Login lub e-mail Hasło   

Atrakcyjne wakacje dla dzieci w mieście

Dwa miesiące wolnego to długo wyczekiwany przez dzieci czas. Warto wcześniej zastanowić się nad tym w jaki sposób można zagospodarować wakacyjną przerwę od obowiązków.
Wyświetlenia: 510 Zamieszczono 23/06/2014

Pomysłów na oryginalne i ciekawe zajęcia dla dzieci jest naprawdę wiele dlatego warto wybrać te najbardziej wartościowe, które pozwolą m.in. zaspokoić naturalną ciekawość najmłodszych i nabyć im nowych umiejętności.

Atrakcyjną formą spędzenia czasu są półkolonie, czyli grupowy wypoczynek dla dzieci
w wieku od 3 lat aż po nastolatki. W ciągu dnia dzieci mają zorganizowanie przeróżne zajęcia edukacyjne, spędzają aktywnie czas, są pod stałą opieką wykwalifikowanej kadry i mają zapewnione wyżywienie – tak jak na obozie czy kolonii, jednak po południu są odbierane przez rodziców. Jakie zatem mogą być półkolonie?

Półkolonie językowe

Pierwszym pomysłem na rozrywkę dla dzieci są półkolonie językowe, które w programie zawierają inne, dodatkowe atrakcje. Przykładem może być nauka języka angielskiego z grą w tenisa. Program jest przygotowany w ten sposób, aby najmłodsi mieli czas na naukę oraz zabawę – 2 godziny gry w tenisa, a następnie półtorej godziny nauki angielskiego. Taki sposób spędzania czasu to nie tylko rozwój intelektualny ale i świetne urozmaicenie. Minimalny wiek uczestnika to 6 lat. Inną formą rozrywki są warsztaty plastyki po angielsku. Mali kursanci takich zajęć poznają m.in.: rozmaite techniki plastyczne, uczą się historii sztuki - jednocześnie mówiąc po angielsku. Zajęcia rozwijają wyobraźnię oraz oswajają dzieci z językiem obcym. Minimalny wiek uczestnika to 3 lata.

Półkolonie artystyczne

Bębny, kalimby czy dzwonki – to tylko niektóre instrumenty na których będzie można nauczyć się grać podczas półkolonii artystycznych. Organizatorzy takich warsztatów często zapewniają dzieciom spotkania się z ciekawymi osobami ze świata muzyki, teatru czy plastyki, dzięki czemu uczestnicy zgłębiają wiedzę i czerpią pomysły. Część zajęć odbywa się na świeżym powietrzu, gdzie najmłodsi mogą inspirować się otaczającą przyrodą. Podczas półkolonii artystycznych dzieci poznają m.in.: różne techniki gry teatralnej, uczą się pracy w grupie, rozwijają swoją wyobraźnię oraz kreatywne działanie. W programie dnia jest przewidziana np.: nauka gry na różnych instrumentach, tworzenie scenografii czy poznanie technik pantomimy. Taka twórcza zabawa może przynieść dzieciom wielką radość oraz satysfakcję z efektów pracy. Półkolonie kierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym i szkolnym.

Półkolonie z robotyką

Kolejnym ciekawym pomysłem na intelektualną przygodę są półkolonie z robotyką. Warsztaty polegają na budowaniu i programowaniu różnych robotów z klocków Lego. Dzieci mają do dyspozycji specjalne zestawy edukacyjne Lego oraz laptopy i tablety dzięki którym uczą się jak od podstaw skonstruować robota. Zajęcia podzielone są na poziomy, które obejmują dzieci rozpoczynające przygodę z robotyką, te które znają podstawy budowania i programowania oraz dzieci, które radzą sobie bardzo dobrze zarówno z konstrukcją jak i środowiskiem programistycznym. Pod opieką instruktorów uczestnicy poznają nie tylko mechanizmy rządzące światem robotyki, ale nabywają wiedzę z zakresu matematyki i fizyki. Oprócz tego rozwijają logiczne i twórcze myślenie oraz podnoszą swoje kompetencje cyfrowe. Budowanie robotów to przede wszystkim świetna zabawa połączona z atrakcyjną nauką przedmiotów ścisłych. Dzieci uwielbiają widzieć efekty swojej pracy, dlatego powstałe konstrukcje są źródłem ogromnej radości i satysfakcji młodych budowniczych. Minimalny wiek uczestnika to 5 lat.

Przeglądając wakacyjne oferty dla dzieci warto wybierać, te które łączą „przyjemne z pożytecznym” - tak aby czas wolny był atrakcyjnym połączeniem zabawy oraz rozwoju umysłowego.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1237
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1033
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1111
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 788
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 753
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1907
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 589
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1048
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 553
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 558
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 903
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska