Login lub e-mail Hasło   

Dr Marek Ciesielczyk spotyka się z Polonią w Chicago

9 marca 2014 w Chicago jeden z liderów nowego na polskiej scenie politycznej ugrupowania OBURZENI, dr Marek Ciesielczyk spotkał się z Polonią amerykańską.
Wyświetlenia: 839 Zamieszczono 15/03/2014

Dlaczego Polska nie jest demokracją i dlaczego warto poprzeć OBURZONYCH?

W niedzielę, 9 marca 2014 redaktor naczelny „Prawdę mówiąc” oraz jeden z liderów nowego na polskiej scenie politycznej ugrupowania OBURZENI, dr Marek Ciesielczyk spotkał się z Polonią w Chicago , w restauracji RETRO.

dr Ciesielczyk w Chicago

Już w sobotę, 8 marca, po godzinie 14:oo czasu chicagowskiego Marek Ciesielczyk wystąpił w polonijnej rozgłośni radiowej WPNA, gdzie przedstawiał powody, dla których warto poprzeć Komitet Wyborczy Wyborców OBURZENI w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W czasie niedzielnego spotkania z Polonią chicagowską dr Ciesielczyk przedstawił historię powstania stowarzyszenia obywatelskiego OBURZENI oraz jego udział w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Mimo, że stowarzyszenie OBURZENI powstało formalnie w grudniu ubiegłego roku i jest ugrupowaniem wyjątkowo uniosceptycznym, postanowiło wystartować w najbliższych wyborach do PE. Na polskiej scenie politycznej OBURZENI chcą doprowadzić do gruntownych zmian zainstalowanego w 1989 roku systemu pookrągłostołowego, gdyż dzisiejsza Polska jest państwem niedemokratycznym, niesprawiedliwym i nieracjonalnym.

Oburzeni chcą zastąpić obecną „najgłupszą na świecie ordynację wyborczą” - ordynacją większościową z jednomandatowymi okręgami wyborczymi (JOW), dzisiejszy polski wymiar niesprawiedliwości mają zamiar zastąpić faktycznym wymiarem sprawiedliwości. Chcą również przekształcić fikcyjną obecnie instytucję „referendum” w prawdziwe referendum, w którym obywatele będą mogli naprawdę decydować o ważnych dla kraju sprawach, a także wprowadzić odpowiedzialność finansową za błędne decyzje urzędników skarbowych, sędziów, prokuratorów itd. Kandydaci OBURZONYCH do parlamentu będą musieli podpisywać przyrzeczenie publiczne (zgodnie z art. 919-921 Kodeksu cywilnego), którego złamanie skutkować będzie poważnymi konsekwencjami natury finansowej.

Kurier o spotkaniu z Ciesielczykiem

OBURZENI chcą, by wyborcy mieli prawo odwoływać posłów w czasie kadencji w drodze wiążącego referendum, gdy ci nie będą realizować swego programu, przedstawionego w czasie kampanii wyborczej. Oburzeni mają zamiar dążyć do tego, by – podobnie jak już niedługo w Wielkiej Brytanii – także w Polsce doszło do wiążącego referendum w sprawie wystąpienia Polski z Unii Europejskiej, o ile ta nie zmieni swego dotychczasowego charakteru, pozbawiającego suwerenności swych członków. Już dzisiaj Polsce nie opłaca się nie tylko politycznie, ale także finansowo być członkiem UE. Unia powinna ograniczyć się do wspólnoty wolnych państw, które wiąże jedynie swobodny przepływ kapitału, usług, pracowników.

Działania Unii Europejskiej powinny być koordynowane jedynie przez zespół szefów rządów lub ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich, a przez ekstremalnie zbiurokratyzowany aparat brukselski. Dzisiejsi eurodeputowani i unijni urzędnicy to klasa pasożytnicza, która powinna zniknąć. Koordynatorem stowarzyszenia OBURZENI w Ameryce Północnej został 40-letni przedsiębiorca Tomasz Jaworowski, działający w Chicago, Nowym Jorku i New Jersey - na zdjęciu niżej: W czasie niedzielnego spotkania z chicagowską Polonią dr Ciesielczyk mówił także o piśmie i portalu „Prawdę mówiąc” oraz o swej, przygotowywanej właśnie do druku książce na temat działalności komunistycznej Służby Bezpieczeństwa oraz jej tajnych współpracowników w środowisku polonijnym w Ameryce Północnej.

Poniżej relacja filmowa ze spotkania:

https://www.youtube.com/watch?v=-EvjohapfSE

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2015
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1760
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1166
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1081
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1017
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 998
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 325
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 930
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 739
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1070
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 598
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 918
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mugol  (www),  15/03/2014

Działania Unii Europejskiej powinny być koordynowane jedynie przez zespół szefów rządów lub ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich, a ..... przez ekstremalnie zbiurokratyzowany aparat brukselski. Coś zeżarło "nie"

  swistak  (www),  15/03/2014

Sposobem na każdego polityka jest tkzw. propozycja nie do odrzucenia, a na grupę lot do Smoleńska!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska