Login lub e-mail Hasło   

Zatrute powietrze płynące z radia i telewizji

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.fronda.pl/a/gender-to-demonic(...)96.html
- Dzisiaj klimat medialny ma swe formy zanieczyszczenia, jadu - powiedział Franciszek podczas spotkania z przedstawicielami włoskich katolickich stacji radiowych i telewizyjnych.
Wyświetlenia: 550 Zamieszczono 23/03/2014
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

- Ludzie to wiedzą, zdają sobie z tego sprawę, ale niestety człowiek przyzwyczaja się do oddychania płynącym z radia i telewizji zatrutym powietrzem, które nie służy - oświadczył papież. Tymczasem - podkreślił - odbiorcy muszą oddychać "czystym powietrzem".

- Dla mnie - dodał - największe grzechy mediów, związane z podążaniem przez nie drogą kłamstwa i nieprawdy, są trzy: dezinformacja, kalumnie, zniesławienie. Franciszek wyraził opinię, że często sprawy istotne dla życia osób, rodzin i społeczeństwa są traktowane przez "wielkich nadawców" bez należnego szacunku i w sposób sensacyjny.

Biskup pomocniczy Salzburga Andreas Laun w blogowym wpisie poinformował, że Ojciec Święty Franciszek podczas spotkania z austriackimi biskupami powiedział, że gender to "demoniczna ideologia". W audiencji wzięła udział delegacja sieci katolickich mediów Corallo. Na przełomie stycznia i lutego Ojciec Święty przyjął austriackich hierarchów w Watykanie. Mówił m.in., że ich obowiązkiem jest wierne przekazywanie kościelnej nauki o małżeństwie. Jak informuje biskup Launa przy tej okazji padło pytanie o stosunek papieża do gender. W odpowiedzi biskupi mieli usłyszeć określenie "demoniczna".

Biskup Salzburga wcześniej gratulował m.in. episkopatom Słowacji, Polski i Chorwacji krytycznego odnisienia się do gender. Ubolewał też, że w jego kraju nie dostrzega się zagrożenia płynącego z tej ideologii. Biskup Laun napisał o słowach Franciszka na swoim blogu w serwisie kath.net. To największy niezależny katolicki portal internetowy w krajach niemieckojęzycznych. Poleca go Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu.

Bardzo wyraźnie sprzeciw wobec gender akcentował poprzedni papież Benedykt XVI. "Istota ludzka nie jest samoistną jednostką ani anonimowym elementem w zbiorowości, lecz osobą wyjątkową i niepowtarzalną, z natury ukierunkowaną na życie w relacjach i więzi społeczne. Dlatego Kościół potwierdza swoje wielkie 'tak' wobec godności i piękna małżeństwa jako wyrazu wiernego i płodnego przymierza mężczyzny i kobiety, a jego 'nie' wobec filozofii takich jak filozofia gender uzasadnione jest faktem, że wzajemne dopełnianie się męskości i kobiecości jest wyrazem piękna natury zaplanowanej przez Stwórcę" – mówił podczas jednej z audiencji.

Franciszek póki co tak jednoznacznego stanowiska publicznie jeszcze nie zajął.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1514
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1146
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1116
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 857
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 712
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 405
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1178
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 587
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 522
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 939
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 943
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1534
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1058
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Rozumiem że mowa o Radio Maryja TV Trwam? :P

  swistak  (www),  23/03/2014

@Robert M.: to chyba o tobie mówił o Dyrektor, ze nie odróżniasz szamba o perfumerii!

@swistak: Oj, Świstaku... NIe było mnie kawał czasu, a Ty tak mnie witasz? :(
Bardzo wybiórczą masz pamięć. Ojdyr powiedział to o żonie Prezydenta Tysiąclecia! :)))

Ps
Co u ks.Natanka i Marii Valtorty? :)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska