Login lub e-mail Hasło   

Ból kreatorem duszy

Ból i radość, to dwa bieguny tego samego odczuwania, tylko stopień doznań jest inny.
Wyświetlenia: 635 Zamieszczono 06/07/2014Ból wypływa z samego środka człowieka, z jego drogi do centrum istoty. Ciągnie się on jak woda z zabrudzonej studni, którą trzeba wylać, aby czyste źródło napełniło ją od nowa. Radość jest podobna do bólu, lecz stanowi jej przeciwieństwo. Wypływa jak czysta, źródlana woda z tej samej, lecz oczyszczonej studni.

Radość i ból to dwie przeciwności, które ujawniają się w człowieku, często w postaci łez, aby doznawać tych stanów krańcowej przemiany. Nie zaznawszy bólu, nie można otworzyć się na przypływ radości.

Ból psychiczny gryzie jak robak, którego nie można zdjąć z ciała czy umysłu. Gdy wypływa na wierzch, to oczyszcza zewnętrzną przestrzeń i usuwa odpady przemiany duszy. To proces rzeźbienia istoty duchowej, która jest schowana głęboko we wnętrzu.

Jesteśmy wszyscy rzeźbiarzami samych siebie. Na ile odetniemy niepotrzebnych kawałków z pierwotnej, bezkształtnej bryły naszej przestrzeni, na tyle uzyskamy dostęp do swojej niewinnej duszy. Prawdziwy rzeźbiarz odcina to, co zbyteczne, aby pozostawić samą esencję swej wizji. Tak powstaje dzieło sztuki, mniej lub więcej doskonałe. Podobnie jest z człowiekiem, który po kolei usuwa ból z ciała, psychiki i umysłu, aby odrzucić wszystkie niepotrzebne narośla swej duszy.

Bezbrzeżna radość jest kresem tworzenia, na pewnym poziomie istnienia. W ten sposób powstaje żywa rzeźba, coraz doskonalszego człowieka.
Czy ból jest konieczny?

Wszyscy mistrzowie twierdzą, że tak. To odpadki w rzeźbieniu postaci duchowej, schowanej pod pozorem bezkształtnego człowieka. Istota, który unika bólu, poprzez środki uspakajające, nie jest w stanie stworzyć żywej rzeźby swej duszy, aby pokazać ją publicznie poprzez ciało. To uśpienie, aby się nie przebudzić. Ból jest dowodem, że proces rzeźbienia następuje, a z nim przebudzenie do życia duchowego.

Ważne jest przy tym, aby na bieżąco wyrzucać odpadki, gdyż one przeszkadzają w tworzeniu żywej figury. Przywiązywanie się do odpadów, jest tym samym, co trwanie w ciągłym bólu i sprawianie cierpienia innym. Ból przynosi smutek otoczeniu i każdy chce jak najszybciej uciec od takiej osoby. Podobnie jak odwiedzanie w szpitalu ciężko chorego, nie jest dla nikogo radością. Natomiast radość jest udzielająca i przenosi się na innych, którzy chętnie przebywają w takiej energii.

Człowiek kreatywny jest jak rzeźbiarz, który przenosi swoją nieznaną wizję dzieła do świata realnego, aby każdy mógł ją zobaczyć. Wielkie dzieła wspaniałych twórców, wynikają z czystości ich duszy. Dziś mamy wiele dzieł sztuki, które wytworzyli tzw. "twórcy" małego formatu, z odpadów swojego  bólu.

Zamiast wyrzucać swoje śmieci, zaczęli sklejać je na nowo, tworząc koszmarne wizje z przeszłego bólu i cierpienia. Nic dziwnego, że zioną one strachem i potworami. Nie mają przełożenia na świat realny. To karykatura sztuki, która nie ma nic wspólnego z prawdziwym tworzeniem. Jest ona bardzo niszcząca dla tych, którzy żyją w ich otoczeniu.

Taka sztuka jest podobna do ludzi, którzy leczą ciągle swoje choroby, aby nie pozwolić rzeźbiarzowi świata, na uformowanie pięknej istoty duchowej, odbitej w ciele człowieka. Taka cudowna postać, która wyżyła wszystek ból, zaczyna emanować wewnętrzną radością  i świecić światłem duszy na otoczenie, ukazując swe piękno.

Pozwólmy kreatorowi świata, aby współtworzył z nami własne dzieła, w postaci żywej istoty, która będzie wyrażać się poprzez ciało i swoje otoczenie. To jest świadectwo na prawdziwą twórczość, pochodzącą ze Źródła Stworzenia.

Zapraszam do mojego bloga:

www.danutawachowska.pl

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1352
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1605
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 927
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1315
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1544
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1320
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 402
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 912
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1207
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Maja Kot  (www),  10/07/2014

"Nie zaznawszy bólu, nie można otworzyć się na przypływ radości." - sendo sprawy. Nie znając bólu czy smutku nie bylibyśmy w stanie docenić tego, co niesie ze sobą radość. Jaką wówczas miałaby wartość? Myślę, że znikomą.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska