Login lub e-mail Hasło   

Wymuszone salwy śmiechu na zawalanie

Swego czasu kabaret LIMO brał udział w komicznym programie poświęconemu improwizowanym scenkom pt "I kto to mówi?" Pozwolę sobie po krótce opowiedzieć o tej formule.
Wyświetlenia: 489 Zamieszczono 17/05/2014

Żeby kabaret był zgrany, twórczy, a tym samym popularny potrzebny jest do tego niebanalny i niepowtarzalny skład. Poszczególni ludzie, którzy scalą się w jedną kreatywną bryłę. Takim właśnie zespołem był LIMO. Trójmiejska grupa kabaretowa, istniejąca już 15 lat. To jednak pierwsze a zarazem ostatnie piętnastolecie tej grupy, która na swoim funpage'u ogłosiła ostateczne rozwiązanie swej artystycznej działalności. Nastąpi to już 1 stycznia 2015 roku.


Ówczesny świat nie ma zbyt wielu powodów do uśmiechu czy zaśmiewania się do rozpuku nie ma. Na trudne czasy teraz jedynym stosownym antidotum na smutki jest wyreżyserowane inscenizacje, które mają rozbawić publiczność.


Taką śmieszną funkcję pełni najnowsza telewizyjna produkcja o znanym z czego innego tytule "I kto to mówi?" Gospodarzem tego cyklu został niezawodny w tym kanonie Piotr Bałtroczyk, który swoje okrągłe urodziny wyprawił na kabaretowej scenie wśród zaprzyjaźnionych kabareciarzy.


Formuła programu oparta jest na zagranicznej wersji seria Whose line is it anyway? Pierwowzór bawi swym absurdalnym humorem ludzi na całym globie. Całość składa się z poszczególnych zadań inscenizowanych w przeróżnych kategoriach zastosowanych w tym programie. OTO I ONE:


* Żywa scenografia - dwoje zawodników odgrywa pewną scenkę przy pomocy pozostałej dwójki, która pełni rolę rekwizytów. Jedna z ciekawszych kategorii tego programu.


* Co masz w torebce - ta kategoria opiera się na rekwizytach znajdujących się w torebkach kobiet z widowni. Pamiętać należy, ze zawartość damskiej torebki jest nie mierzalna żadną miarą i nigdy nie wiadomo, co znajduje się na jej dnie. W scence rodzajowej wykorzystuje się wszystkie rzeczy właśnie z tych torebek. Bywa i śmiesznie i strasznie.


* Trójgłowa gwiazda - troje spośród czworga zawodników wyśpiewuje improwizowaną piosenkę na zadany odgórnie temat. Wychodzi z tego niezły galimatias. Pioseneczki niekiedy bywają przekomiczne.


* Dubbing - pod znaną scenę filmową dwoje uczestników podkłada swoje głosy w zabawny dialog.


* Scenki z kapelusza - to są pomysły widowni, na które czterech zawodników formułują komiczne, najczęściej jednozdaniowe pointy.


* Style filmowe - zadanie polega na tym, że odgrywana jest scena na zadany temat, po czym w dowolnej dla siebie chwili gospodarz zapodaje gatunek filmowy, według którego kontynuują swój skecz.


* Scena końcowa z samym Piotrem Bałtroczykiem. To ostatni zabawny akcent programu. Taka apetyczna wisienka na torcie. Nagroda dla wszystkich i niemałe wyzwanie aktorskie.


* Wspólna historia - wszyscy uczestnicy odgrywają przypisane sobie funkcje. Gospodarz nadaje temu swoiste tempo.


* Nieoczekiwany gość - w skeczu bierze udział czterech zawodników z czego jeden z nich musi odgadnąć, w jakie rolę się wcielają. 


* Alfabet - w tym zadaniu chodzi o to, żeby w ciągu 2 minut przejść przez cały alfabet, zaczynając od tej wybranej przez publiczność. Trzeba zawsze zacząć każde zdanie od kolejnej litery zgodnej z kolejnością alfabetyczną. 


* Dwie kwestie - Trzy osoby wymyślają historię, w której pojawiają się te same sentencje. To one obudowują całą scenkę. 


* Reżyser - Cała ekipa bierze udział w tej scence. Jedna osoba kreuje ustawienie pozostałych


Akompaniamentem muzycznym na fortepianie zajął się Wojciech Kaleta. Wykonuje bardzo dobrą robotę. Wygrywa nowe aranże znanych melodii, podkręcając zabawną pointę.


Subiektywnie rzecz ujmując jest to jeden z gorszych programów rozrywkowych zaadaptowany na polski grunt. Owszem, śmieszy nas absurd sytuacyjny pokazywany przy pomocy skeczy kabaretowych. Śmieszy nas również to, co jest dobrze znamy.

Podobne artykuły


10
komentarze: 154 | wyświetlenia: 674
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 976
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 1118
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 921
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 934
9
komentarze: 617 | wyświetlenia: 626
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1351
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1487
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 180
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1451
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 462
7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1116
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 498
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 584
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104171
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska