JustPaste.it

Wydruk na tkaninie?

Oczywiście, że jest to możliwe! Dodatkowo, coraz częściej jest używany i spotykany, nie tylko w wykonaniu profesjonalistów, ale i w warunkach domowych.

Oczywiście, że jest to możliwe! Dodatkowo, coraz częściej jest używany i spotykany, nie tylko w wykonaniu profesjonalistów, ale i w warunkach domowych.

 

Drukowanie tkanin ogólnie

Nadruki można wykonywać na prawie wszystkich rodzajach tkanin – wełnianych, bawełnianych, lnianych, a także syntetycznych oraz różnych wyrobach włókienniczych. Do tego celu używa się zagęszczonych farb drukarskich, które nie rozlewają się na materiale. Wykorzystuje się różne typy maszyn, np. maszyny jednowałowe i wielowałowe. Tego rodzaju nadruk można wykonać na dwa sposoby – bezpośrednio, atramentami specjalnie do tego celu przygotowanymi oraz za pomocą termosublimacji. Proces wydruku na tkaninach możemy podzielić na 3 etapy:

  •     Naniesienie farby drukarskiej
  •     Utrwalenia barwnika
  •     Usunięcia pozostałości farby


Istnieje też kilka różnych technik drukowania, w zależności od sposobu nanoszenia wzoru:

  •     Druk stemplowy
  •     Druk maszynowy
  •     Druk dyszowy


Inne rodzaje druku, bez względu na sposób nanoszenia farby, to:

  •     Druk bezpośredni
  •     Druk wywabowy
  •     Druk ochronny
  •     Druk transferowy.

bcca90bf1cb731e7eea80fdfe39c70f6.jpg
Jak wykonuje się wydruk w dzisiejszych czasach?

Wersja dla wygodnych: Najprościej będzie udać się do firmy, która profesjonalnie zajmuje się drukowaniem na różnego rodzaju tworzywach i materiałach. Ceny są już o wiele niższe, niż np. 6,5 lat wstecz. Obecnie nie ma większej różnicy czy zlecamy druk na tkaninie czy na papierze. Jak to wygląda? Na początku wydruk przygotowuje się na komputerze, po czym przesyłany jest do drukarki, gdzie znajduje się przymocowany do papieru materiał i gotowe!. Na koniec oczkuje się oraz odpowiednio przycina itd.

Wersja zrób to sam: Wykonanie nadruku na materiale, wbrew pozorom nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wybrany wzór należy wydrukować w odbiciu lustrzanym, następnie umieścić na tkaninie w wybranym miejscu. Jeśli chcemy uniknąć rozmazania obrazka czy napisu, możemy przykleić kartkę z wydrukiem za pomocą taśmy. Kolejnym krokiem jest odbicie nadruku za pomocą wacika nasączonego rozpuszczalnikiem nitro. Trzeba to robić w bardzo precyzyjny sposób. Po oderwaniu kartki, należy materiał przeprasować gorącym żelazkiem – to w znacznym stopniu utrwali wykonane dzieło.

Więcej informacji na temat profesjonalnego nadruku na tkaninie na: http://www.paperprint.pl/pl/