Login lub e-mail Hasło   

Przyroda, architektura, abstrakcja – ciekawe fototapety i oryginalne aranżacje

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://dekorujmy.com.pl/
Fototapeta to doskonała dekoracja, która pozwoli stworzyć oryginalną aranżację wnętrza lub podkreśli jej niepowtarzalny charakter.
Wyświetlenia: 539 Zamieszczono 07/05/2014

Fototapeta jako element dekoracyjny coraz bardziej zyskuje na popularności, dlatego jest wykorzystywany nie tylko we wnętrzach o wystroju nowoczesnym, ale też tradycyjnym.

W aranżacji wnętrz istotne znaczenie ma każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Wydawałoby się, że na plan pierwszy wysuwają się meble, wyposażenie i przedmioty dekoracyjne, podczas gdy ściany stanowią jakby tło. Nic bardziej mylnego, ponieważ to właśnie ściany są oprawą aranżacji i ogólnie przyjętej koncepcji. Z jednej strony mają podkreślić wystrój wnętrza, a z drugiej strony czasami optycznie je powiększyć.

Dekoracja ścian

Jeśli aranżacja tego wymaga, ściany w pomieszczeniu mogą pozostać białe. Jednak jest wiele możliwości na ich zdobienie, nadanie im koloru, który uczyni wnętrze wyjątkowym i wprowadzi niepowtarzalną atmosferę do wnętrza. Ściany mogą być malowane lub dekorowane tapetą, przy czym przyjęte rozwiązanie może obejmować powierzchnie wszystkich ścian bądź tylko jednej – na zasadzie kontrastu. Aranżację ścian może stanowić jednolita kolorystyka lub odcienie wielu barw, ale mogą być to również wzory, które zazwyczaj zmieniają proporcje wnętrza.

Różnorodność fototapet

Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem są fototapety, które pozwalają na różnorodność ze względu na wybór dowolnego zdjęcia, jakie może pasować do wystroju wnętrza. Fototapeta kojarzona jest ze stylem modernistycznym i wnętrzami nowoczesnymi, jednak może być częścią niemal każdej aranżacji w każdym pomieszczeniu. Może ona zajmować całą powierzchnię ściany lub tylko jej część.

Fototapety wykonane są ze specjalnie wzmacnianego papieru lub winylu, a nawet na folii, mogą być samoprzylepne lub na fizelinie – wówczas stosuje się kleje przeznaczone do zwykłych tapet. Z łatwością można je przykleić, co ciekawe nie tylko na ścianie, ale też na każdej gładkiej powierzchni, jak meble lub drzwi. Są bardzo praktyczne i mogą być użytkowane przez wiele lat, zwłaszcza że ich czyszczenie jest bardzo łatwe. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, usuwając kurz lub inne zabrudzenia, bez ryzyka uszkodzenia zdjęcia. W razie większych zabrudzeń fototapeta może być czyszczona delikatnymi płynami, które nie powodują ścierania nadruku. Usunięcie fototapety jest równie łatwe, jak jej przyklejenie, gdyż powierzchnia ściany nie zostaje uszkodzona.

Aranżacja z wykorzystaniem fototapety może sprawić, że dotychczas zwyczajne pomieszczenie stanie się ciekawe i oryginalne. Za pomocą tego typu dekoracji z łatwością można optycznie powiększać lub zmniejszać wnętrze. Ponadto decydując się na fototapetę, można skorzystać z gotowych wzorów, jak i wybrać własne zdjęcie – wspaniały krajobraz, miasta, które chciałoby się odwiedzić, czy abstrakcje o ciekawej grze kolorów.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1613
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 919
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1193
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 465
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1038
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 790
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 588
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 737
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 726
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 509
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 998
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1126
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska