Login lub e-mail Hasło   

Dla Kościoła nadszedł czas walki

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.fronda.pl/a/dla-kosciola-nads(...)42.html
Kardynał Raymond Leo Burke, prefekt Sygnatury Apostolskiej powiedział, że Kościołowi potrzeba katolików, którzy nie uznają kompromisów.
Wyświetlenia: 593 Zamieszczono 21/03/2014
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

Nadszedł czas walki i mocnego świadectwa wiary w Chrystusa! Kard. Burke stwierdził, że do walki z cywilizacją śmierci potrzeba osób, którzy nie uznają kompromisów. Twarda postawa jest konieczna, jeżeli na poważnie chce się zmienić społeczeństwo. I usunąć sytuacje, w których dochodzi do mordowania nienarodzonych, praktykowania sztucznego zapłodnienia czy promowania ideologii gender.

Kardynał udzielił długiego wywiadu włoskiemu miesięcznikowi Radici Cristiane. Zaznaczył, że obecnie w Europie dochodzi do regularnego „prania mózgu”. Kultura, która odrzuciła Kościół, stara się narzucić społeczeństwu swoją hegemonię. Według hierarchy to nie jest czas, w którym poradzi sobie Kościół, który tylko się temu wszystkiemu przygląda albo idzie na kompromisy.

Kardynał wezwał szczególnie rodziców i nauczycieli do otwartego i zdecydowanego oporu względem niebezpiecznych zmian w programach szkolnych. Chodzi tu zwłaszcza o pomysły nauczania najmłodszych dzieci o rzekomym istnieniu wielu równouprawnionych form małżeństwa.

„Trzeba wytoczyć walkę dyktaturze niszczącej teorii gender” – uznał kard. Burke. Nadszedł czas, by świadczyć o prawdziwe Chrystusa, by bronić prawa naturalnego, by głośno przypominać o nauce Kościoła. Katolicy muszą zdecydowanie odrzucić „perwersję relatywizmu”, powiedział kardynał. pac/katholisches.info

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1506
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1143
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 853
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1112
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 711
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 404
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 562
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1175
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 519
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 935
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 676
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 689
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1532
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 740
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  21/03/2014

Od początku głup­cy dar­li się najgłośniej, gro­madząc wokół siebie uf­ne ma­sy i zmuszając je do posłuszeństwa. Od re­ligii, przez po­litykę po modę. W re­ligii bro­nili swoich prag­nień, cy­tując Pis­mo, z które­go niewiele ro­zumieli. Szczy­cili się swoją nieto­leran­cją, uważając to za do­wód niezłom­nych prze­konań i brak zgody na relatywizm moralny . Szczy­cili się swoją in­kwi­zycją, pa­len ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  21/03/2014

@Hamilton Starszy: do obudzenia Kościoła potrzebni byli hałaśliwi idioci latający w stringach po ulicach!

  Hamilton,  21/03/2014

@swistak: to konwulsje starszych panów, którzy uważają, że szczytem marzeń każdej kobiety powinno być pranie ich kardynalskich gaci. No i obrazili się na gender, który ma już prawie 30 lat i nie przeszkadzał nawet świętemu zasiadającemu na papieskim tronie.

Pan kardynał najwyraźniej nie zna historii własnego kościoła skoro odkrył, że pranie mózgów, to wymysł całkiem współczesny
Jeśli pan kardynał tak bardzo chce wojny, to życzę mu z całego serca by był jedną z pierwszych ofiar śmiertelnych..

  swistak  (www),  21/03/2014

@Michał Aleksy Mentrak: Postaraj się o implant, żeby było co prać!

  ryh,  21/03/2014

@swistak: W Twoim wypadku potrzebny by był wóz asenizacyjny.

" Nadszedł czas, by świadczyć o prawdziwe Chrystusa, by bronić prawa naturalnego," W "cywilizacji śmierci" samotna matka może liczyć na pomoc państwa, prawo boskie w swym miłosierdziu kazało ukamienować niezamężną , ciężarną kobietę wraz z płodem.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska