Login lub e-mail Hasło   

Niech Twój dom przemówi - Typografia we wnętrzach

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://myloview.pl
Sposób aranżacji domów mówi wiele o jego właścicielu. Owszem, to oczywiste stwierdzenie, jednak w przypadku domów, w których pojawia się typografia, powinniśmy potrakt poważnie.
Wyświetlenia: 4.208 Zamieszczono 21/03/2014

Przestrzeń wykorzystująca elementy typograficzne przekazuje najróżniejsze treści w bezpośredni sposób – od sentencji o charakterze motywującym, poprzez zabawne napisy, aż po zupełnie przypadkowe słowa, pojedyncze litery bądź cyfry. Stałą popularnością, nie tylko wśród młodzieży, cieszą się nadruki na koszulkach pokazujące prawdziwe „ja” ich właścicieli. Teraz swoje poglądy i upodobania można wyrazić w sposób równie dosłowny, tyle że w (lub na) swoich czterech ścianach. 

 Fototapeta dla tych, którzy cierpią na bezsenność. Dzięki niej nocne liczenie baranów stanie się o wiele przyjemniejsze (źródło: http://myloview.pl/dla-domu/fototapeta-cyfry-i-wrzuca-bez-szwu-desen-nr-12152CA)

TWOJA PRZESTRZEŃ – TWÓJ MANIFEST

Największą zaletą tego trendu jest możliwość pełnego spersonalizowania danej przestrzeni. Tak naprawdę tylko od nas samych zależy, co komunikować będą dekoracje – plakaty, naklejki ścienne albo zwyczajny kubek do kawy – i czy w ogóle będą coś komunikować. Znaki mogą pojawić się w każdym dowolnym miejscu i na każdej powierzchni. Co powiecie na cytat z ulubionego filmu albo zajmujący całą ścianę kolaż z cyfr lub liter? Im mocniej zaangażujemy się w projekt, tym bliższa naszym sercom i bardziej przytulna stanie się przestrzeń, w której egzystujemy na co dzień. Kreatywne i mobilizujące do działania maksymy mogą złamać surowy styl biura, a prosty, graficzny symbol postawiony tuż nad komodą ożywi zwyczajny mebel. Dziś wiele sklepów zajmujących się nowoczesnym designem oferuje unikalne postery, naklejki i fototapety, których wzory dopasowywane są do wymogów klienta. Mamy więc praktycznie nieograniczony wybór, w związku z tym może warto spróbować wkomponować elementy typograficzne do wnętrz naszych domów?

 

Odpowiednio dobrany cytat zmotywuje Cię do pracy (źródło: http://www.pinterest.com/ramoratheramor/office/)

Typografia może mieć również charakter wyłącznie dekoracyjny (źródło: http://www.boska.pl/inspiracje/3262/Domowa-biblioteczka-Jak-i-gdzie-ja-zaaranzowac-MODNE-pomysly.html)

NIE TYLKO NA ŚCIANIE

Aby typograficzne akcenty współgrały z resztą pomieszczenia, należy odpowiednio dobrać ich wielkość, kształt i kolor. Dekoracje tego typu zawsze będą zwracać na siebie uwagę, więc przed podjęciem decyzji o włączeniu ich do aranżacji, powinniśmy zastanowić się nad parametrami liter i sposobem, w jaki wprowadzimy je do pomieszczenia. Typografia może zdobić nie tylko ściany. Znaki pojawiają się również m.in. na sztućcach, kubkach i porcelanowych zastawach. Niekiedy spełniają też funkcję użytkową – komoda wskazuje na przykład, w której szufladzie odnajdziemy poszczególne elementy naszej garderoby (doskonała opcja dla zapominalskich). 

Typografia doskonale sprawdzi się również jako ozdoba poduszek rzuconych na wygodną kanapę w nowoczesnym salonie. Taką dekorację można wykonać samemu, nanosząc (przy pomocy wcześniej przygotowanego lub zakupionego szablonu) pojedyncze litery lub całe napisy na poszewki. Ciekawie prezentują się także poduszki zainspirowane grą Scrabble, które można układać w dowolne słowa.

 

Kuchenne odliczanie, czyli cyfry na zastawie stołowej zaprojektowanej przez Christophera Jagmina (źródło: http://www.christopherjagmin.com/)

 

Z taką szafką z łatwością znajdziesz każdy element ubioru, no chyba że pomylisz szuflady… (źródło: http://flaker.pl/s/1822-zacisze-domowe/t/komoda)

Szał na typografią trwa w najlepsze i wygląda na to, że szybko się nie skończy. Dekoracje i meble z wykorzystaniem napisów, cyfr oraz liter idealnie pasują do surowych monochromatycznych industrialnych wnętrz w stylu skandynawskim. Elementy typografii można z powodzeniem wykorzystać na każdym elemencie wystroju. Wystarczy odrobina fantazji, by przedmioty codziennego użytku zamienić w oryginalne ozdoby, które będą wyrażać naszą osobowość.

Wyobraźnia projektantów nie zna granic. Na literach można też… usiąść (źródło: http://www.furniturefashion.com/15-examples-of-cool-typography-inspired-furniture/)

Podobne artykuły


30
komentarze: 24 | wyświetlenia: 4583
25
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4161
23
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2408
23
komentarze: 42 | wyświetlenia: 3386
22
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1331
18
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1854
18
komentarze: 30 | wyświetlenia: 62446
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 8990
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1369
17
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1719
17
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2182
17
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4192
16
komentarze: 27 | wyświetlenia: 1600
15
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1321
 
Autor
Dodał do zasobów: designer
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska