Login lub e-mail Hasło   

Ciężkie czasy dla Rosji w polskiej prasie

“Ciężkie czasy”, powiedział Rosjanin kradnąc zabytkowy zegar.
Wyświetlenia: 1.923 Zamieszczono 08/05/2014

 “Gazeta Wyborcza” w dzisiejszym wydaniu - dość selektywnie -  opublikowała satyryczną mapę z  "Atlasu stereotypów i uprzedzeń" autorstawa bułgarskiego grafika i ilustratora “Yanko Tsvetkova”. (Już sama pisownia imienia i nazwiska autora pokazuje mi żałosne zakompleksienie polskich żurnalistów wobec Zachodu... a może zwyczajne nieuctwo połączone z lenistwem...).

Mimo iż atlas zawiera kilkaset map, obrazujących mniej lub bardziej wypaczone stereotypy właściwie wszystkich narodów świata pretorianie pana Michnika w ramach - obowiązującej obecnie nad Wisła - medialnej doktryny  "drażnienia ruskiego"  postanowiła wybrać i opublikować mapę Europy wg. - nietrudno zgadnąć - .... Włodzimierza Putina.

Jej wartość poznawczo-rozrywkową pozostawiam ocenie czytelników. 

Zastanawia mnie tylko to jak odczytać ten dziennikarski sztubacki infantylizm żywcem wyjęty z brukowej prasy nie licujący z raczej dobrym wizerunkiem "Gazety Wyborczej" na Zachodzie... Jako swoistą formę "satyrycznych sankcji" wobec Putina? A może jako naszą bezsilność i frustrację po kompletnym fiasku "samozwańczego eksperta od Ukrainy aka lidra Europy" pana Sikorskiego przy realizacji “Polskiej misji cywilizacyjnej na Wschodzie", który swoim oksfordzkim akcentem przekonywał całą Europę do poparcia kijowskiego Majdanu? Europa ślepo polegała na jego domniemanym dobrym rozeznaniu w wewnętrznej sytuacji na Ukrainie a tymczasem okazało się, że to dobre rozeznanie jest fikcją i myśleniem życzeniowym... ze sporą domieszką megalomanii...

 

 

 

Nie mogłem się oprzeć pokusie ściagnięcia z “Google Images” innych mapek z w/w atlasu, na opublikowanie których "Gazeta Wyborcza” nie znalazła już miejsca. Rownież i te dwie poniższe mapki pozostawię bez komentarzy.

 

 

 

 

Wyżej wymieniony atlas zadebiutował w 2012 w języku niemieckim (od razu stając się w Niemczech bestsellerem), następnie angielskim i ostatnio... w rosyjskim.

 

 

Janko Cwetkow oprócz bardzo wszechstronnej i urozmaiconej działalności artystycznej stał się (jak sam podkreśla) mimowolnym aktywistą gejowskim . Mimo iż nie obnosi się ze swoją orientacją seksualną dyskryminacja gejów w niektórych stanach USA i zwłaszcza w  Rosji (nie ukrywając przy tym fascynacji kulturą rosyjską... a nawet po-sowiecką socrealistyczną architekturą) zmusiła go do zajęcia publicznego stanowiska w tej sprawie.

Uważa się za człowieka nieprzystosowanego (“misfit”) co wcale nie uważa za słabość. "Nieprzystosowanie wyzwala cię z obowiązku zaspokajania ludzkich oczekiwań względem ciebie. Może cię to skazać na samotność ale tylko do chwili gdy spotkasz kogoś podobnego. Większość ludzi myśli, że ludzi nieprzystosowanych jest niewielu. To nieprawda."

Na zakończenie pragnąłbym życzyć panu Michnikowi, jego wiernym dziennikarskim legionom, wszystkim politykom... i przede wszystkim czytelnikom Eioby większego dystansu do rzeczywistości... i do samych siebie.

*

Artykuł ten dedykuję mojemu ulubionemu niepoprawnemu i niepoprawialnemu Eiobowemu satyrowi Secie 1212

Grafika zaczerpnięta z “Google Images”

Podobne artykuły


19
komentarze: 25 | wyświetlenia: 3015
24
komentarze: 20 | wyświetlenia: 8406
43
komentarze: 22 | wyświetlenia: 23183
26
komentarze: 32 | wyświetlenia: 18222
74
komentarze: 26 | wyświetlenia: 9374
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 107839
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91504
20
komentarze: 85 | wyświetlenia: 3594
40
komentarze: 24 | wyświetlenia: 5301
41
komentarze: 76 | wyświetlenia: 3938
37
komentarze: 11 | wyświetlenia: 44589
37
komentarze: 41 | wyświetlenia: 6100
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9463
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

„ (Już sama pisownia imienia i nazwiska autora pokazuje mi żałosne zakompleksienie polskich żurnalistów wobec Zachodu)”

Jeśli wzrok mnie nie myli, to na dołączonych mapkach, nazwisko autora również jest napisane po angielsku. Zatem, nie rozumiem oburzenia na polskich żurnalistów. Chodzi o to, że zachowali oryginalną pisownie jaka widnieje na mapkach atlasu?

@Robert M.:
Drogi Robercie,
Witaj na polskojezycznym portalu Eioba.
Sorki, proponuje sie zwrocic z ta uwaga do polskich wydawcow atlasu pana Tsvetkova (jezeli sie takowi znajda).

Tymczasem - w imie slowianskiej solidarnosci - wolam Jana Stasice o jezykowy arbitraz i wracam do ogladania meczu, w ktorym gra Maria Sharapova... aby potem - przy filizance doskonalego chai'u

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: U stawa z 7 października 1999 r. o języku polskim (tekst jedn. DzU z 2011 r. nr 43, poz. 999)
Nakłada obowiązek stosowania polskiej transkrypcji fonetycznej w odniesieniu do nazwisk obcojęzycznych pisanych w oryginale alfabetem innym niż łaciński, oraz zastąpienie jej transkrypcją angielską lub francuską. Dotyczy to w naszych realiach głównie nazwisk wschodniosłowiańskich ...  wyświetl więcej

@Robert M.:
Robercie, dziekuje za informacje dotyczace Ustawy z 7 października 1999 r. o języku polskim (tekst jedn. DzU z 2011 r. nr 43, poz. 999) .
Tylko wysluchanie 1-ego Koncertu fortepianowego Tchaikovsky'ego moze wyprowadzic mnie z szoku jaki wywolales swoimi komentarzami na temat pisowni imienia i nazwiska obywatela bratniej Bulgarii pana Tsvetkov'a...

@_serpico_:
Po pierwsze nie zaden Sołżenicyn tylko Solzhenitsyn.
Po drugie nie zaden Żyrinowski tylko Zhirinovsky.

@youngcontrarian: Sorki, może dopiszesz coś o żałosnym zakompleksieniu żurnalistów niemieckich i angielskich?

@youngcontrarian: Znalazłem bardzo ciekawą stronę: http://alphadesigner.com/about/

@Robert M.:
Drogi Robercie,
Widzisz, ustawodawstwo jezykowe w krajach anglosaskich jest i bylo jak najbardziej imperialne.
Nikt z polskich patriotow jezykowych (zwlaszcza tych pracujacych nad Dziennikiem Ustaw) nie zadal sobie do dzis trudu aby wymagac od rzadow krajow anglojezycznych np. prawidlowej wymowy i pisowni np. nazwiska Kościuszki. (O polskich obozach koncentracyjnyc ...  wyświetl więcej

  seta1212,  08/05/2014

Dzięki za dedykację, artykuł trafiony toczka w toczkę !
I specjalnie dla ciebie, a propos żurnalistów, moja fraszka:
Gdy w talii słaba karta, nie wychodzi wist -
zmienia się orientacja na west lub na east !

@seta1212:
Dzieki, przyjacielu.
Gdybym byl panem Tsvetkov'em przeslalbym tsi mots tsalusow...

  seta1212,  08/05/2014

@youngcontrarian: łał, o matko, no nie strasz :))

@seta1212:
Masz racje... trzeba uwazac z tymi zartami na Eiobie albowiem ktos (oczywiscie przez pomylke) moze nam przylozyc w leb kijem gejsbolowym... albo utopic gdzies miedzy Transgender Sea a Sea of Gay Whales i nawet modlitwa do epoksydowego pomnika JPII nie pomoze...
Malo tego oglosza wszem i wobets, ze ten portal opanowaly agentury ateistyczno-genederowskie.

  Hamilton,  08/05/2014

“Ciężkie czasy”, powiedział Rosjanin kradnąc zabytkowy zegar.
""Trzeba sobie w życiu radzić". Powiedział Polak i zawiązał butą glistą.
Youngcontrarianie piszesz tak jakby Władymir Władymirowicz nie dawał powodów do kpin i żartów. Zaczyna być postacią równie groźną co komiczną.

Drogi Hamiltonie,
Dziekuje za komentarz, ktory bardzo cenie.
Ty (calkiem slusznie) mowisz o tragikomicznych skutkach gdy ja tymczasem w swoich "ukrainskich" artykulach wskazywalem/wskazuje na przyczyny. Czy w Rosji jest u wladzy Putin czy inny Medwedew jest - wg mnie - sprawa drugoplanowa.
Ludzi, ktorzy rozpoczeli majdanowa rozrobe w Kijowie - nie zdajac sobie sprawy z procent ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  09/05/2014

@youngcontrarian: Akceptacja rozbioru Ukrainy może spowodować wzrost apetytu niedźwiedzia. Ciągnięcie Ukrainy za uszy do UE wydaje się być mało realne. Nam zajęło to 14 lat i to w sytuacji kiedy prawie wszystkie liczące się siły polityczne działały w tej kwestii zgodnie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby chyba przeprowadzenie referendum i coś w rodzaju czechosłowackiego rozwodu. Obecne status quo jest sztucznym tworem.

@Hamilton Starszy:
Spot on!
Wariant "welwetowego" rozwodu w stylu czechoslowackim - jak najbardziej TAK... Niech bogowie uchronia nas przed scenariuszem balkanskim... Byc moze nie jest na to zbyt pozno.
Ukraina jest coraz dziwaczniejszym tworem ... jest to kraj , w ktorym latwiej jest obalic wladze niz ja utrzymac... Smutne ale prawdziwe...
Hamiltonie, tu w Stanach - ma ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  09/05/2014

@youngcontrarian: treścią nowej doktryny Putina, jest przyjęcie zasady, że obowiązkiem Rosji jest chronić interesy etnicznych Rosjan z użyciem wojska, jeśli tylko Rosja uzna, że te interesy są albo m ogą być zagrożone. I że do takiej interwencji wystarczy jednostronna decyzja samej Rosji. Litwa, Łotwa i Estonia to kraje gdzie mniejszość rosyjska jest dość znaczna. Na to zgody być nie może i w dupie mam jego rozdrażnienie.

@youngcontrarian: Nie lubię Rosji imperialnej, ale trzeba ją czasami zrozumieć. http://www.wykop.pl/ramka/1984(...)ennych/Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska