Login lub e-mail Hasło   

Jezus puka do Twoich drzwi codziennie..

( William Holman Hunt , The Light Of The World ) Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,...
Wyświetlenia: 3.082 Zamieszczono 25/03/2014

       ( William Holman Hunt , The Light Of The World )

                      Oto stoję u drzwi i kołaczę:
                   jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,
wejdę do niego i będę z nim wieczerzał,
a on ze Mną.   (Ap 3,20)

Dbamy w naszym życiu o tak wiele rzeczy, martwimy się, myślimy, doglądamy tak wielu  spraw które nie są ważne, lub nie przynoszą nam takich owoców jakie byśmy oczekiwali. Troszczymy się i martwimy o tak wiele, a tak niewiele trzeba, potrzeba tylko przyjąć Pana Jezusa do swojego serca i uczynić go swoim pasterzem. Doskonale widać to na przykładzie Marii i Marty , goszczących Jezusa ( zobacz Łk 10,38-42). Wszystkiego czego potrzebujemy to przystopować, usiąść blisko Jezusa i słuchać co ma nam do powiedzenia.

Jezus puka do Twoich drzwi codziennie,  stara się wejść do Twojego życia aby pokrzepiać Cię każdego dnia pośród Twoich znojów, zmartwień, trosk i problemów. Usiłuje ofiarować swą  miłość i opiekę każdemu, kto tylko uchyli drzwi ...
Klamka znajduje się tylko po Twojej stronie, jeśli wpuścisz tego Nadzwyczajnego Gościa, zobaczysz jak przy odrobinie wiary On zmieni Twoje życie, pokazując prawdziwą wartość.  

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie. (Mt 11, 28-30)


Każdy z nas jest inny, każdy ma swoje słabe i mocne strony, talenty, marzenia i jedyne w swoim rodzaju zdolności. Każdy z nas może na swój unikalny sposób służyć i żyć na chwałę Pana, to On ma zdolność tak pokierować naszym życiem abyśmy po pierwsze - byli szczęśliwi, a po drugie - oddawali chwałę Bogu i byli przykładem dla innych. Zachęcam do poznawania Boga przez Jezusa Chrystusa, przez   lekturę Biblii, zachęcam do zaufania Bogu w sprawie naszej drogi, a On już nią właściwie pokieruje.

Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca.

Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał.

(Psalm 37, 4-5)

Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku,

myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna

(Prz 3, 5-6)Jezus spędził swoje życie na nauczaniu, na czynieniu cudów, oraz na głoszeniu Królestwa Bożego i Ojca Wszechmogącego, ale przede wszystkim Jego celem było obdarzenie Ciebie życiem wiecznym.
Moim skromnym zdaniem i doświadczeniem możesz doświadczać też pełnego i ciekawego życia jeszcze tutaj na ziemi..  wystarczy odrobina wiary, to małe ziarnko które zasiejemy w sobie i pozwolimy aby wzrastało, musisz postarać się aby to ziarnko miało jak najczęściej dobre warunki, a zobaczysz jak rośnie i wnosi do Twojego życia nieocenioną wartość.


Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości. (J 10, 9-10)

Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. (Mt 10, 40)


Dużą  część ewangelii stanowią opisy cudów, w przypadku ewangelii Marka może to być nawet ponad 30% tekstu. Dzisiaj, wiele  lat po tamtych wydarzeniach i  Ty możesz doświadczać cudu, cudu polegającego na Twojej wewnętrznej przemianie i przemianie innych.  Możesz przyjąć życie wieczne i poznawać Boga, którego Jezus reprezentował na ziemi.
Jeśli tylko Mu zaufasz, On zacznie zmieniać Twoje życie na lepsze, zacznie upiększać ten świat w Tobie, i ten wokół Ciebie.

Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto <wszystko> stało się nowe. (2 Kor,  5:17)


Nie czekaj, nie odwlekaj przyjęcia Pana Jezusa do Twojego serca, zrób to dzisiaj ! Posiej to ziarnko na podatny grunt którym jesteś !
Nie zapomnij od czasu do czasu także podlać tego ziarnka choćby kilku minutową lekturą Biblii, czy modlitwą, nawet krótką prośbą o pomoc w zmianie Twojego życia.
Chciałbym, żebyś postarał się wnieść w swoje życie prawdziwą wartość, światło które będzie świeciło w Tobie, ale przede wszystkim dla innych.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1330
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 989
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 752
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 785
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 433
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 573
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1033
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 975
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 626
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1392
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 863
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 486
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 411
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 560
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  25/03/2014

Szukam człowieka...

Gdzie przebywasz człowieku?
W jakim ciele można Cię odnaleźć?
Nauka o wartościach mi podpowiada;
- że cię tu już nie ma
Umiejętność kształtowania charakterów - nie istnieje.
Kim zatem stałeś się człowiecze?
Po zaprzepaszczeniu tego, co cię wyróżniało spośród innych.
Kiedyś umiałeś odróżniać wiedzę o faktach od wiedzy o wa

...  wyświetl więcej

Bardzo lubię takie teksty. Jednakże ja bym zrezygnował z wstawionego na początku obrazka. Myślę, że Bogu to się nie podoba. Przede wszystkim nikt nie potrafi wiernie Boga namalować. Dalsze, szczegółowe uzasadnienie można znaleźć w moim tekście: http://eiba.pl/17 , w 7 rozdziale.

  swistak  (www),  25/03/2014

@Adam Szczepański: To Chrystus Król, a nie Jego Bóg Ojciec, Stwórca wszechrzeczy!

@Adam Szczepański: Kiedyś powiadano; "Gość w dom - Bóg w dom". Dlaczego zatem obrazek przedstawiający człowieka ma w tym przypadku przeszkadzać ?

@biały kamyk: Może dlatego tak mówiono, gdyż Słowianie rozumieli, iż cząstka boskości jest w każdym stworzeniu - w końcu wszyscy pochodzimy z tego samego Źródła :)

  Remter,  25/03/2014

@Skalny Kwiat: I to jest sedno rozumowania Słowianina , inaczej widzieć Boga zjednoczonego z własnym dziełem stwórczym ...

@Skalny Kwiat: Witam Kasiu.:) Dokładnie tak jak napisałaś. Słowianie to rozumieli. Natomiast, narzucona im religia odmawia duszy zwierzętom, zupełnie jakby to nie byli nasi bracia.

@Robert M.: Abstrahując od koncepcji "duszy" bardziej zastanawia mnie dlaczego stricte żydowska religia (stworzona przez Żydów wyłącznie dla Żydów, nastawiona wrogo, wręcz nienawistnie, do wszystkiego i wszystkich co nie-żydowskie) osiągnęła taki sukces u ludów przeciwko którym była skierowana?
Czyżby chodziło o syndrom kata i ofiary?

@Michał Aleksy Mentrak: Możliwe. Syndrom sztokholmski zapewne istniał już wtedy. Ofiara pokochała kata... i trwa to do dziś.

@biały kamyk: Nie można widzieć Boga inaczej jak zjednoczonego ze swoim dziełem... To wbrew jakiejkolwiek logice - kochać swego Ojca, a nie być z nim związanym jestestwem duchowym i materią zapewniającą naszą egzystencję - czyli ze światem Natury i jego bogactwami...

@Skalny Kwiat: Można, Kasiu, można. Każda religia "widzi" go inaczej niż pozostałe. A jakby i tego było mało, to jest (choćby i tu, na tym portalu) cała plejada nawiedzeńców widzących go na sobie tylko właściwy sposób.
Poczytaj uważnie, a przyznasz mi rację. :-))

@Michał Aleksy Mentrak: rację ci przyznam, ale "widzenie" Boga na religijna modłę, a miłość do niego i poczucie jedności z nim to dwie oddzielne sprawy ;)

@Michał Aleksy Mentrak: to narzędzie do sprawowania władzy, równie dobre jak każde inne

  ryh,  27/03/2014

@swistak: A lampka to duch święty?

  ryh,  27/03/2014

@biały kamyk: "Dlaczego zatem obrazek przedstawiający człowieka ma w tym przypadku przeszkadzać ?"
Obrazek przeszkadza bo niepoświęcony jest.

Panie Adamie, chciałem pokazać że właśnie ten obraz zainspirował mnie do przemyślenia i napisania tego artykułu. Chciałem też głównie uwydatnić motyw kiedy Jezus stoi przed naszymi drzwiami, a my mamy wybór - przyjąć Go lub nie, chciałem uwydatnić bardzo wielką wagę tego momentu.

Z innej całkowicie beczki - to mój pierwszy artykuł, nigdy wcześniej nic nie pisałem, też bardzo młody jeszcze jestem ale mam nadzieję że dla kogoś ten artykuł okaże się ważny.

@dwukwiat:
Wszystko rozumiem. Dla mnie jednak najważniejsze jest to, co o tym myśli sam Bóg i wydaje mi się, że Jego zdanie na ten temat jest klarowne, co przedstawiłem w moim poprzednim komentarzu (link do art.). Proponuję zapoznać się z tymi argumentami.
Nawiasem mówiąc, w Apokalipsie przedstawione są opisy wyglądu Jezusa. Niech ktoś spróbuje to namalować. Najzdolniejszy artysta ni ...  wyświetl więcej

  ryh,  27/03/2014

@Adam Szczepański: " Poza tym cieszę się, że mogłem przeczytać znakomity pierwszy artykuł. Czekam na kolejne. :-)"
W Wikipedii jest wymienionych 1800 świętych. Czekamy na 1800 znakomitych artykułów.
Np: "Święty Eksuperancjusz puka do twoich drzwi"

Dlaczego te "cuda" nie były spisywane na bieżąco, tylko w kilkadziesiąt lat po jego śmierci? :/

@Robert M.: Wpierw by należało odpowiedzieć na pytanie; dlaczego Jezus nie napisał żadnej księgi ?

@biały kamyk: Są i inne pytania. Nauczał po aramejsku, a nauki spisano po grecku. Czy to nie dziwne?

@Robert M.: Warto i na nie dać sobie odpowiedź.

@biały kamyk: Dlaczego zatem nie odpowiadasz?

@Robert M.: Zapewne dlatego, że pomysłodawcą i twórcą nowej religii opartej na judaizmie zmodyfikowanym historią o Jezusie-Mesjaszu był Paweł z Tarsu (Szaweł), a ten był młodszy od swego bohatera o jakieś 10 lat. Paweł stworzył zarys scenariusza na bazie którego czterej ewangeliści (wiele lat później) napisali oddzielne fabuły z dialogami, akcją, postaciami pierwszego i dalszych planów oraz narrac ...  wyświetl więcej

@Michał Aleksy Mentrak: Nie zupełnie tak to widzę. Szaweł, po przez swoje podróże misyjne, jedynie rozpropagował chrześcijaństwo i to w takiej formie, jak je widział. Zapewne dlatego też dochodziło do sporów między nim a Piotrem. Piotr uważał, że należy głosić je tylko Żydom, Paweł że wszystkim i tak robił. Umocnienia chrześcijaństwa dokonał dopiero Konstantyn Wielki nadając mu status religii pańs ...  wyświetl więcej

@Robert M.: Ja się z Tobą zgadzam. Tyle tylko, że Konstantyn, to są całe lata świetlne później (w tamtej skali czasu)! A sukces potrzebny był natychmiast.
Gdyby ten sukces miał zależeć od Piotra, to o chrześcijaństwie nikt by pewnie dzisiaj nie słyszał. A przecież to Piotr właśnie był bezpośrednim świadkiem tamtych wydarzeń, bo był bezpośrednim uczniem Chrystusa, a więc znał go osobiście. W ...  wyświetl więcej

@Michał Aleksy Mentrak: Tu się zgadzamy. To format Pawła jako samca alfa i (zapewne) jego talent oratorski sprawiły, że propagowana przez niego religia została przyjęta przez inne narody. Ilość pozyskanych wyznawców i ich gorliwość, też zrobiła swoje. Właśnie to zapewniło przetrwanie Sekcie Pawłowej. Myślę, że prześladowanie chrześcijan, też nie było aż tak wielkie jak to się przedstawia, bo gdyby było inaczej, to nie miałoby szans przetrwać.

  mugol  (www),  25/03/2014

@Robert M.: Ślepi lubią porozmawiać o kolorach, a głusi o muzyce! Takie dialogi na cztery nogi

@Robert M.:
Dlaczego te "cuda" nie były spisywane na bieżąco, tylko w kilkadziesiąt lat po jego śmierci? :/
-------------------------------------------------------------------
Bo tych cudow w realnym czasie nigdy nie bylo !
Po uplywie lat, i bez swiadkow, mozna bylo "tworzyc cuda" na ile inwencja pozwolila !
A pozwolila na wiele, i u wielu, jak budowla w Rzymie d ...  wyświetl więcej

  ryh,  27/03/2014

@Robert M.: " Są i inne pytania. Nauczał po aramejsku, a nauki spisano po grecku. Czy to nie dziwne?"
Eee.... to chyba standard. Hitler był Austriakiem a nauki spisano po niemiecku, Stalin był Gruzinem a nauki spisano po rosyjsku.

@Michał Aleksy Mentrak: bo wiem, że Ty wiesz lepiej ...

@biały kamyk: A niby skąd to wiesz? Objawienia doznałaś?

  liwa,  28/03/2014

@Michał Aleksy Mentrak: bo to następne wcielenie "błogosławionej" nawiedzonej T..

Wlos sie .......kladzie.....na......jezu.......(nad......z.....kropka)

@zakrawarski:
Idac z duchem czasu ( niekoniecznie swietym) nalezaloby zamienic tytul (i oczywiscie tresc) powyzszego artykulu na bardziej aktualny:
" Putin puka do Twoich drzwi codziennie..."

@youngcontrarian:
Twoje slowa, to slowa prawdy, i jak najbardziej na czasie !
Tylko czekac kiedy putinowcy (w nocy, starym stalinowskim zwyczajem) zakolataja
kolbami kalasznikow do naszych drzwi !
Do dwukwiat(kowskiego) kieruje prosbe; uczyn prosze, aby twoj Jezus przestal lomotac do moich drzwi,
bo ja ryzykuje tinitusa!
Pragne ci zwrocic uwager (przyjazni ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Jaki dzieciol?
To przecie sasiadka... zapewne aby pozyczyc pare jajek...

@youngcontrarian:
Aby sesja z jajecznica byla udana sasiadka musi rowniez capnac, wiszaca tam, kielbase.
Wierz mi Young........cymes.
Pukanie moze dosiegnac zenitu !!!

  epegeiro,  26/03/2014

Ciągłe cytowanie Biblii jako słowa Boga to posiłkowanie się słowami innych którzy spisali te słowa. Do kogo z Was Bóg powiedział choć jedno słowo osobiście? W kółko wałkujecie tę starożytną książkę przypisując jej nadprzyrodzone natchnienie a pomijacie prawdziwe osobiste doświadczenie i świadome życie którego można zasmakować zdejmując z siebie te Biblijne,Koraniczne,Wedyjskie itp okulary.

Owszem, posiłuję się słowami Biblii, bo głównie w ten sposób Bóg przemawia (nie tylko do mnie) osobiście. Nikt nie wałkuje Biblii i innych jak to nazwałeś "okularów" dla jakiegoś komfortu, dla mnie Biblia to Słowo Boże, i wszystko wszystkim - jeśli to były tylko kolejne okulary. Dla mnie Biblia sprawdza się w życiu codziennym, ma jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości.

  epegeiro,  26/03/2014

@dwukwiat: Tak właśnie działa wiara niezależnie od obiektu Twojej wiary.

  mugol  (www),  27/03/2014

dwukwiat Wszystko otrzymaliśmy od Boga, oprócz pokory i posłuszeństwa, których musimy nauczyć się sami a w tym pomaga poczucie humoru, które u Boga jest nieskończone, a którego brakuje sługom szatana.

  ryh,  27/03/2014

@mugol: Właśnie mugol..... Cały czas odbieram Cię jako "sztywniaka"....nie wiedzieć czemu.
A czy zboczenia seksualne ludzie otrzymali również od boga?

Do moich nie puka.

@skrzydlate:
Do moich nie puka
--------------------------
A to za kare, ze nie czytasz Biblii !
Zacznij czytac, to bedzie pukal !
Zeby slyszec pukanie trzeba byc "puknietym"

@zakrawarski: przeczytałam - "kurtka" - i nie zapukał... tylko się bezeceństw naczytałam w jakimś starożytnym slangu

  ryh,  27/03/2014

"Jezus puka do Twoich drzwi codziennie, stara się wejść do Twojego życia aby pokrzepiać Cię każdego dnia pośród Twoich znojów, zmartwień, trosk i problemów. "
No klasyka tematu......najpierw jako Jahwe, czyli ojciec przeklina nas ludzi w raju, karając znojem, zmartwieniami, troskami i problemami za kontakty ze swoim złym synem , a potem jako swój syn przychodzi aby nas wspomagać.

"D

...  wyświetl więcej

  ryh,  27/03/2014

" Możesz przyjąć życie wieczne i poznawać Boga, którego Jezus reprezentował na ziemi.
Jeśli tylko Mu zaufasz, On zacznie zmieniać Twoje życie na lepsze, zacznie upiększać ten świat w Tobie, i ten wokół Ciebie."
KŁAMSTWO. Jeśli bóg zacząłby zmieniać nasze życie na lepsze odebrałby moc błogosławieństw, które udzielił Jezus ludziom w "Kazaniu na Górze" Łuk. 6;20, Mat5;3-12
Chrześcijaństwo to religia dla cierpiących. Poprawa warunków życia pochodzi od Szatana.

  mugol  (www),  28/03/2014

@ryh: szatan poprawia warunki życia wybranym przez siebie sługom kosztem innych. Wolność od prawa naturalnego, czyli dekalogu, równość człowieka polityka i celebryty z Bogiem, i braterstwo, czyli przywileje dzielone między wtajemniczonych!

  ryh,  28/03/2014

@mugol: " szatan poprawia warunki życia wybranym przez siebie sługom kosztem innych."
To podobnie jak biblijny bóg, który poprawił warunki życia Hioba kosztem jego rodziny, poprawiał warunki życia Izraelitów kosztem życia ich wrogów, których mordowali na jego polecenie.
Dekalog nie jest zbiorem praw naturalnych tylko stanowionych.

  mojra  (www),  30/03/2014

dwukwiat! Witaj kwiatuszku na eioba. Jak nie wiesz, co jest grane, to polecam http://eiba.pl/18 Na eioba działa taka polskojęzyczna brygada, która w całości atakuje Twój artykuł!

Cześć Mojra,
zdążyłem zauważyć jak ryh i jemu podobne żmije tylko plują jadem, odznaczając się brakiem kultury i merytorycznych argumentów. Moje zdanie na ten temat jest takie, że żmija popluje popluje tym jadem i zda sobie sprawę że to na nic. Ludzie pokorni coś wyniosą z tego artykułu, i nawet jeśli jest to bardzo mały procent z tych 400 wyświetleń, to i tak cel artykułu został osiągnięty ...  wyświetl więcej

  mojra  (www),  30/03/2014

@dwukwiat: większość plująca jadem, to obrzezani z patriotyzmu polskojęzyczni syjoniści. Dlatego trzeba ich olać ciepłym moczem i robić swoje nie zważając na ten żydowski folklor.

  miki2,  30/03/2014

Witaj.

To dość ciekawy fragment biblijny, na który się powołujesz (Apokalipsa [Objawienie] 3:20).
Istnieje jednak niebezpieczeństwo, na które naraża się każdy komentujący ostatnią księgę biblijną.

Otóż dość często niektórzy zapominają początkowe słowa, wyjaśniające sposób odczytania treści tej księgi:

- "Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, (...) a On wysła

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska