Login lub e-mail Hasło   

Od władzy żądamy służby !

Walka polityków jest przegrana. Społeczeństwo odrzuci przywództwo i zażąda służby
Wyświetlenia: 1.653 Zamieszczono 11/04/2014

...

Ludzie władzy są agresywni. Politycy obrażają się wzajemnie. Do pyskówki dołączyli ważni dziennikarze i,... biskupi. Wczorajsze obchody rocznicy katastrofy były kolejnym etapem narastającego procesu.

Ludzie używają wulgaryzmów, gdy zdadzą sobie sprawę, że coś tracą bezpowrotnie. Przykładem może być kapitan Protasiuk z TU154 krzyczący – „Jezus Maria”.

Czy władza już coś straciła? A jeżeli, to co straciła? Co stracili politycy, biskupi i czołowi dziennikarze?

Co się dzieje?

Rozmawiałem z informatykiem, profesorem Politechniki, który nie wiedząc o moim udziale w tej sprawie, powiedział:

- ACTA to nowy wystrzał z Aurory (Początek Rewolucji Październikowej).

Może lepiej mówić o zdobyciu Bastylii (Początek Wielkiej Rewolucji Francuskiej) – Poprawiłem go i zastanawialiśmy się jaki będzie przebieg tej rewolucji. Nic specjalnie mądrego nie wymyśliliśmy wtedy, ale teraz widać już kierunek przemian.

Ludzie oczekiwali od władzy, że będzie stanowić dobre prawo (sejm), dobrze zarządzać państwem (rząd), oraz że z władzy wyłoni się mąż stanu, który przedstawi wizję rozwoju państwa, społeczeństwa, narodu i będzie ją realizował.

Rewolucja polega na tym, że tego trzeciego oczekiwania już nie ma. To wielka strata, jaką ponosi władza. Młodzi ludzie szukają wizji gdzie indziej. Swoją wizję chcą władzy narzucić i pilnować jej realizacji. To jest zmiana o charakterze fundamentalnym. Upadek autorytetu całego środowiska.

Wynika z tego, że agresja to efekt walki liderów politycznych o resztki potencjalnych „wyznawców”. Walka polityków jest przegrana, ponieważ następuje upodmiotowienie społeczeństwa, które odrzuca przywództwo i żąda służby. A kto będzie teraz nadawał kierunek?

Internauci podobni są do roju, jak słusznie pisał prof. Bauman. Rozwojowe idee może stworzyć każdy. Staną się one programem politycznym, gdy miliony klikną „lubię to”. Oznacza to, że mężami stanu zostaniemy teraz my BLOGERZY i my DZIENNIKARZE OBYWATELSCY!!!

A politycy będą wykonywać narzucone im zadania!!!  Wcale nie żartuję:)

Adam Jezierski

...

Podobne artykuły


23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4830
21
komentarze: 22 | wyświetlenia: 6063
20
komentarze: 111 | wyświetlenia: 5646
12
komentarze: 45 | wyświetlenia: 12454
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3424
36
komentarze: 148 | wyświetlenia: 7027
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6039
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 7436
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 108892
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91812
26
komentarze: 15 | wyświetlenia: 4357
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3982
20
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2590
 
Autor
Artykuł  Remter,  11/04/2014

Tak się dzieje - kiedy podepcze się szlachetność serca człowieka... cóż można wymagać od ludzi, którym woda sodowa czyni w mózgu pianę... męża stanu wychowuje się od dzieciństwa - w środowisku o pewnej kulturze - która stawia na jednostkę a nie na motłoch. Nie ma ani jednej szkoły , która by przekazywała wartości najwyższe jakie są mile widziane w narodzie ... masa zawsze ciągnie w dół ... poziom ...  wyświetl więcej

Internet okazuje się mieczem obosiecznym i kijem naostrzonym z każdego końca... Zobaczymy, która strona będzie wiodła prym...

@Skalny Kwiat:
Kto mieczem wojuje, od miecza marnie zginie.
Internetowa inwigilacja, to gwóźdź do trumny amerykańskiego imperium.
Ci, co zrobili system PRISM zostaną zniszczeni według scenariusza podanego przez Cat Mrucussa;
*******************************************************************************************************
>>>
Do Wielkiej Nagr ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Dobry załącznik, Adamie ;)

  ...,  13/04/2014

"Ludzie oczekiwali od władzy, że będzie stanowić dobre prawo (sejm), dobrze zarządzać państwem (rząd), oraz że z władzy wyłoni się mąż stanu, który przedstawi wizję rozwoju państwa, społeczeństwa, narodu i będzie ją realizował."

I właśnie te głosujące co cztery lata 50% ludzi, którzy żądają powyższego od prawie 25 lat wierzy w koło tym samym oszustom, którzy w 1989 roku zaczęli między sobą

...  wyświetl więcej

Dla kieszeni pełnej krajcarów, mogą być czerwoni,czarni a nawet żółci ;).

  Kate Mela  (www),  15/04/2014

@rekurent: święte słowa...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska