Login lub e-mail Hasło   

Era Wodnika

Era wodnika „Filozofia zawarta jest w tej wielkiej księdze, którą mamy przed oczami – mam na myśli wszechświat – ale nie uda się nam jej zrozumieć, d...
Wyświetlenia: 2.277 Zamieszczono 26/05/2014

                                            Era wodnika

 

„Filozofia zawarta jest w tej wielkiej księdze, którą mamy przed oczami – mam na myśli wszechświat – ale nie uda się nam jej zrozumieć, dopóki nie poznamy właściwego języka i symboli, jakimi ją napisano” .  Galileusz.

 

              Przebywanie Punktu Równonocy w Znakach Zodiaku stanowi osnowę mitycznej Księgi Akaszy.

        Wodnik       od  2 012  r. n.e.              do    4162         n.e.

        Ryby             od         1  r. n.e.              do    2012,5       n.e.

                  Baran           od         1  r. n.e.              do    2012,5      p.n.e.

        Byk od  2 012,5   p.n.e.         do    4025         p.n.e.

        Bliźnięta      od  4 025       p.n.e.         do    6037,5     p.n.e.

         Rak              od  6 037,5   p.n.e.         do    8 050        p.n.e.

        Lew              od   8 050      p.n.e.         do  10 062,5    p.n.e.

        Panna          od 10 062,5   p.n.e.        do 12 075         p.n.e.

        Waga           od 12 075      p.n.e.        do 14 087,5      p.n.e.

        Skorpion     od 14 087,5   p.n.e.        do 16 100         p.n.e.

        Strzelec       od 16 100      p.n.e.        do 18 112,5      p.n.e.

        Koziorożec od 18 112,5   p.n.e.        do  20 125         p.n.e.

        Wodnik       od 20 125      p.n.e.        do 22 137,5      p.n.e.

        Ryby            od 22 137,5   p.n.e.        do 24 150         p.n.e.

Pełen obieg Punktu Równonocy po Równiku Niebbieskim wynosi 24150 lat i tyleż lat trwa trzecia z rachub czasu. Jako podstawowe jednostki odmierzania przedstawionych rachub czasu jest dzień jak i rok. Natomiast krokiem dziejowym jest przedział czasowy o wielkości 2012,5 lat, podzielony na mniejsze jednostki czyli milenium liczące 1000 lat , czas feniksa 500 lat , 100 lat jako wiek oraz 10 lat jako dziesięciolecie .

W powyższym zestawieniu może istnieć pewna niedokładność wynikająca z braku materiałów źródłowych na temat dodania 4 lat do kalendarza przez Cesarza Konstantyna, jak też z wielu reform kalendarza przez tzw. złych ludzi.

Niemniej jednak w latach 2012-2016 wkraczamy w Erę Wodnika. Z punku widzenia astronomii punkt równonocy wiosennej przeszedł ze znaku Ryb do znaku Wodnika. Tak samo punkt równonocy jesiennej przeszedł ze znaku Panny do znaku Lwa.

Archetypami dla naczelnej postaci gwiazdozbioru Wodnika w mitologii greckiej są Ganimedes, oraz Aristajos. Pierwszy z nich nazywany podczaszym na Olimpie został porwany przez Zeusa ze względu na niespotykaną urodę. Zeus zakochał się w nim i powstały między nimi relacje homoseksualne. Aristajos z kolei zakochał się w żonie Orfeusza Eurydyce, chcąc ją zdobyć ścigał ją tak długo, aż ukąsił ją wąż. Eurydyka nie przeżyła ukąszenia i zmarła. W odwecie Bogowie spowodowali  że wyginęły pszczoły.

Pozostając nadal w kręgu mitologii greckiej której nie należy mylić z Helleńską, czy Helocką Lew zodiakalny to lew numedejski pokonany przez Heraklesa jako jedna z dwunastu jego prac. W językach Bliskiego Wschodu ten znak zodiaku nazywano Arya, lub Aryo co oznacza lwa, a jest bardzo blisko nazwy Aria - Ariowie co oznacza Słowian. Ciekawe  że hindusi znak ten nazywali Szimma co również oznacza lwa , a jeżeli ktoś miał styczność z głagolicą wie o Wielkiej i Małej Szimmie Słowian.

Sumując przesłanie miologii greckiej taki sam obraz mamy na ziemi jak i na Niebie; społeczność o  orientacji libertyńskiej sprawuje władzę, poważnie jest zagrożona populacja pszczół. Przy  czym  polityka ogólnoświatowa dąży do eliminacji Słowian i ich wartości.

Na szczęście nie musimy opierać się tylko na mitologii greckiej. W Babilonie i Sumerze archetypem dla Wodnika był sam Bóg Ea zwany również: Enki,  Abzu, Apsu, Anu. Bóg władający czasem i pismem , który sam siebie stworzył. Po czym stworzył cały Wszechświat, a dla pobudzenia życia na ziemi w formie biologicznej spuścił nań deszcz i nazywany jest w starych traktatach BĘDĄCY. Nazywany jest także władcą Wielkiej Obory Kraju, jak i władcą atramentu czerwonego (Nasza Ziemia) i niebieskiego (Niebbiosa Gwiaździste).

Postać Herkulesa bliższa jest Nam Słowianom w roli jaką przypisano mu w mitologii Babilonu i Sumeru, gdzie identyfikuje się go jako Gilgamesza. Według tej tradycji Gilgamesz pokonał siły chaosu, na początku stworzenia uosabiane przez gwiazdozbiór Smoka. Związek Herkulesa z Lwem jest taki, że posiadał zbroję ze skóry lwa, co jako zbieżne z tradycją słowiańską zamanifestowało się w nakładaniu na zbroję skór dzikich zwierząt przez Polską i Serbską husarię. Według dalszej części mitu Sumeryjskiego nakładanie skór dzikich zwierząt na zbroję czyniło odpornym na ciosy.  Idąc dalej w naszych rozważaniach husaria w fazie początkowej nazywana była Racami lub Sirami od Sir co wywodzi się od nazwy lwa w językach Mezopotamii „shir”, jak też w języku Perskim „ser”.

Fakt przejścia punktu równonocy jesiennej do znaku Lwa, nam Słowianom powinno dać dużo do myślenia , bo jak sama nazwa wskazuje jesteśmy narodem Lwów, którzy muszą dać odpór libertynom. Podobnie jak przejście punktu równonocy wiosennej do znaku Wodnika dla Nas Słowian winno być odczytywane jako istotny wgląd boga Ea na życie na Naszej Ziemii i powrót do starych tradycji, przede wszystkim pisma i kalendarza.

Tadeusz Mroziński

Treb-Nickea Trzebnica

23 maja 2014r

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 802
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 736
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 949
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 596
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 991
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142235
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242586
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112317
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122567
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  eugen,  27/05/2014

Kiedy się cofa w czasie podczas czytania pierwotnych wierzeń zapisanych na trwałym materiale - kamień lub ceramika aż korci zapytać czy oprócz tych prymitywnych zapisów nie istnieją równoległe zapisy na kryształach i tym podobnych nośnikach wykonane przez tych Pierwszych lub Pierwszego co skompilował ludzkie życie dopasowując je do istnienia na Ziemi.

Wedlug mnie Lew oznacza gwiazde Regulus, Na piersi egipskiego Sfinksa jest wybrzuszenie od dawien dawna nazywane Sercem Lwa, tak tez nazywano gwiazde Regulus.

Panie Mroziński, dzięki za głagolice. Za resztę nie dziękuję.
Po pierwsze nie wierz światu, który szuka nad tobą władzy. Jest jak kot siedzący na twoich kolanach, przyjmie każdą pozycję jaką mu jego pan/pani każe, a kiedy będzie już spadał z kolan, zmusi cię abyś go ratował przed upadkiem. Fałszywie zaprzeczasz działaniom osób boskich na ziemi, powołując się na "większość" świata i biorąc m ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska