Login lub e-mail Hasło   

Z kim ty siedzisz w autokarze

Pasażerów przejazdów busem na długich trasach można w prosty sposób zakwalifikować do kilku kategorii. Jest to o tyle przydatne że wiesz z kim spędzisz najbliższe godziny.
Wyświetlenia: 588 Zamieszczono 06/07/2014

Ciągle śpi

To ten typ pasażera która może zostać twoim największym przyjacielem albo największym wrogiem. Jeśli zajmiesz miejsce obok niego, możesz być pewny że reszta podróży ubiegnie bezproblemowo pod warunkiem, że śpioch odpowiednio się ułoży. Niektórzy bowiem po zapadnięciu w sen lubią wykorzystywać ramię współpasażera w charakterze poduszki, albo co równie uciążliwe perorować nieprzytomnie na najbardziej kuriozalne tematy. Przez chwilę jest to zabawne, ale w dłuższej perspektywie potrafi doprowadzić do szaleństwa. Jeśli chrapie to trzeba poszukać miejsca obok kierowcy.

Musi się wygadać

Jeżeli nie lubisz nawiązywać nowych znajomości, unikaj typa gaduły. On to wręcz uwielbia. A jeszcze bardziej kocha dzielenie się spostrzeżeniami o polityce, pogodzie, sporcie, sąsiadach czy własnych dolegliwościach. Na początku zagada niewinnie i już po Tobie. Jak go rozpoznać? Wbrew pozorom łatwo. Jeśli jakiś człowiek z uśmiechem powie witam lub dzień dobry czy wręcz przedstawi się, kiedy zechcesz zająć miejsce obok niego po prostu powiedz, że pomyliłeś miejsca i przenieś się na bezpieczniejszą pozycję.

Słuchawki na uszach i muza na full

Wydaje się że to człowiek pozornie zupełnie nieszkodliwy, założy słuchawki na uszy i zaszyje się we własnym świecie. No taki ktoś byłby najlepszy jakby go nie było. W końcu jednak doprowadzi cię do szaleństwa gdy ucichną rozmowy na pokładzie, jego muzykę zaczniesz słyszeć pomimo tego, że korzysta ze słuchawek. Nieważne będzie wtedy, jaki lubi gatunek. Nawet jeżeli kiwa głową i tupie nogą do nut twojego ulubionego zespołu, po pewnym czasie będziesz mieć serdecznie dość przytłumionych, irytujących dźwięków.

Mól książkowy

Osoba którą pokochasz. Zazwyczaj uprzejma i przyjaźnie nastawiona do wszystkich, ale nie zwrócisz na to uwagi, ponieważ zanim zdążysz wygodnie się rozsiąść, zagłębi się w lekturze. Nie wystawi nosa z książki nawet po to, by spojrzeć na widoki kolejki górskiej w Szwajcarii rozpościerające się za oknem, a po dotarciu na miejsce zdziwi się, że podróż tak szybko minęła. Na pokładzie autobusu zawsze rozglądaj się za czytelnikiem, bowiem lepszego towarzysza podróży trudno sobie wymarzyć.

O innych, mniej charakterystycznych pasażerach jeszcze nie wspomnieliśmy. Doświadczenie w podróżach autokarami sprawiło, że mamy jeszcze wiele do opowiedzenia. O czym napiszemy w następnym artykule. 

Autor: Andrzej Nowak z portalu www.autokarowe-bilety.com.pl/news

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1611
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 669
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1166
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 774
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 657
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 742
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1030
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 967
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 397
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 481
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 522
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 628
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 523
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 471
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 454
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Maja Kot  (www),  07/07/2014

Chyba jeszcze gorzej jak towarzysz słucha muzyki bez słuchawek i nie pojmuje, że nie każdy chce z nim dzielić muzycznych zainteresowań :) Poza autokarem jestem molem książkowym, ale w nim jakoś nie potrafię czytać. Gadułą nie jestem, zasnąć w czasie jazdy nie potrafię, więc pewnie mieszczę się gdzieś pośród mniej charakterystycznych typów :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska