Login lub e-mail Hasło   

Wyniki Matur 2014 najgorsze od kilku lat - co się stało ?

Zastanawiamy się co takiego się stało, że cały rocznik przez cały proces nauczania wypadał gorzej" - powiedziała pani minister Kluzik - Rostkowska.
Wyświetlenia: 1.442 Zamieszczono 27/06/2014

- "Rzeczywiście ten rocznik młodzieży w przedziwny sposób zdał gorzej w porównaniu z innymi rocznikami zarówno sprawdzian po szóstej klasie, jak i gorzej wypadł na egzaminie gimnazjalnym. Zastanawiamy się, co takiego się stało, że cały rocznik przez cały proces nauczania wypadał gorzej" - powiedziała pani Kluzik Rostkowska

http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,16228309,Wyniki_matury_2014__71_proc__maturzystow_zdalo_egzamin.html

Pisałem już o tym na Eiobie:

http://www.eioba.pl/a/4d92/szczepienia-noworodkow

W latach  1995 - 1996 wprowadzono w Polsce kolejne obowiązkowe szczepienie kilkugodzinnych noworodków - szczepienie WZW - żółtaczka. Ten rocznik właśnie pisał maturę.  

Każde szczepienie ma negatywny wpływ na układ nerwowy dzieci - szczepienia noworodków mają wpływ szczególny. 

Być może jest jakaś stała tendencja w obniżaniu się poziomu matur rok do roku. Powody pewnie są różne. W tym roku nastąpiło gwałtowne ''niewytłumaczlne'' tąpnięcie w zdawalności matur - zupełnie niezrozumiałe dla osób odpowiedzialnych za oświatę.

Przyznam się, że pisząc poprzedni artykuł o szczepieniach noworodków oczekiwałem jakiegoś nowego statystycznie dostrzegalnego sygnału związanego z tymi nowymi szczepieniami .  Z pewną smutną satysfakcją czytam dzisiejsze prasowe komentarze dotyczące wyników matur - niestety  miałem rację.  Już wkrótce usłyszymy coraz większe narzekania pracodawców na poziom nowych pracowników, talentów do gry w piłkę będzie coraz mniej i .... tak już niestety pozostanie.

PS

Aktualnie żaden kraj zachodnioeuropejski nie szczepi noworodków.

Poniżej krótka historia innej szczepionki MMR - jest wiele danych, które mówią o szkodliwości tej szczepionki na układ nerwowy - nagły regres u dzieci po tym szczepieniu (mowa, autyzm etc). Jeśli faktycznie to ma wpływ to powinno być widoczne w wynikach matur w kolejnych rocznikach..

(1) Historia szczepień MMR  w Polsce:
Do 1995 roku szczepionka MMR nie była dostępna na polskim rynku.
Od 1995 do 2002 roku szczepionka MMR była dostępna jako szczepionka nierefundowana a szczepienie MMR było dobrowolne: „dzieciom w wieku 13-15 miesięcy oraz w 7 roku życia zamiast obowiązkowego szczepienia przeciwko odrze”.
Od 2003 roku szczepionka MMR jest refundowana a szczepienia obowiązkowe, masowe szczepienia rozpoczęły się od listopada 2003 roku.
Protest rodziców, lekarzy i dziennikarzy przeciwko zakupionej szczepionce MMR zawierającej szczep wirusa świnki Urabe-AM9 (odradzanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego w latach poprzednich) doprowadził do nowego przetargu i opóźnień w rozpoczęciu masowych szczepień.
W latach 1996 – 2002 dobrowolna wyszczepialność MMR w okresie przed obowiązkiem szczepień ok. 20% - ciekawe by było sprawdzenie czy przypadkiem nie zachodzi korelacja w wynikach szkolnych dzieci szczepionych MMR i nieszczepionych - populacja częściowo wyszczepiona więc materiał statystyczny bezcenny....

Pozdrawiam

Robert Rudnik

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1207
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 724
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 935
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1404
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1613
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1328
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1324
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1573
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 728
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 743
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1114
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 546
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 921
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Większej bzdury w życiu nie słyszałam! To mogła napisać tylko osoba która kompletnie nie ma pojęcia o maturach, szukająca taniej sensacji i przyporządkowująca świat do swoich teorii. Wynik matur 2014 spowodowany jest poziomem ich trudności. Jestem tegoroczną maturzystką, mam mnóstwo znajomych, którzy w ramach przygotowań rozwiązywali matury z poprzednich lat i potrafili uzyskać z nich ponad 90%, a ...  wyświetl więcej

@Agata Dell: Ważny komentarz.
Podobno najwięcej trudności sprawiała matematyka. Egzamin maturalny, choć dla uczniów liceów najważniejszy, to tylko jeden ze sprawdzianów oceniających poziom wiedzy i, co w tym przypadku najbardziej istotne, inteligencji. Istnieją też inne ( np. Kangur Matematyczny). Jeśli wyniki innych konkursów matematycznych nie są rozczarowujące, będzie to dowód na Twoją tezę. Masz na ten temat jakąś wiedzę?

  robertr,  29/06/2014

@Agata Dell: Ja tylko zwracam uwagę na słowa pani ministry ten: ten rocznik w sposób przedziwny, zastanawiamy się co się stało, w przebiegu całej edukacji ..... Szczęśliwie podstawa programowa zmienia się za rok i ciężko coś zamieść pod dywan. Natomiast koincydencja dotycząca wprowadzenia szczepionek do tego rocznika jest uderzająca.
To że ktoś coś robi bez stresu robi na 90 % a potem w str ...  wyświetl więcej

@Agata Dell: Z pierwszą częścią Pani komentarza nie zgadzam się absolutnie, z drugą jak najbardziej tak.

@Paweł Malec: Nigdy nie zagłębiałam się w statystyki dotyczące Kangura Matematycznego, a takie zestawienie zapewne mogłabym uzyskać jedynie w szkole, w internecie nie ma takich informacji <bądź ja nie umiem znaleźć>. Próbowałam za to zanalizować listę olimpijczyków w szkole w poszczególnych latach, jednak to nie dałoby nam żadnego obrazu na interesującą nas sytuację.
@robertr: Nie twi ...  wyświetl więcej

Pytanie kto odpowiada za poziom kształcenia i przygotowanie matur? Maturzyści?!!!
Pani minister ma trzy wyjścia;
1-przeprosić i podać się do dymisji
2-przeprosić i podać się do dymisji
3-przeprosić i podać się do dymisji

Mała uwaga: Co może być bardziej miarodajne w ocenie jakiegoś czynnika niż statystyka ? Jeżeli jacyś ''nawiedzeni antyszczepionkowcy'' twierdzą że szczepionki pogarszają pracę układu nerwowego i mózgu to oczywiście mają prawo twierdzić. Jeżeli natomiast można znaleźć potwierdzenie statystyczne ich twierdzenia to może warto trochę pomyśleć. Co może bardziej potwierdzać bardziej taką tezę niż wyniki ...  wyświetl więcej

Rocznik który pisał maturę w tym roku miał wyjątkowego pecha:
- test po 6 klasach szkoły podstawowej - wyraźnie gorszy niż w poprzednich rocznikach,
-test po gimnazjum - wyraźnie gorszy niż w poprzednich rocznikach
-egzamin maturalny wyraźnie gorszy niż w poprzednich rocznikach
Ja tu widzę walkę jakichś frakcji w rządzie: frakcja ministerstwa edukacji, chce coś wymóc na ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska