Login lub e-mail Hasło   

Piekło pięknych kobiet

... Piękne kobiety otoczone są zawiścią i zazdrością. Dowiedziałem się o tym przez przypadek. Taki byłem naiwny. Poznałem miłą, sympatyczną kobietę. Bardzo ładna, towarzyska...
Wyświetlenia: 6.441 Zamieszczono 12/05/2014

...

Piękne kobiety otoczone są zawiścią i zazdrością. Dowiedziałem się o tym przez przypadek. Taki byłem naiwny.

 

Poznałem miłą, sympatyczną kobietę. Bardzo ładna, towarzyska, ciekawa świata i ludzi. Mężatka z dzieckiem.

W jej zachowaniu zauważyłem coś dziwnego, coś, co wywołało moją ciekawość i niepokój. Wykazywała zainteresowanie różnymi przedsięwzięciami w rodzaju wolontariatu, albo udziału w amatorskim teatrze, jednak zawsze w ostatniej chwili okazywało się, że musi się wycofać, że ma jakieś sprawy rodzinne, które uniemożliwiają jej zaangażowanie. Widziałem, że bardzo chciałaby, ale rzeczywiście nie może. Trudno wypytywać obcą w sumie osobę o sprawy rodzinne. Zacząłem ją obserwować w nadziei, że zauważę, o co właściwie chodzi.

Wspólni znajomi bardzo chwalili jej męża. Codziennie odwoził ją do pracy, a przed zakończeniem pracy również czekał na nią w samochodzie. Często dzwonił. Kupował prezenty, którymi się chwaliła koleżankom i kolegom.

Nic innego nie udało mi się zauważyć. Miła, sympatyczna dziewczyna.

W końcu miałem olśnienie. A może to zazdrość?

 

Jak to sprawdzić?

Strzeliłem, gdy byliśmy sami. Strzał był w dziesiątkę. Była tak zaskoczona, że się domyśliłem, że sporo mi opowiedziała. Starannie to ukrywała przed wszystkimi, włącznie z matką i siostrą. Mąż kontrolował każdy jej krok. Wypytywał sąsiadów i znajomych. Robił to podobno tak sprytnie, że się nie orientowali. Kontrolował bilingi, a nawet kiedyś wynajął detektywa. Robił awantury o jakieś spojrzenia na przypadkowo spotkanego mężczyznę, albo o jego spojrzenie na swoją piękną żonę.

Nikt nic nie wiedział. Mąż nie był alkoholikiem, nie bił jej. Do tego, że nie pozwalał samej wychodzić z domu, nikomu się nie przyznawała. Powiedziała, że gdyby zaczęła opowiadać o swoich problemach, to  znajomi najprawdopodobniej uznaliby, że zwariowała.

 

Innym wzrokiem spojrzałem na różne znajome pary...

Zacząłem się zastanawiać, czy jest to jakiś wyjątkowy przypadek, czy takie historie zdarzają się często, tylko ja i inni postronni obserwatorzy ich nie dostrzegają.

Może nie jest to nagminne, ale piękne kobiety mogą tak mieć.

Piękna kobieta otoczona jest zawiścią koleżanek i zazdrością partnerów. Wcale nie jest jej łatwiej. Jak każda osoba wyróżniająca się, jest narażona na działania tych, którzy chcieliby sprowadzić ją do poziomu.

Już jako nastolatka jest bardzo często bezpodstawnie oskarżana o puszczalstwo. Źródłem są z reguły brzydsze koleżanki zwalczające konkurencję. Chłopaki się jej boją. "Ma powodzenie, ale nie ma wzięcia", jest takie stare powiedzenie, która mało kto pamięta.

Czy to prawda? Postanowiłem sprawdzić. Jak to zrobić?

 

Przykre, ale prawdziwe

Wymyśliłem taki sposób: Zacząłem zadawać przypadkowo spotkanym mężczyznom, w pociągu, w barze szybkiej obsługi, w hotelu... następujące pytanie:

Co powinien zrobić, a sensie jaki powinien mieć życiowy plan facet, który właśnie ożenił się z najpiękniejszą dziewczyną w mieście?

 

Wyniki ankiety.

Większość i to bardzo znacząca odpowiedzi była bardzo niekorzystna dla pięknych kobiet.

Typowe odpowiedzi:

Kto bierze brzydką za żonę ma ją dla siebie, kto bierze piękną ma ją dla kolegów.

Wyprowadzić się do leśniczówki i tam ją trzymać. – To powiedział młody człowiek, który właśnie odebrał świadectwo maturalne.

Wolałbym, żeby moja synowa była garbata i na wózku inwalidzkim, ale żeby była uczciwa i pracowita. – To powiedział człowiek, który jak widać zastanawia się, która ze znajomych koleżanek syna nadawałaby się na jego synowa.

Co najmniej 80% ankietowanych facetów panicznie bało się pięknych kobiet. Jeśli chodzi o resztę, to też można mieć wątpliwości.

Co sądzić o takiej na przykład odpowiedzi?

Powinien szybko zrobić jej co najmniej troje dzieci.

 

Nie jest łatwo być piękną kobietą i nie jest łatwo mieć piękną córkę...

 

Adam Jezierski

...

.

....

Podobne artykuły


71
komentarze: 34 | wyświetlenia: 138786
34
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10998
61
komentarze: 19 | wyświetlenia: 25083
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 10284
28
komentarze: 6 | wyświetlenia: 30142
49
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8777
42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6809
41
komentarze: 9 | wyświetlenia: 7697
38
komentarze: 4 | wyświetlenia: 6319
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 16033
37
komentarze: 61 | wyświetlenia: 13431
 
Autor
Artykułnie jest łatwo mieć piękną córkę... ja mam :)

Oj tam, oj tam.
Chyba zdecydowanie przyjemniej jest jeść tort z przyjacielem niż gówno samemu.
Tyle rabanu o nic.
:-))

Fakt, mężczyźni boją się pięknych kobiet, ale jeszcze bardziej boja się tych asertywnych i mądrych ;)

  zzosia,  12/05/2014

@Skalny Kwiat: ;))) ojjj, tak :))

No właśnie, już nawet nie mówiąc o samych pięknych kobietach, często jest tak, że kierujemy swoje współczucie jedynie wobec ludzi ewidentnie pokrzywdzonych, nieszczęśliwych, niepełnosprawnych, z problemami. Nie jest to oczywiście nic złego. Nie chcemy jednak obdarzyć taką samą dozą empatii ludzi, którzy według nas mają lepiej, ludzi pięknych, inteligentnych, osiągających sukcesy. Zwykle myślimy o ...  wyświetl więcej

  elena  (www),  07/06/2014

@Córka Wolanda: Bardzo trafna mysl, jakby wraz z uroda szczescie, zdrowie i wszelkie boskie przywileje. Nie jest ladne co ladne, ale co sie komu podoba :)
Sytuacja z niedawna "bo Ty lubisz chodzic w sukienkach, wtedy inni meczyzni patrza na ciebie z pozadaniem, a ja chyba wole taka zwyczajna dziewczyne -uwaga " w spodniach " niby nic nadzwyczajnego, ale gleboko zastanowily mnie te slowa. Ko ...  wyświetl więcej

  vivi91,  13/05/2014

Ciężko być piękną, mądrą i asertywną, a jeszcze ciężej mając identyczną córkę:)

  *Karo*  (www),  14/05/2014

@vivi91: oj tak! a ja ma trzy córki niestety;)

@*Karo*: uuuu to nie zazdroszczę ciężaru :)

  Magda K.,  14/05/2014

Czytałam kiedyś taki kawał żydowski, w którym jeden z Żydów wypominał drugiemu, że ten ma przepiękną żonę, piękniejszą niż jego własna, ale niestety poznało ją już bliżej pół miasteczka... Ten pierwszy odgryzł się takim oto stwierdzeniem: "Ja to Mosze, wolę mieć 50 % w dobrym interesie niż jak Ty, 100% w złym".

I coś w tym jest... piękna żona to poniekąd dobro publiczne. Trzeba umieć się nią choć odrobinę dzielić. :)

  Magda K.,  14/05/2014

Co do artykułu... myślę, że jest w nim dużo prawdy. Chociaż może jest pewna grupa kobiet pięknych i ogólnie bardzo lubianych, ale muszą mieć oprócz urody jakieś inne cechy, które w pewien sposób eliminują je z konkurencji.

  *Karo*  (www),  14/05/2014

swoja drogą Adamie jak ktoś sam sie nie upilnuje to gwarantuję Ci, że nikt nie jest w stanie tego dokonać, kobieta zarówno jak facet zrobi co zechce;)

Adamowi Jezierskiemu na potwierdzenie!
Wchodzac do samolotu powiedzialem do dwoch stewardes stojacych przy wejsciu !
To nie wy prowadzicie tan samolot.
Nie, nie my jestesmy stewardesami.
Ja; rozumiem, bo na prowadzenie samolotu jestescie za piekne.
One; cooooo uwazasz, ze piekna kobieta nie moze prowadzic samoplotu ?
Ja; zdecydujcie sie, albo jestescie pie ...  wyświetl więcej

Ojcowie mający piękne córki muszą mieć dużo pracy :) Bardzo interesujący artykuł, ale wiadomo że zazdrość czasami prowadzi do tragedii...

  gawka,  15/05/2014

Najbardziej samotne kobiety, to zwykle piękne żony i matki! Zazdrość jest wbudowana facetom w genach, więc nie można dziwić się, że są zazdrośnikami i chronią swoje stadko rodzinne. Piękne kobiety stanu wolnego opatrywane są zwykle przez otoczenie atrybutami demonicznymi, lub prawie automatyczną kwalifikacją do najstarszej profesji.
Ojcom można współczuć lub podpowiedzieć, że powinni się "z ...  wyświetl więcej

  Magda K.,  16/05/2014

piękne kobiety są na ogół samotne, zgoda. ze wszystkich wymienionych wyżej powodów i kilku innych. ale wg mnie to jest "problem wydmuszka", zbrzydnąć jest bowiem bardzo łatwo. :) z jakichś powodów nikt tego nie chce.

Czytalem przed laty, ze w Izraelu maz niezwykle pieknej kobiety mdlal za kazdym razem
kiedy dochodzilo do zblizenia miedzy nim, i jego nadzwyczaj pieknej zony.
Ona wniosla o rozwod podajac jako motyw, ze nie ma z meza zadnego pozytku !!

Jakie biedne są piękne kobiety ;) Gdy się jednak nad problemem pochylić to zastanawiający jest fakt że to one wybierają swoich partnerów, czyżby nie potrafiły znaleźć normalnych, pełnowartościowych i świadomych swojej wartości mężczyzn? Z waszych wypowiedzi wyłania się obraz zakompleksionych partnerów pięknych kobiet, którzy wchodzą w związek jak do galerii i kupują coś co jest piękne a jak się opatrzy to można to wymienić. Ja swój związek zbudowałem na zaufaniu i to działa

@roszpunek:
Bingo!
Dokładnie o to chodzi. - "poczucie własnej wartości".

@Adam Jezierski: Wiesz, czy zona Roszpunka jest piekna ????????

@roszpunek: Dzialajace zaufanie to piekna rzecz, jesli praktyka to potwierdza !
Niestety u wielu to tylko teoria !
Przyklad; zona amerykanskiego multimiriardera wsiadla do windy, aby pojechac na
100 cos pietro do swojego meza, w drodze do gory zdazyla miec seks z nieznanym meszczyzna.
Nie wiedziala, ze w windzie byla sainstalowana kamera, i maz widzial jej "wyczyn"
...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Są różne kobiety. Nimfomanki też się zdarzają, ale z całą pewnością nie stanowią większości...:)

@Adam Jezierski: Z cala pewnoscia masz racje, ze nie stanowia wiekszosci !!
Ile ich jest w % przeliczeniu pozostanie zagadka na wieki,
bo czlowiek jest najwieksza zagadka ze wszystkich zyjacych istot !!

@roszpunek:
Często wartościowi mężczyźni nie chcą mieć ciągle w oczach wyzwania w postaci kręcącej się konkurencji, wybierają szare kurki. Piękne kobiety otoczone są przez bandę idiotów i erotomanów czyhających na chwile ich słabości. Może skończyć się to głupim związkiem albo spowodować, że staną się zimne i niedostępne, i zbudują wokół siebie mur. Dla ochrony. Koło się zamyka.
Ale ...  wyświetl więcej

@skrzydlate: Są też i tacy, którzy świadomi własnej urody pozostają sympatyczni i mądrzy- znam wielu takich :)

  vivi91,  18/05/2014

@skrzydlate: ,,Piękne kobiety otoczone są przez bandę idiotów i erotomanów czyhających na chwile ich słabości''- dawno nie przeczytałam większej bzdury... Pani jest piękna kobietą, czy mądrą - bo rozumiem, że w pani świecie to albo 1 albo 2... i jak tu nie pić od rana??

@vivi91: i jak tu nie pić od rana??
...........
Z tym piciem znakomite !....Dlugotrwale oklaski !!!
Oczywiscie masz na mysli .....herbate !! ...Z mlekiem, czy smietanka ????

  vivi91,  18/05/2014

@zakrawarski: obie opcje :)

@vivi91: Wolisz oklaski na siedzaco, czy na .......stojaco ??

  vivi91,  18/05/2014

@zakrawarski: wole klaskać. czego się napijesz?

@vivi91: Ze zrodla .......zycia wiecznego !!

  vivi91,  18/05/2014

@zakrawarski: a to zapraszam tym bardziej :) !!

@vivi91: Hm, jak zgasic to pragnienie ......na odleglosc ??

  vivi91,  18/05/2014

@zakrawarski: a czy trzeba je gasić??????

@vivi91: A co ? Tylko .....pic ??

  vivi91,  18/05/2014

@zakrawarski: degustować, smakować, delektować, czuć, zmysłowić, testować...

@vivi91: Tam do kata, to przebija nawet propozycje, ktore djabel otrzymal od Twardowskiego !
Czy w tym celu trzeba lecic do Rzymu, czy wystarczy pierwsza lepsza karczma ?

  vivi91,  18/05/2014

@zakrawarski: chętnie popodróżuje:)

@vivi91: Ha, ha , ha , ha haaaaaaa, jak widzisz komus lub "komusiom"
nasza poezja wlazla za paznokcie !!!
Przejmujesz sie tym ? Bo ja nic za nic !
Sorry w przerwie ! Musialem sie oddalic, aby zgasic pozar na innym terytorium !
Mam ville na lazurowym wybrzezu we Francji !!!!

@skrzydlate: Znasz takich ???? Obawiam sie, ze to utopia !!!

uderz w stół, a nożyce się odezwą :)

  marta_sten  (www),  19/05/2014

To niepotrzebne generalizowanie według mnie. Zresztą odpowiedzi panów z ankiety pewnie nie były do końca poważne. Gdy się poślubi najpiękniejszą kobietę w mieście, to trzeba być takim, jak przed ślubem, bo skoro się z nami żeni, to znaczy że nas kocha i nic nie trzeba zmieniać.

Uderz i posluchaj !
To jest takie porzekadlo, jak ze swieta trojca,
W urojeniach jest ! W rzeczywistosci nie !
Utopia jeszcze raz !!

  barba13,  09/06/2014

Znam brzydkie żony zazdrosnych mężów i ładne żony normalnych facetów, które nie przeżywają "piekła". Krótko mówiąc: brednie. Zazdrość opisywana w artykule to choroba, a artykuł jeśli jest choć trochę poparty obserwacją świadczy o tym, że autor obraca się w towarzystwie panów, którzy uważają, że kobiety to k.... . Wystarczy, że jest ładna i każdy facet, który to zauważy może ją mieć. Artykuł utrwal ...  wyświetl więcej

Razem z zazdroscia pojawiaja sie inne symptomy zakrawajace na patologie I patologia bedzie sie rozwijac jesli kobieta w pore nie zauwazy chorego widzenia partnera.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska