Fukuszimy i nowe Czarnobyle.

 

Do zlikwidowania imperium, nie jest potrzebna ani jedna rakieta, ani jeden czołg.

Nowe techniki zostaną zastosowane w III wojnie światowej, która jest marzeniem wielu ludzi. Najbardziej tych, którzy uważają, że wojna mogłaby reanimować trupa jakim jest dolar amerykański.

Przeczytaj: >>> Czy III Wojna Światowa to jest nieunikniona konieczność

Adam Jezierski

...

.

Podobne artykuły


15
komentarze: 0 | wyświetlenia: 4205
73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17369
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63680
41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 33031
24
komentarze: 22 | wyświetlenia: 20374
24
komentarze: 33 | wyświetlenia: 13321
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34172
20
komentarze: 12 | wyświetlenia: 9800
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9295
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 55136
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 5820
 
Autor
ArtykułCzytaja tysiace niezalogowanych.

@Adam Jezierski: jasne. Ci niezalogowani czytają tylko pana hrabiego Adama.
Tak to jest jak się pisze dla wąskiej elity z najwyższej półki. A w tym roku brak głębszych przemyśleń na temat 3 maja i zakupie granatów. Kori, krzywy Maniek i zakrawarski będą rozczarowani. Tu też ci się licznik głosów popsuł. Ty masz pecha. Panie hrabio w 2014 artykuł z 5 tys czytelników to była norma, a dla pana hrabiego największe życiowe osiągnięcie.

Licznik glosow dziala poprawnie.

@Adam Jezierski: prawie 5 tysięcy ludzi otworzyło art i go olało. Niewiarygodne. Niesamowita magia słowa pisanego. I 4 komentarze, w tym połowa autora. Zawiść wyciska mi łzy z oczu.

@Hamilton:
Tylko zalogowani moga oceniac I komentowac.

@Adam Jezierski: Brak im szczerej woli, gdyż skromność ich nie boli. Obce im doznanie twej euforii gdy widzisz siebie na kartach historii...
"Kiedyś Herostrates podpalił Świątynię Diany w Efezie (jeden z cudów świata starożytnego). Podpali, żeby przjść do historii." kto dawał tę przestrogę?

@Adam Jezierski: mój boże. Do czego doszło. Jak widzą Adam Jezierski to się na wyścigi wylogowywują by czytać Adasia incognito. Pan hrabia jest rozchwitywany jak tajemniczy Don Pedro z krainy Deszczowców przez równie tajemniczych osobników.

@Adam Jezierski:
Oto proponowana przez pana hrabiego skala zarozumialstwa:

1) Zwykłe prymitywne zarozumialstwo.r
2) Hipomania.
3) Megalomania zwana też manią wielkości.
4) Wielkoduszność.
Jesteś Adamie wyjątkowy, bo nawet tu cię nie ma.

@Hamilton:
I am four.

@Adam Jezierski: rather between zero and one

@Hamilton:
Tylko odslonie sa wazne dla Ciebie.
Czym roznisz sie od Sadowskiego?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska