Login lub e-mail Hasło   

Tatuaże

Nie podobają mi się wytatuowane dziewczyny. Dlatego napisałem ten artykuł. Ciekaw jestem, co o tym sądzicie?
Wyświetlenia: 2.272 Zamieszczono 23/05/2014

...

Kiedyś dawno, dawno temu, czyli za komuny, tatuowali się jedynie kryminaliści.

 

Tatuowali się w sposób bardzo charakterystyczny. Wytatuowane w różnych miejscach kropki były swoistym kodem, który informował wtajemniczonych o kryminalnej profesji. 

Takie kody stosują członkowie różnych grup społecznych, którzy chcą ponad głowami tłumu poinformować swoich, że należą do grupy. Z reguły dotyczy to grup obawiających się prześladowania, ale niekoniecznie. Sygnały mogą być kodowane w różny sposób. Czasami jest to znaczek w klapie, na który nikt postronny nie zwraca uwagi. Czasem jakiś gest. Czasem hasło.

Niech wszyscy mężczyźni heteroseksualni, a szczególnie homofoby, zwrócą uwagę na to, że nigdy nie byli podrywani przez homoseksualistów. Nikt ich np. nie szczypał w autobusie. Atrakcyjnym kobietom to się przecież zdarza.

Dlaczego nie zdarza się mężczyznom?

Dlatego, że homoseksualiści mają swoje kody, podobnie jak inne tego rodzaju mniejszości narażone na ataki spowodowane nietolerancją.

Tatuaże pełniły kiedyś rolę takiego kodu, używanego przez osoby mające więzienną przeszłość.

 

Od pewnego czasu sytuacja uległe zmianie.

Celebryci, głównie gwiazdy rock’a, wprowadzili modę na tatuowanie.

Moda ta została skrzętnie podchwycona i jest podsycana przez media. Tatuaże to dobry interes i miejsca pracy. Jak to zwykle bywa, wielu młodych podąża za tą modą. Dla mnie osobiście dziewczyna wytatuowana jest odstręczająca seksualnie i dlatego napisałem ten artykuł.

Pomyślcie dziewczyny. Dziś macie po 18 lat. Jesteście dorosłe. Nikt nie ma prawa zabronić wam zrobienia sobie tatuażu, albo nawet wytatuować się od stóp do głowy z twarzą włącznie. Chciałbym wam zwrócić uwagę, że każda moda przemija. Za 20 lat będziecie miały po 38 lat. Nadal będziecie pięknie i młodo wyglądać. Nawet jeśli tatuaże będą nadal w modzie, to wzory dziś wytatuowane będą stare. Będą świadczyły o tym, że wcale nie jesteście takie młode, na jakie wyglądacie.

A później... Wyobraźcie sobie siebie jako babcię na plaży, z niemodnym przedpotopowym tatuażem. Usunięcie małego tatuażu będzie kosztowne, ale niemożliwe zupełnie bez śladu.

Jeżeli zrobicie sobie wielkie rysunki na ciele, to za kilkanaście lat plaża nie będzie dla was. Myślcie do przyszłościowo!

 

Adam Jezierski

Podobne artykuły


56
komentarze: 41 | wyświetlenia: 23990
51
komentarze: 81 | wyświetlenia: 10135
49
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8484
42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6591
39
komentarze: 20 | wyświetlenia: 16667
38
komentarze: 4 | wyświetlenia: 6031
36
komentarze: 10 | wyświetlenia: 92965
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 365696
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3348
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2511
28
komentarze: 6 | wyświetlenia: 29945
27
komentarze: 46 | wyświetlenia: 3216
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 11221
23
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2234
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

no Adamie - pardą...

Zrobiłam tatuaż 25 lat temu. Kolejny skończyłam wczoraj. Czasem lubię czytać takie bzdury jak Pana słowa, ale czasem strasznie mnie irytuje jak wypowiada się na temat tatuażu totalny ignorant tematu.
Pozwolę sobie podesłać link http://zoeblog.pl/index.php/ea(...)brazni.
Moje ciało po 25 latach się ...  wyświetl więcej

  real,  24/05/2014

Tatuaże mają własne wyrazy, jakim niekoniecznie poddajemy się w życiu do końca. Zmieniamy swoje ciała co mniej więcej 7 lat. Skóra służy ochronie. A skóra zabarwiona ma ten mankament, iż kolory wtłoczone w nią - nie muszą współgrać ani z otoczeniem, ani ze zdrowym trybem życia. We mnie również kobieta z tatuażami budzi raczej wstręt intelektualny. O seksualnym nie wspomnę. Artykuł na czasie.

  vivi91,  24/05/2014

@real: fe jaka jestem intelektualnie wstrętna!! brrrrr a seksualnie to już obrzydliwa - minus please!!:)

  real,  24/05/2014

@vivi91: To tylko opinia mężczyzny po 70 tce. Mój świat różni się od pani świata. Pani idzie z prądem mody. Natomiast moda jest wytworem intelektu. Dla mężczyzn w pani wieku - jest wszystko ok. Chociaż nie dla wszystkich.

@real: Nie, nie idę z żadnym prądem mody. Tatuowanie to naprawdę nieco poważniejsza sprawa, ale rozumiem Pana i ciepło pozdrawiam :)

@vivi91:
Jakiego rodzaju ekspertem trzeba być, żeby wypowiedzieć się w temacie: - Wytatuowane kobiety nie podniecają MNIE seksualnie ?

@Adam Jezierski: Adam, nie traktuj cialo VIvi jako obiekt pozadania seksualnego tyklo jako
dzielo sztuki, jak (m/w) Louvre!
Zarezerwuj sobie caly dzien, popros o pozwolenie zwiedzania, i podziwiaj.
Nie mozna wykluczyc, ze i inne uczucia zostana powolane do ....zycia !!
Vivi co ty na to ???

@zakrawarski: dziękuję. ja tak własnie traktuje tatuaże. To naprawdę sztuka na najwyższym poziomie, jeśli mamy do czynienia z malarzami ciał. Ja mam okazje znać Mistrza i efekt naprawdę w czwartek osiągnęliśmy na ,,paryskim''poziomie. Szanuje inną estetykę, ale negowanie tematy z niewiedzy, czy stereotypowego podejścia - mnie nie przekonuje. Znam wielu bardzo różnorodnych Osób, dla których tatuaże nie oznaczają ani mody, ani głupoty, ani słabości

@Adam Jezierski: myślę, że nie mamy do czynienia z poważniejszym problemem.... Ciało kobiece - albo podnieca, albo nie Nie widzę związku tematu z tatuażami... :)

Pan Adam pewnie pamięta czasy "gitowców", którzy tatuowali sobie kropeczki w kącikach oczu. Przyjęło się w PRL, że człowiek z tatuażem to zapewne kryminalista lub marynarz, przy czym ten drugi z "kotwicą" był już bardziej pozytywnie postrzegany ( wiem bo jestem byłym marynarzem )
A w przyszłości plażowicze będą mówić: zobacz jaka piękna starsza pani z oldschool'owym tatuażem. Osobiście uważam, że kobiety z tatuażem są bardzo seksi, bardziej niż w moherowym berecie.

@_serpico_: Owszem, kropka pod okiem oznaczała grypsującego. Niezależnie od tego więźniowie tatuują sobie (w zależności od wielokrotności recydywy i długości sumy wyroków) oficerskie stopnie wojskowe. Te określają także profesję przestępczą. Bodajże od majora wzwyż zaczynają się zabójcy i mordercy.

@_serpico_: Nie uważam czytania książek za coś złego, raczej wręcz przeciwnie. Ala ma pan prawo mieć odmienne zdanie.
Nie wiem też skąd pan wie gdzie widziałem prawdziwego przestępcę, ale przyznam panu rację - w telewizji też czasami widywałem.
Nigdzie też nie napisałem słowa o jakichś sekretach, więc, dalibóg, nie rozumiem pańskich bezsensownych insynuacji.
Słowa "bodajże" uż ...  wyświetl więcej

@_serpico_: Niestety wiem o panu więcej niż chciałbym wiedzieć. Np. to, że pan z siebie debila robić nie musi - pański bóg zrobił to za pana.

@_serpico_: Gratulacje za komentarz dnia........Tobie........i.......Eiobie !!!!!!

@zakrawarski: Skoro ten temat tak bardzo interesuje redakcję Eioby, odpowiem.

30 lat temu, jako student UW miałem praktyki w ramach zajęć z resocjalizacji w zakładach karnych. Później, przez jakieś 2 lata, prowadziłem badania nad skutecznością stosowanych metod resocjalizacyjnych dla kilku organizacji pozarządowych. Na tym moja "przygoda" z więziennictwem się skończyła.

Bardziej za

...  wyświetl więcej

@_serpico_: To teraz ćwierćwiecze liczy sobie 15 lat? Zdecydowanie nie jestem na bieżąco...
Nic mi o tym nie wiadomo, bym należała do jakiegoś kółka wzajemnej adoracji lub czyjejś spółki, nie nazwałabym się również ateistyczną szowinistką, jednak czuję, że muszę się w końcu wypowiedzieć w tej kwestii, gdyż owszem, jestem jedną z osób, która minusowała komentarze. Zaraz wyjaśnię dlaczego, ch ...  wyświetl więcej

@Córka Wolanda: Oj, nie popełniaj tego błędu, to jest najzwyklejszy internetowy troll, jedyne wyjście to ignorowanie, to go wyprowadza z równowagi i zaczyna stosować inwektywy, które jak mu się wydaje powodują dowartościowanie jego osoby. Wpisz hasło trollowanie, a zobaczysz jak się pięknie wpisuje w zachowanie tego "intelektualisty" Będę mocno rozczarowany jak pod tym postem nie będzie kilku odpowiedzi autorstwa serpico :)

@Krzysztof Mrozowski: Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego napisałam, że nie sądzę, by coś do serpico dotarło. Poczułam się jednak w obowiązku postawić sprawę jasno i ujawnić naturę jegomościa. Bynajmniej nie zamierzam angażować się w źadną dyskusję :)

@Córka Wolanda: :))))))))))

@_serpico_: Wiesz Serpico ... największym wrogiem człowieka jest ... człowiek. Często zastanawiam się, dlaczego mając do wyboru postawę tolerancyjną, człowiek wybiera reakcję wrogą? Co jest powodem jadowitości wypowiedzi?

Według mnie, przyczyna tego leży w dojrzewaniu psychicznym. Ktoś wielokrotnie poniżany, zakoduje w sobie reakcję odgrywania się na innych. Zobacz: ludzie inteligentni, wy

...  wyświetl więcej

Szczerze? Raczej wolałabym zostać babcią z niemodnym, przedpotopowym tatuażem niż mieć wieczny kompleks na punkcie swojego wieku. Tyle w temacie.

Nie odrzucam, bo mimo wszystko autor ma prawo do swojego punktu widzenia.

No tak ... jak patrzę na te moje zmarszczki pod oczami i ciało poorane bruzdami, obwisły brzuch, łysiejące czoło i uśmiech szczerbaty - to myślę, że estetyka przemijającego szybko życia, podreperowana tatuażem byłaby przyjemniejsza w odbiorze. A już z pewnością, dałbym się zatatuować, gdyby to zmieniało wrednego, pałąjącego nienawiścią człowieka o pięknej twarzy, w osobę szanującą odmienność.

Statystyka komentarzy pod artem A. Jezierskiego
serpico: 23
Vivi: 6
real: 2
M.A.Mentrak: 4
Córka Wolanda: 3
zakrawarski: 2
Adam Jezierski :1
szczepan 1981: 1
K. Mrozowski: 4
Mamy eiobowego "geniusza" -brawo :))))))))))))))))))))))

@Krzysztof Mrozowski: Drogi Krzysztofie ... jeśli ktoś ma potrzebę reagowania i przedstawiania swojej opinii, nie można mu tego zabronić. Wskazywanie na jakieś przekroczenia standardów, jest jedynie dowodem zachowawczości lub tzw. poprawności rodem z krainy hipokryzji.

(Chorobę hipokryzji wywołuje bakteria kołtuneria popularis, która umysł wyostrzony na zjawiska społeczne, spłyca do konwen

...  wyświetl więcej

@szczepan1981: Drogi Mirosławie, bardzo trafny komentarz, właśnie tak postępuję: "powinniśmy starć się zrozumieć motywacje, które za taką wypowiedzią stoją. Dociec przyczyn, które mogą prowadzić do ukształtowania się osobowości i języka rozmówcy". Wszystkie wnioski jakie wyciągnąłem z analizy moich rozmów na bieżąco wpisywałem w komentarzach, i to były tylko moje wnioski, do których inni mogli się ...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski: No tak, sorry, to było nie na temat, ale w takim razie na jaki temat było Twoje:
@Córka Wolanda: :))))))))))

@szczepan1981: Też było nie na temat, jak i ten post :) i zaraz dostanę po uszach od admina.

@szczepan1981: I, rzecz jasna, nie widzisz w swojej wypowiedzi ewidentnej sprzeczności.
Piszesz: "... jeśli ktoś ma potrzebę reagowania i przedstawiania swojej opinii, nie można mu tego zabronić."
By za chwilę dodać: "Jeżeli nie podoba nam się forma lub treść komentarza, to zamiast atakować, co w efekcie, łączy się z próbą poniżenia rozmówcy, powinniśmy starć się zrozumieć motywacje, ...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski: Ponadto co to znaczy: " ... nie do każdego można go zastosować"? To znaczy że są lepsi i gorsi, równi i równiejsi? Pachnie mi to wyższością jednego intelektu nad drugim, albo, co gorsza lepszej rasy nad tą gorszą. Mam rozumieć, że Serpico, jest kimś ułomnym, nie dorastającym do pięt Pana Mentraka, Pani Wolandy czy Pana Mrozowskiego?

Nie ma zrozumienia pokoleń, lub cho

...  wyświetl więcej

@Michał Aleksy Mentrak: Mój drogi Mentraku. Jestem już wiele lat na eioba i zauważyłem, że jesteś pierwszym który rzuca kłody. Twoje stwierdzenia są ostentacyjne, grubiańskie, nie szanujące drugiej osoby - jeśli uznasz, ze nie zgadzają się z Twoim światopoglądem. Przy czym nie chodzi tutaj o to, że każdy z nas ma światopogląd inny, i inaczej wyraża swoje zdanie, ale o to, że Twoje odpowiedzi, prób ...  wyświetl więcej

@szczepan1981:
@Krzysztof Mrozowski:
@Michał Aleksy Mentrak:
Serpico niedawno po raz pierwszy skomentował mój artykuł. Wdałem się z nim w dyskusję, w której szybko zaczął pisać na mój temat, zamiast na temat artykułu. Podziękowałem mu za rozmowę i zwróciłem z prośbą, żeby zaprzestał komentowania pod moimi artykułami. Przyniosło odwrotny skutek. Pozytywem jest to, że artykuły komentowane przez Serpico mają znacznie większe powodzenie wśród czytających i oglądających ...:))

@Adam Jezierski: I bardzo dobrze! Przecież Twój artykuł nie stacił nic na swoim znaczeniu, natomiast wzbudził zaintersowanie - nie tylko z racji tematu głównego. Takie jest życie, w którym różne - czasami odległe wątki - się splatają.

Serpico, ma osobowość, nieustępującą zakazom, formułom, oczekiwaniom, ponieważ wiele z tak zwanych zastanych wartości, legło w gruzach. Akurat tatuaż, przynależy bardziej do Subkultury, która po tych gruzach chodzi.

@szczepan1981: Kolejna świętojebliwa dziewica hipokryzji się znalazła.
Co Ty wiesz o mojej czy Krzyśka przeszłości? Co Ty wiesz o czasach obłudy i kłamstwa?
Tak się składa, że to Ty dzisiaj siedząc sobie w cieplutkich pieleszach spijasz śmietankę demokracji, którą (demokrację, nie śmietankę) ktoś dla Ciebie wywalczył.
Wykaż mi, kłamco, choć jeden przypadek mojego ataku na OSOB ...  wyświetl więcej

@szczepan1981: Mam rozumieć, że Serpico, jest kimś ułomnym, nie dorastającym do pięt Pana Mentraka, Pani Wolandy czy Pana Mrozowskiego?
Właśnie tak należy to rozumieć.

@Krzysztof Mrozowski: Nie dziw się, Krzysiu. Hipokryzja ma to do siebie, że człowiek zaczyna się gubić w swoich kłamstwach wcześniej czy później.

@Michał Aleksy Mentrak: Jak zwykle brak w Tobie jakiejkolwiek pokory. A przecież zarówno Serpico, Teresa Rembielińska, jak również ja otrzymałem od Ciebie stwierdzenia typu: "@_serpico: Niestety wiem o panu więcej niż chciałbym wiedzieć. np. to, że pan z siebie debila robić nie musi - pański bóg zrobił to za pana.". To fakt - potrafisz człowieka poniżyć - zgodnie z zasadami ateizmu?

Takie

...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski: Rozumiem Krzysztofie Twoje preferencje intelektualne. Moje są inne - wolę stanąć po stronie tych, którzy być może nie operują misternymi przenośniami naładowanymi wnioskowaniem przyczyna-skutek, ale za to więcej mówią mi o rzeczywistości. Z dywagacji filozoficznej, jeszcze nic się nie narodziło (poza kolejną dywagacją), natomiast w zachowaniach "prostych" ludzi tkwi sedno tego czym jest życie. Pozdrawiam.

@szczepan1981: No widzisz, nawet teraz nie potrafisz powstrzymać się od kłamstwa i kiepskiej manipulacji. Zacytowane przez Ciebie zdanie jest prawdziwe, ale jest ODPOWIEDZIĄ na kilka wcześniejszych inwektyw serpico. Dodam: odpowiedzią nieadekwatną w swojej delikatności.
A ja prosiłem o przykłady moich ataków niesprowokowanych. I takich nigdzie nie znajdziesz, choćbyś nie wiem jak szukał. Pozostaniesz więc kłamcą.

@szczepan1981: Twoim problemem jest to, że Ty nie preferujesz prostoty lecz prostactwo. A to wielka różnica, której nie dostrzegasz w swoim wydumanym idealizmie.

@Michał Aleksy Mentrak: Nie ma ataków niesprowokowanych, bo każdy temat jest swoistą prowokacją. Natomiast od osoby, która chce mienić się intelektualną wyrocznią, należało by oczekiwać czegoś więcej niż chamskiej odpowiedzi. W jaki sposób chcesz oddziaływać pozytywnie na społeczeństwo - kopiąc słabszych? Zniżając się - jak to określasz - do "prostaków" - sam stajesz się prostakiem! Młody człowiek ...  wyświetl więcej

@szczepan1981: A w Ameryce wciąż biją Murzynów.
Baw się dalej wesoło w swoją "argumentację" i udawaj głupszego niż jesteś w rzeczywistości. Miłej zabawy.

@Michał Aleksy Mentrak: no comments. Pozdrawiam

  liwa,  28/05/2014

ooo.. Paweł :) witaj :)

a szczególnie niebezpieczne są kolorowe tusze, we Francji zabronili kolorowego dziargania..

@liwa:oooo jesteś ekspertem tatuaży i barwników??? ej!

  liwa,  28/05/2014

@vivi91: oooo, nie jestem ekspertem tatuaży i barwników używanych do dziary, czytałam o tym.. ej..

@liwa: a to idę grzecznie spać, bo rano mam 4 h trening. dobranoc

@vivi91: Napisz jakie cwiczenia wykonujesz w czasie Twoich 4 h treningow ! Please !!

  vivi91,  29/05/2014

@zakrawarski: :) oczywiście po odp rozgrzewce - m.in. martwy ciąg na pośladki:) - potrzebujesz ułożenia planu treningowego?? :)

@vivi91: Nie, ale w mojej wyobrazni widze Ciebie lezaca na brzuchu, fikajaca nogami (od kolan)
podparta prawa reka pod broda, w lewej rece trzymajaca jedzony batonik czekoladowy
(kilka lezy w pogotowiu) i czytajaca ksiazke.
Lezysz 20-30 metrow odemnie wiec nie widze co czytasz !.....Co czytasz ???

@zakrawarski: biografie federera. Niestety nieautoryzowana. Ale tematycznie z turniejem. Oglądałes wczoraj mękę janowicza?! 40 batonikow - to ciagle mało :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska