Login lub e-mail Hasło   

List otwarty nagranego polityka do społeczeństwa

Dla mnie nie ma żadnego skandalu związanego z taśmami będącymi zapisami rozmów polityków PO. Wszak nie od dzisiaj wiemy, że zawodzenia na temat odpowiedzialności z...
Wyświetlenia: 4.023 Zamieszczono 15/06/2014

Dla mnie nie ma żadnego skandalu związanego z taśmami będącymi zapisami rozmów polityków PO. Wszak nie od dzisiaj wiemy, że zawodzenia na temat odpowiedzialności za państwo są tylko idealistycznym kwileniem. Nie można oczekiwać od polityków moralności, bo nie dla moralności poszli do sejmu lub rządu. Idziemy do polityki po to, by zabezpieczyć siebie i własną rodzinę; po to, by zdobyć władzę. Wiemy, a i nasi wyborcy to wiedzą, że gramy w teatrze, deklamujemy dla nas napisaną kwestię, dlatego wymaganie od nas tego, byśmy poważnie traktowali nasze programy albo hasła, jest niepoważne. Czemu się wp.....acie w język, jakim mówimy, jakbyście nie wiedzieli o tym, że nie jesteśmy żadnymi intelektualistami czy nawet inteligentami. Ch...ja o nas wiecie, ch...uja wiecie o tym, jak się rozgrywa polityka, a oceniacie nas. Jeżeli jestem prezesem NBP, to jest to mój prywatny folwark; mogę dawać pieniądze komu chcę i w jakiej kwocie chcę, a jak komuś  nie chcę dać, to nie daję. Jak mi zmienicie jednego ministra, to piniendzy nie bedzie.

Co to za oburzenie: czy jak mówimy, że państwo nie funkcjonuje, to nieprawda? Przecież prawdę mówimy! My żyjemy w swoim świecie, nam państwo nie jest potrzebne; potrzebne jest maluczkim. A co nas obchodzą malutcy? Państwo to my, i pieniądze powinny przepływać tylko między nami. Musicie, ludzie, wiedzieć: jak kasy nie zgarnie grupa X-a, to my obejdziemy się smakiem. A w ogóle, skandalem jest to, że nasze rozmowy się nagrywa i publikuje. Może służby rosyjskie chcą nam zaszkodzić, a może Żydzi w Jerozolimie? Dla nas priorytetem jest rząd i władza tego rządu, bo jak my stracimy władzę, to przyjdą ci, co wszystkim proponują po karze śmierci. Tego chcecie? Jeśli nie chcecie, zgódźcie się na to, że my sobie coś dla siebie zostawimy, coś przyłapiemy, coś zakombinujemy. Co to jest??!!! Afera w sprawie jakiegoś głupiego zegarka? Afera z powodu paru milinów złotych, które załatwiłem dla mojej rodziny? Toż parę milionów ani nie zbawi tego państwa, ani go nie zrujnuje. Najwyżej znowu podniesiemy podatki albo nie zrewaloryzujemy rent i emerytur. Nie ma sprawy!

Popatrzcie, jak funkcjonują szkoły, szpitale, urzędy. Czy tam pracują wszyscy święci? Nie biorą? Nie przeklinają? Nie rzucają k..ami? Tylko od polityków wymagacie trzymania standardów, a my jedynie korzystamy z tego, że nas wybraliście do tego sejmu, senatu czy innej cholery. Jak nas wybraliście, to się od nas od....cie! Dajcie żyć!

Mogą nam nagwizdać urzędy skarbowe czy inne tłuste misie. Mennica państwowa, jak już będzie nasza, to nikt nam już nie podskoczy. Czy minister nie może iść do prezesa od pieniędzy, żeby prosić o pomoc w wygraniu wyborów? Ale wy jesteście naiwni. Przecież to oczywiste. Co w tym dziwnego? Na naszym miejscu każdy zrobiłby to samo, a my to w dodatku robimy w białych rękawiczkach i mówimy wam jeszcze, że to dla waszego dobra. W ten sposób was jeszcze uspokajamy, a wy chcecie spokoju i chcecie nam wierzyć.

Wszystko byłoby jak zawsze, gdyby nas nie nagrali. Na tym powinien skoncentrować się wasz gniew. To powinno was oburzać. Nagrywają waszego reprezentanta, tego, którego wybraliście. Brońcie mnie teraz przed gazetami i telewizjami, bo mnie szarpią, a ja nie wiem za co.

Z wyrazami szacunku - nagrany polityk!

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1237
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1033
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1111
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 788
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 753
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1907
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 589
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1048
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 553
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 558
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 903
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  greenway,  15/06/2014

Ale dno.. Zresztą zawsze jak mi się wydawało, że jest dno, przychodziło jeszcze większe dno. Zatem...

@greenway: Jak to mówią - jest podwójne dno?

@greenway: Ktos powiedzial; "kiedy znalazlem sie na samym dnie, to uslyszalem pukanie
od spodu " !! Tak jest we wszystkich krajach, bo to jest miedzynarodowe dno bez....dna !!!
Dla wielu z tych panow stworzono "nietykalnosc poselska" lub zwolnienie od
odpowiedzialnosci prawnej.
Kolega na tej stronie zaklada, ze powstanie kolejna sejmowa komisja !
Dla wlasnego uzy ...  wyświetl więcej

  greenway,  16/06/2014

@zakrawarski: chyba jednak przyszedł czas, by działać. Polacy powinni się obudzić z tego koszmaru.

@greenway: Tez tak uwazam, ale jednoczesnie obawiam sie, ze Polacy moga obudzic sie
do jeszcze wiekszego, gorszego koszmaru !
Moze tak byc, ze "bezkoszmarowo" to utopia ??

  Hamilton,  15/06/2014

Według badań CBOS w uczciwość i rzetelność polityków wierzy około ośmiu Polaków na stu. Znacznie lepiej w rankingu wypadają żule, menele, zbieracze złomu i drobni pijaczkowie. Mniej szkodzą, no i i nie pchają ryja w telewizor.

@Hamilton Starszy: I chyba nie gadają o tym, kto ma większego...

  Hamilton,  15/06/2014

@Jan Stasica: tym razem tego nie wiemy, ale dowiedzieliśmy się który ch... jest bardziej rozdygotany. Oby ministra oświaty zainpirowana poziomem intelektualnym rozmówców nie wpisała tych rozmów do darmowego elementarza .

@Hamilton Starszy: Ale to elementarz polityczny dla nas wszystkich. Ja z tych rozmów dowiedziałem się, jacy ludzie mną rządzą. Jaki jest ich poziom intelektualny i moralny.

  Hamilton,  15/06/2014

@Jan Stasica: jak znam życie powstanie kolejna pierd... sejmowa komisja śledcza, która będzie rok pieprzyć za nasze pieniądze i niczego nie wyjaśni.

@Hamilton Starszy: Ch...j z komisją. J...ać polityków. Chwała nam i naszym kolegom.

@Jan Stasica: myślę Janie, że nie ma co równać do ich poziomu. Niech pozostaną samotni w swej demoralizacji.

40 lat temu prezydent USA stracił stanowisko w wyniku afery podsłuchowej. 42 rocznica rozpoczęcia afery przypada na 17 czerwca, bo tego dnia ujawniono założenie podsłuchów w siedzibie opozycji mieszczącej się w Watergate. Wszystko można zobaczyć w filmie "Wszyscy ludzie prezydenta". Film Pakuli jest ekranizacją książki Woodwarda i Bernsteina o tym samym tytule. Przez dwa lata, dwóch dziennikarzy p ...  wyświetl więcej

@Iwona Akwas:

Z kolei inny prezydent po 2001 zaczął wojnę w Iraku pod pretekstem zniszczenia broni masowego rażenia znajdującej się w posiadaniu Saddama Husajna. Okazało się, że żadnej broni masowego rażenia tam nie było, a ten człowiek nie poniósł żadnych konsekwencji, mimo że podane przez niego przyczyny rozpoczęcia wojny były kłamstwem albo pomyłką. Stawiam na to pierwsze. Niestety, ale

...  wyświetl więcej

@pasjonatpl: racja! W swo­jej książ­ce Fi­scher przy­po­mi­na, że na po­cząt­ku lu­te­go 2003 r. ów­cze­sny se­kre­tarz stanu USA Colin Po­well przed­sta­wił w Ra­dzie Bez­pie­czeń­stwa ONZ "do­wo­dy" na to, że Irak ma broń bio­lo­gicz­ną. Po­well wy­ko­rzy­stał wów­czas in­for­ma­cje, po­cho­dzą­ce od "Cu­rvbal­la" i do­ty­czą­ce mo­bil­nych la­bo­ra­to­riów, w któ­rych Irak miał pro­du­ko­wać br ...  wyświetl więcej

Obywatele mają taką reprezentację polityków, jaką sobie wybiorą, a wybierają według własnego poziomu i chęci do rzetelnego poznawania kandydatów do władzy, oraz, dopiero na tej podstawie, do uczestnictwa w wyborach. Polski, powszechny elektorat, charakteryzuje się tym, że wystarczy mu, że kogoś zna i ten ktoś coś obieca. Elektorat, złożony z oglądaczy seriali nie pyta skąd tjn ktoś weźmie to, co obiecuje.

@Wiesław Henryk Lipski: Nie zgodzę się z takim postawieniem sprawy. Faktem jest, że to obywatele wybierają, ale nie według własnego uznania i chęci... Obecna ordynacja wyborcza, to parodia wyborów. Wybieramy z list wyborczych, jakie zostaną nam przedstawione przez partie polityczne. To one decydują, kto i jakiej kolejności, jest tam umieszczony. A umieszczają ludzi oddanych partyjnym kacykom i ide ...  wyświetl więcej

@Robert M.: To jest wierne i dokladne odzwierciedlenie pojecia demokracja, w tej
obecnej i realnej formie !
Pojecie demokracja pochodzi z dwoch greckich slow Demos-folk oraz Kratos-sila,
ale w rzeczywistosci ludzie sa bezsilni i pozbawieni wplywu na cokolwiek.
Aby nie powtarzac twoich slow podpisuje sie w 100% pod twoim wpisem.
Nie bedzie nam razniej wiedzac, ze ...  wyświetl więcej

  furmanko  (www),  17/06/2014

nie cierpię polityki

Pytam, czy brak komentarza moze byc komentarzem dnia ?
Przed laty Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Stockholm`ie zamowilo u artysty -Dan Wolgers-dwa dziela.
Daty dostarczenia dziel mijaly jedna za drouga, ale o dzielach ani widu, ani slychu.
Po wielu przy-i-napomnieniach od artysty nadszedl brew do dyrekcji, ktory po latach i z pamieci
cytuje "Przy wejsciu do muzeum staly dwi ...  wyświetl więcej

  oculus,  18/06/2014

@zakrawarski: Powinno się pisać w Sztokholmie.http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztokholm

@oculus: Oculusie, oculusie zaprawde powiadam ci, ze dgybys przeczytal jeszcze tylko
....jedno, jedyne slowo w linku ktory zalaczyles to mialbys okazje nauczyc sie jak pisze sie
nazwe stolicy Szwecji, tak jak sie powinno pisac tzn. we Szwecji.
Zalaczam ci ten link, a wiec pofatyguj sie i przeczytaj,
serwuje,,,,Sztokholm (szw. Stockholm i [stɔkːɔlm])
Etymologia te ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: Gówno prawda, na polskim portalu powinno się pisać Sztokholm i tyle na temat półszwedzie.

@oculus: Nie jestem polszwedem tylko calkowitym Polakiem. (bardzo dumny z tego)
Podalem ci tylko etymologiczne wyjasnienie nazwy Stockholm !
A ty "gowno prawda" trzymaj sie wiec tego, co najbardziej lubisz !...Smacznego !!!

@zakrawarski: Co mnie obchodzi etymologia, ja ci zarzuciłem, że na polskim portalu nie można pisać Stockholm a Sztokholm i tyle w temacie mądralo.

@oculus: Aby wiedziec ::
a) ile jest 2+2
b) skad pochodzi nazwa Warszawa
c) ze mozna pisac na forum New York zamiast Nowy York, lub Stockholm zamiast Sztokholm
nie musi sie byc madrala, jak tobie sie to wydaje.
Piszac tak jak piszesz wystawiasz stopien tylko sobie.
To nie jest laurka z ktorej mozesz byc dumny.

@zakrawarski: Ale ja jestem dumny, z powodu Twojej głupoty zaprzeczania. Więc daj pyska!

  oculus,  18/06/2014

@zakrawarski: Ale jestem dumny. Zawsze będzie Londyn a nie London, Kopenhaga a nie København, Paryż a nie Paris i t.d.

@oculus: Oczywisce mozesz pisac, jak chcesz obie opcje sa dobre.
Pisze te slowa, aby cie zapytac, jak nazwiesz po polsku kogos kto w Anglii nazywa sie Churchill ?
Koscielnypagorek ??

  oculus,  19/06/2014

@zakrawarski: Odczep się czubku ode mnie.

@oculus: To ty przyczepiles sie do mnie pouczajac jak sie pisze nazwe miasta.
Nauczales zle, innymi slowy "skrzypiales" chcialem cie wiec "naoliwic"
To byl moj blad, bo takiej ilosci oliwy, ktora by ci pomogla nie ma !
Skrzyp wiec dalej !!!

  oculus,  19/06/2014

@zakrawarski: Ty bezczelny hipokryto, toż już nie wolno zwrócić uwagi?. Jeszcze raz mówię do ciebie nieuku, że w Polsce obowiązuje pisownia Sztokholm a nie Stockholm, förstå? http://pl.wikipedia.org/wiki/M(...)_Museet

@oculus: Skrzypisz !!

to nic innego niz "Laska ortopedyczna" w wolnym tlumaczeniu

Po wycofaniu się z polityki Tusk ma pewną posadę prowadzącego w Radiu Erewań.

  ekierski  (www),  21/06/2014

@pasjonatpl: przecież on z polityki nigdy się nie wycofa, za dużo ma do stracenia.

@ekierski: To był sarkazm. Słyszałeś o Radiu Erewań? Jeśli nie, to zalecam nadrobienie tej zaległości. Wtedy zrozumiesz, o co mi chodziło.

Pytam, czy brak komentarza moze byc komentarzem dnia ?
Przed laty Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Stockholm`ie zamowilo u artysty -Dan Wolgers-dwa dziela.
Daty dostarczenia dziel mijaly jedna za drouga, ale o dzielach ani widu, ani slychu.
Po wielu przy-i-napomnieniach od artysty nadszedl brew do dyrekcji, ktory po latach i z pamieci
cytuje "Przy wejsciu do muzeum staly dwi ...  wyświetl więcej

Po dwudziestu pięciu latach od obalenia skompromitowanych komuchów, traktujących Polskę jak własny folwark kraj dorobił się tak zdegenerowanej klasy politycznej, że do pięt nie dorasta tamtym w knajactwie, złodziejstwie i hipokryzji.Systemowe psucie społeczeństwa zaczęło się od reform Balcerowicza i posuwa się w postępie geometrycznym. Nie ulega wątpliwości, że nowa sitwa, która obali obecnie nas ...  wyświetl więcej

@Włodzimierz Dajcz: Potrzebna jest radykalna wymiana elit. I znów wracamy do jednomandatowych okręgów wyborczych.

@Jan Stasica: Taka jak zdarzyła się po II wojnie w Polsce. Musi być fizyczna wymiana a nie tylko teoretyczna.

@oculus: tylko majdan nas ratuje. Mądrzy, inteligentni i wrażliwi ludzie nie idą do polityki....

@Staff Sgt.Wide: Największym zagrożeniem dla Polski i Polaków jest K.R.K. który trzyma ten uciemiężony naród w ciemnocie. Żydo-czworaki władzy nie oddadzą, trzeba ich wyeliminować fizycznie a tego zrobić się nie da w obecnej chwili. Tylko rewolucja może ich oderwać od władzy i wyeliminować fizycznie. Polacy to wiedzą i dlatego to olewają i czekają na sposobną chwilę.

  olgaa90  (www),  24/06/2014

Poziom polskiej polityki sięgnął dna. Najgorsze jest to, że premier wyszedł, napluł społeczeństwu w twarz i powiedział, że pada deszczyk...

@olgaa90: A moze to jednak padal deszcz ? Sprawdz z prognoza pogody !

Janku, dotarlem do tekstow/stenogramow zrodlowych tych nagran.

Najbardziej zbulwersowala i przerazila mnie wyjatkowo znamienna rozmowa Rostowskiego z Sikorskim, ktora pominales w swoim artykule.

*
>>>Radek Sikorski: - Wiesz, że polsko-amerykański sojusz to jest nic niewarty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Jacek Rost

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Chyba jej wtedy jeszcze nie znałem.

@Jan Stasica:
Przepraszam... wycofuje "zarzut" :-)
Rzeczywiscie... wydarzenia wokol tej afery rozwijaja sie w zawrotnym tempie....Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska