Login lub e-mail Hasło   

O zaletach wycieczek samochodowych

Podróżowanie to w Polsce coraz popularniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Niektórzy przeznaczają na wypady za miasto każdy wolny weekend. Wystarczy wsiąść w auto i w drogę!
Wyświetlenia: 590 Zamieszczono 22/05/2014

wycieczka samochodowa

Jedni jadą na urlop z rodziną co roku w to samo miejsce, drudzy co rusz wybierają nowe miejsca i nowe wyzwania. Jeśli nie jesteś miłośnikiem górskiego trekkingu, bądź też zapomnianych głuszy, będziesz skazany na komunikację zbiorową – czyli połączenie kolei z komunikacją miejską lub drogie taksówki. Jest jednak trzecia opcja – podróżowanie samochodem – własnym, lub wynajętym.

Turystyka samochodowa jest bardzo popularna w naszym kraju. Polacy cenią sobie wygodę, jaką zapewnia własny pojazd. Dzięki tego typu podróżom nie jesteśmy ograniczeni żadnymi rozkładami jazdy, jedziemy, gdzie chcemy, zatrzymujemy się, kiedy chcemy i robimy, co chcemy. Wystarczy wyznaczyć sobie miejsca na mapie, które chcielibyśmy odwiedzić, zaplanować miejsce noclegu i ruszać przed siebie!

Własny pojazd sprawia, że podróż z bliskimi nie jest tylko uciążliwym przemieszczaniem się z punktu A do punktu B. Wspólna podróż samochodem daje tą intymność i bliskość, której nie zaznamy w żadnym innym środku transportu. To czyni tą podróż przygodą, podczas której dochodzi do wielu zabawnych sytuacji czy ciekawych dyskusji – wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody.

Podróżowanie własnym samochodem jest oczywiście najbardziej komfortowym rozwiązaniem, lecz nie zawsze tak jest. Znamy swoje auto i wiemy, na co je stać. Wiemy także o jego wadach i rzeczach, które, ze względu na czas eksploatacji, mogą na trasie ulec awarii i w efekcie popsuć wszelkie plany. Świadomość ta z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych i może nieco przyćmić radość z podróży. W końcu nie ma nic gorszego utknąć z zepsutym autem, w jakimś odległym miejscu, a zwłaszcza za granicą.

Wynajem samochodu jest o tyle ciekawy, że mamy gwarancję, że auto przeszło solidny przegląd i jest w stanie bardzo dobrym (flotę w wypożyczalniach aut, wymienia się dosyć często). Dodatkowo wraz z kluczykami do niemalże nowego auta dostajemy także pakiet ochrony drogowej, możemy więc śmiało ruszać w drogę ze świadomością, że w każdej awaryjnej sytuacji, nie pozostaniemy zdani tylko na siebie. Oczywiście, wynajem kosztuje, ale jeśli spojrzymy na koszty na jedną osobę w aucie, cena nie jest już wygórowana – zwłaszcza, że dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy sporo czasu i nieporównywalnie podwyższamy komfort całej wycieczki.

----------

wynajem aut http://www.polrental24.pl/

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1585
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 906
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1174
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1192
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 758
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 735
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 454
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1024
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 575
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 726
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 501
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 716
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 985
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska