Login lub e-mail Hasło   

Testy psychometryczne na służbie

Powszechnie stosowane, aby obniżyć koszty zatrudniania i utrzymania pracowników w pracy, ale nie w Polsce?
Wyświetlenia: 516 Zamieszczono 19/03/2014

Bingo. To właśnie testy psychometryczne. Używamy ich, aby identyfikować predyspozycje kandydata, określać cechy osobowości pracownika, jego zdolności, ale też kompetencje.

Co na to pracodawcy?

W wielu krajach w procesie oceny kandydata i pracownika wymagana prawem jest obecność psychologa lub psychometry. Jednak pracodawcy wolą korzystać z testów komercyjnych. Dlaczego? Jak mówi Krzysztof Paszko, Dyrektor Zarządzający TInt., w tych dziedzinach widać ogromny rozdźwięk pomiędzy nauką a realiami rynku.  Testy on-line przyspieszają i usprawniają proces rekrutacyjny. Automatyczna punktacja, szybko wygenerowany raport, możliwość przechowywania testów w bazie i zestawiania wyników w czasie to dla pragmatyków sprawy decydujące przy wyborze testów. Przedsiębiorcy potrzebują szybkiego narzędzia, narzędzia skutecznego i dostosowanego do faktycznych potrzeb rynkowych. Oczywiście interpretacja wyników może być pełniejsza, gdy dokona jej psycholog, ale nie jest to wiedza tajemna. A w dzisiejszych czasach przedsiębiorcy mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby właściwie odczytywać dostosowane do realnych potrzeb biznesu testy psychometryczne.

Chodzi o pieniądze

Czy można zaoszczędzić na kosztach zatrudniania pracowników? Tak, można. Nie chodzi o ubezpieczenia, dodatkowe gratyfikacje, itp. Jeśli obliczymy, że zatrudniamy niewłaściwą osobę, opłacamy nawet jej wynagrodzenie podczas okresu próbnego, załóżmy, że są to 2 tysiące brutto, to podczas kwartału tracimy dokonując prostego obliczenia minimum 6 tysięcy złotych. Dochodzą do tego koszty wdrożenia pracownika do pracy, koszty i czas rekrutacji kolejnego pracownika, koszty i czas poświęcony na wdrożenie kolejnego pracownika.

Po szczegółowe informacje zapraszam na:  www.tomastest.eu oraz  blog.tomastest.eu 

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2064
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1769
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1178
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1087
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1029
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1006
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 376
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 938
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 752
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1081
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 608
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska