Login lub e-mail Hasło   

Prowadzenie firmy z biurem rachunkowym

Prowadzenie własnej firmy, to ogromna satysfakcja związana z robieniem rzeczy które lubimy, interesują nas, a zarazem przynoszą zyski pozwalające na utrzymanie siebie i rodziny.
Wyświetlenia: 458 Zamieszczono 07/05/2014

Własna firma to również ogromna odpowiedzialność, z którą trzeba sobie poradzić. Fakt prowadzenia firmy nie oznacza jednak, że wszystkim musimy zajmować się samodzielnie. Jednym z większych problemów jakie spotykają przedsiębiorców są kwestie finansowo-prawne. Rozliczanie podatków, faktury, wynagrodzenia dla pracowników... To tylko kilka przykładów, mniej przyjemnej strony prowadzenia własnego biznesu. Trzeba pamiętać, że wszelkie zaniedbania lub błędy w rozliczeniach mogą skutkować nieprzyjemnymi kontrolami z Urzędu Skarbowego. Wiążą się one często z nakładanymi na przedsiębiorcę karami finansowymi. Bez znaczenia jest fakt, że stało się to przypadkowo lub pierwszy raz.

Jest jednak rozwiązanie tego problemu. Istnieją bowiem biura rachunkowe, które specjalizują się w kwestiach finansowo-prawnych prowadzenia działalności. Ich praca polega na prowadzeniu za nas całej księgowości firmy. Pilnują dotrzymywania ustalonych odgórnie terminów składania różnych zeznań, rozliczają nas z Urzędem Skarbowym.

Dodatkowo możemy zawsze liczyć na pomoc i doradztwo specjalistów z branży finansowej. Niekiedy możemy otrzymać również wzory umów cywilno-prawnych. Dobre biuro rachunkowe powinno oferować nam obsługę całej księgowości naszej firmy, kadr i płac, rachunkowość i doradztwo. Dodatkowo każda uprawniona osoba korzystająca z usług takiego biura powinna mieć wgląd do całej dokumentacji w prosty i wygodny sposób, przez 24 godziny na dobę. Wiąże się z tym ogromna odpowiedzialność spoczywająca na biurze rachunkowym, aby dokumenty były odpowiednio zabezpieczone przed osobami nieuprawnionymi do ich posiadania.

Podsumowując, biuro rachunkowe któremu powierzymy nasze finanse powinno posiadać nasze zaufanie. W temacie tak delikatnym jak finanse firmy nie ma miejsca na pomyłki ani żadnego rodzaju potknięcia. Skutkować mogą one nie tylko ogromnymi karami finansowymi nakładanymi na firmę przez pracowników Urzędów Skarbowych, ale również stratami biznesowymi w przypadkach, gdy konkurencja dowie się informacji, które są tajne dla firmy.

Artykuł opracowany na podstawie informacji ze strony: http://www.asset.rzeszow.pl/

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 459
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 942
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72286
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647765
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14935
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21419
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40365
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17311
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13046
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53144
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22469
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17998
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23047
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska