Login lub e-mail Hasło   

Stop niepłodności

O tym, jak wielkim problemem jest bezpłodność mogą opowiedzieć tak naprawdę jedynie ci, którzy bezskutecznie starali się o upragnionego potomka.
Wyświetlenia: 685 Zamieszczono 22/06/2014

Takich par jest niestety bardzo wiele. Podobnie zresztą jak wiele jest przyczyn tego przykrego i wstydliwego stanu rzeczy. Płodności nie sprzyja chociażby dzisiejszy styl życia, a raczej warunki, które go kształtują. Coraz więcej z nas na pierwszym miejscu podaje szkołę, studia i karierę zawodową. Często robimy to właśnie z myślą o posiadaniu w przyszłości potomstwa. Jednocześnie odsuwając tą przyszłość na długie, dalekie lata.

Tymczasem u kobiet okres największej płodności występuje w wieku dwudziestu kilku lat, a po 35. roku życia szanse na naturalne poczęcie znacznie maleje. Nie bez wpływu na naszą płodność jest także wszechobecny stres, przebyte choroby i wiele innych czynników.

Kiedy się bać?

Całkowicie zdrowe pary mogą spodziewać się zajścia w ciążę zaledwie raz na 5-6 cykli! Stąd też niepłodność definiowana jest według WHO i organizacji naukowych jako niezdolności pary małżeńskiej do uzyskania ciąży mimo przeszło 2 letniego okresu pożycia w celach prokreacyjnych. Kilka miesięcy bez szansy na potomka to jeszcze nie powód do wielkiej paniki.


Czy się leczyć?

A co jeśli okres oczekiwania niebezpiecznie się wydłuża? Również nie warto się załamywać. Okazuje się bowiem, że zaledwie 3-5% zdiagnozowanych przypadkach to niepłodność niemożliwa do leczenia. Nawet kilkumiesięczne oczekiwanie na pozytywny wynik testu ciążowego nie oznacza jeszcze jednoznacznie niepłodności. 
Kolejne 7-15% to już niepłodność bezwzględna, ale już dziś dostępne są odpowiedzenie techniki kliniczne do jego leczenia. Aż w 85% przypadków mamy do czynienia zaledwie z ograniczeniem sprawności rozrodczej.

On czy ona?

Choć to w organizmie kobiety zaczyna się nowe źycie, kwestia płodności czy raczej jej braku w równej mierze dotyczy obu płci. 35% przyczyn leży po stronie kobiety, tyle samo jest po stronie mężczyzny. W 25% problem dotyka obojga partnerów. Tylko w 3,5% przypadkach ta przyczyna pozostaje wciąż nieznana. Warto, aby oboje małżonków poddali się odpowiedniemu badaniu. 


I co dalej?

Niepłodność złożona musi być leczona tylko pod okiem fachowców. Kluczowym momentem może okazać się wybór właściwej placówki medycznej. Tutaj nie chodzi tylko o renomę i rozgłos, ale równieź o bardzo wysokie zaplecze (diagnoza i leczenie nowoczesnymi metodami).

Stanąć na wysokości zadania

Coraz więcej młodych mężczyzn uskarża się na coraz to większe problemy z potencją. W głównej mierze dotyczy to uwarunkowań genetycznych, coraz szybszego i sterującego trybu życia. Nie pomaga też pęd, w jaki się popada realizując nowe cele i wyznania. A to często prowadzi do różnego typu frustracji. Wiadomym jest, ze z upływem lat poziom testosteronu spada, wiec i z tymi męskimi sprawami nie jest zbyt dobrze. Duzy wpływ na męskość jest nagminne stosowanie używek takich jak papierosy, alkohol, narkotyki czy dopalacze.

W trosce o zdrowie psychiczne

Chcesz poszerzyć swoją świadomość i polepszyć jakość życia? Nic prostszego! Odkryj nowe, nieznane dotąd rejony własnego JA przy udziale Metody Gestalt, która potrafi rozpoznać emocje, reakcje i potrzeby dla zachowania pełni życia.


Czym jest Gestalt?


Terapia zalecana w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych, fobii, depresji, nerwicach natręctw, lękliwości, zahamowaniem, perfekcjonizm, paranoidalnośćią. Albo jako metoda samopoznania i rozwoju potencjału osobowości. 


Męska profilaktyka zdrowotna


Stercz - popularnie nazywany prostatą, jest jednym z największych tabu w życiu większości dorosłych mężczyzn. To temat, który uważają za uwłaczający ich godności i dumie. Po urodzeniu - wielkości ziarnka groszku. Po upływie lat - jego wielkość dochodzi do rozmiarów kasztana. Rozrasta się w wieku 50 lat. Mieści się w miednicy pod pęcherzem, a gdy jest powiększona uciska na cewkę moczową, zwężając tym samym jej światło, co powoduje problemy z oddawaniem moczu. Ważna jest tez zbilansowana dieta.

Prostata to dla większości mężczyzn sprawa dość wstydliwa. Dlatego panowie najczęściej unikają tego tematu, albo po prostu nie wiedzą jak dbać o gruczoł krokowy. A na niebezpieczne efekty nie trzeba długo czekać - ponad polowa Polaków po pięćdziesiątce zaczyna mieć problemy z oddawaniem moczu czy życiem intymnym.
Naukowcy od lat poszukują skutecznej i bezpiecznej metody dbania o prawidłowe funkcjonowanie gruczołu krokowego. Ponad 200 badań na całym świecie udowodniono niezbicie, źe owoc granatu ma szczególne właściwości, które można wykorzystać dla zachowania zdrowia, w tym również dla prostaty. Pomóc może odpowiednia dieta i optymalne składniki może zapewnić zdrowie na lata.

Higiena intymna kobiet

Traktowana dość sekretnie, a przecież to bardzo ważna era zdrowia. Wymaga stałej i koniecznej dbałości, aby dolegliwości chorobowe nie stały się nieprzyjemne i szczególne uciążliwe. Pieczenie czy upławy wywołują nie tylko dyskomfort u kobiety, ale to czynniki, których nie wolno nam lekceważyć.

To może się przydarzyć każdej kobiecie, miejsce intymne zaczyna swędzieć, czy piec. Prawda jest jednak taka, że na co dzień nie bardzo zwracamy uwagę na higienę intymnych okolic, czy to jaką bieliznę nosimy. Lepiej unikać ciasnych, mocno opinających, niby to seksownych majteczek. Dla wygody oddychania, zdrowia, czy lepszej cyrkulacji powietrza będą bawełniane majtasy. Dopiero, gdy zaczyna dziać się coś niepokojącego, zastanawiamy się gdzie leży błąd.

Elementarne mycie

2 razy dziennie, a podczas menstruacji częściej, najlepiej środkami do higieny intymnej. Mydło czy mocno pachnące żele pod prysznic - absolutnie wykluczone! Mycie "tych miejsc" - tylko własną ręką, a nie często zabakteryzowaną gąbką. Nie dokonujmy żadnych irygacji na własną rękę, bo to może się źle skończyć. Powszechną przyczyną pieczenia
jest najprawdopodobniej grzybica, nabywamy się jej poprzez kontakt z partnerem, wizyty na basenie, grzyby lubią mokre i ciepłe środowisko. Może pojawić się również zaczerwienienie. Nie wyleczymy tej przypadłości bez pomocy lekarza i terapii antybiotykowej. Wydzielina z miejsc intymnych zdrowych kobiet nie ma nieprzyjemnego zapachu. Co innego, gdy zmienia woń oraz barwę na żółtawą. To ewidentny znak, że to może być nadżerka, torbiel, zapalenie szyjki macicy, choroby przenoszone drogą płciową, a w skrajnych przypadkach - nowotwór. Tu wizyta wydaje się być niezwłoczna.

Mężczyzna ma to do siebie, że bardzo niechętnie skarży się na swoje dolegliwości. Fakt ten bardzo deprymuje kobiety tych mężczyzn, to najczęściej one sprawiają, że ich ukochani małymi kroczkami decyduje się na zmianę złych nawyków. Robi to nie tylko dla samego siebie, ale i dla niej. Dając szansę im obojgu.


Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1352
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1605
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 927
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1315
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1544
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1320
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 402
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 912
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1207
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska