Login lub e-mail Hasło   

10 najsłynniejszych groupies - +18

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.dobogo.pl
Zakochane w muzyce,gotowe były zrobić wszystko, by zbliżyć się do swoich idoli i naprawdę nie uznawały w tym żadnych granic.
Wyświetlenia: 3.579 Zamieszczono 07/07/2014

10 najsłynniejszych groupies

Przez admin, 5 lipca 2014

Lata 60te i 70te były czasem rozkwitu i hegemonii muzyki rockowej. Takie zespoły jak The Rolling Stones, Led Zeppelin, David Bowie, Jimmi Hendrix, czy Deep Purple, brylowały na światowych scenach, natomiast za kulisami kłębiły się grupki rozpalonych do czerwoności dziewcząt. Zakochane w muzyce, rockowym stylu życia, gotowe były zrobić wszystko, by zbliżyć się do swoich idoli i naprawdę nie uznawały w tym żadnych granic.
Hotele, motele, darmowy alkohol, prochy, wielkie koncerty i przechodnie dziewczęta na stałe wpisały się do rockowego emploi. Groupies odgrywały role aniołów, wybawicielek, kochanek i matek dla przemierzających cały świat gwiazd rocka. Inspirowały ich, stawały się muzami. Poświęcano im piosenki, a nawet całe albumy.
Część z nich świadoma była swojej siły, część dawała się po prostu wykorzystywać, jednak faktem jest, że stały się one w końcu bardzo istotnym elementem rockowego ruchu.


Przed wami, dziesiątka najsłynniejszych groupies prosto z Dobogo.pl.

10. Lori Maddox

Lori Maddox

Lori Maddox

Panienka Maddox zaczęła się spotykać z gitarzystą Led Zeppelin, Jimmym Pagem, kiedy miała zaledwie 14 lat. To ona była inspiracją dla utworu Sick Again (album Physical Graffitti, 1975 rok), w którym znalazły się linijki na temat jej błękitnych oczu i… oczekiwania na jej 16 urodziny. W rodzinnym LA, Lori była jedną z najsłynniejszych groupie. W jej ramiona (a może raczej, pomiędzy jej nogi), wpadł również David Bowie.
Lori i Jimmy tworzyli, na pozór, udaną parę. Dziewczyna ruszyła nawet na roczną trasę z Led Zeppelin, jednak Page miał kłopoty z dotrzymaniem wierności, co wpędziło Maddox w nielichą frustrację. W końcu wyleciała z tourbusa (i z serca Jimmiego), a jej miejsce zajęła Bebe Buell. W latach 80tych ścieżki Maddox i Page’a skrzyżowały się raz jeszcze, ale to już nie było to…

9. Chris O’Dell

Chris O'Dell

Chris O’Dell

Chris O’Dell, pracownica Apple Records, była powierniczką i groupie wielu czołowych artystów lat 60tych. U jej boku zobaczyć można było zarówno Ringo Starra, George’a Harrisona, jak i Paula McCartneya, czyli 4/5 The Beatles (John Lennon pielęgnował wtedy swoje pierwsze małżeństwo). Później, kiedy zatrudniła się u Rolling Stonesów, stała się bliską przyjaciółką i kochanką Boba Dylana. Spędziła również mnóstwo czasu z Mickiem Jaggerem

8. Sable Starr

Sable Starr

Sable Starr

Sable Starr, koleżanka Lori Maddox, umawiała się przez moment z Johnnym Sablem, widywano ja z Iggym Popem i wielu innymi. Seksowna, młoda blondynka o pogodnym usposobieniu, była wyjątkowo lubiana przez muzyczny światek, co gwarantowało jej stałą obecność na rautach z VIPami, darmowego szampana i wystawne kolacje. Niestety, życie nie napisało jej szczęśliwego epilogu. Starr zmarła w kwietniu 2009 roku w swoim domu w Nevadzie na raka mózgu. Miała 51 lat.

7. Tura Satana

Tura Satana

Tura Satana

Tura Santana zaczynała jako burleskowa tancerka, później zagrała w kilku filmach, w tym w klasyce kina klasy C, Faster, Pussycat! Kill! Kill! Satana najbardziej znana była z umawiania się z samym Elvisem Presleyem. To właśnie ona sprzedała mu kilka chwytów, które stały się jego scenicznymi znakami rozpoznawczymi. Ta demoniczna brunetka była jedną z pierwszych groupies w historii przemysłu muzycznego.

6. Roxana Shirazi

Roxana Shirazi

Roxana Shirazi

Roxana Shirazi, jedna z najsłynniejszych groupies lat 80tych, opisała swój bujny żywot w książce The Last Living Slut. Z tych kilkuset stron dowiadujemy się, że urodziła się w Iranie, edukowała w Wielkiej Brytanii, natomiast swe wdzięki eksploatowała w USA. Rozkoszne chwile przeżyli z nią tacy muzycy jak Steven Adler, Dizzy Reed i Matt Sorum (wszyscy trzej byli muzykami Guns’ N’ Roses). Shirazi spotykała się także z Nikkim Sixxem z Motley Crue, Joem Leste z Bang Tango, The Revem z Avenged Sevenfold, Traciim Gunsem z L.A. Guns i całą (!) grupą Buckcherry.
Panna Shirazi uwielbia podróże i ma niepohamowany apetyt na sławne, męskie ciała. Inspirują ją i dają jej wolność.

5. Bebe Buell

Bebe Buell

Bebe Buell

Jedna z najpiękniejszych i najsłynniejszych groupies, ex-playmate Playboya, a przede wszystkim, matka aktorki Liv Tyler. Do legendy przeszła historia o tym, jak Bebe posadziła przed sobą nastoletnią Liv i zdradziła jej , że tak naprawdę to Steven Tyler z Aerosmith jest jej ojcem. Dotąd dziewczynka żyła w przekonaniu, że jej tatusiem jest inny sławny muzyk, Todd Rundgren… Bebe zaszła w ciążę w 1977 roku, ale do tamtego momentu zdążyła być groupie sporej ilości muzyków. Na jej liście, poza Tylerem i Rundgrenem, widnieją takie nazwiska jak, np.: Elvis Costello, Rod Stewart, czy John Taylor z Duran Duran.

4. “Sweet Connie” Connie Hamzy

Sweet Connie

Sweet Connie

Connie Hanzy, znana również jako Słodka Connie, była wyjątkowo zaangażowaną groupie, która postawiła sobie za cel zaliczyć wszystkich muzyków, którzy pojawili się w Little Rock (Arkansas). Jej wyjątkowe zasługi sprawiły nawet, że unieśmiertelniona została w słynnym przeboju grupy Grand Funk Railroad „We’re An American Band”.
Na drodze jej seksualnej konkwisty, znaleźli się tacy muzycy, jak: Jimmy Page i John Bonham z Led Zeppelin, Keith Moon z The Who, David Lee Roth z Van Halen, czy Alice Cooper.

3. “Cynthia Plaster Caster” Albritton

Plaster Caster

Plaster Caster

Plaster Caster przetłumaczyć można jako pojemnik / pudełeczko na gips. Ksywka ta przylgnęła do panny Albritton z powodu jej uroczego hobby. Cynthia wykonywała i kolekcjonowała gipsowe odlewy przyrodzeń muzyków, z którymi sypiała. Najcenniejszym okazem w jej zbiorach jest pokaźnych rozmiarów odlew członka Jimmiego Hendrixa. Jej zamiłowanie zainspirowało zespół KISS, który nagrał na jej cześć utwór zatytułowany… Plaster Caster.
Albiritton sypiała z wieloma artystami, ponieważ, jak sama mówiła: nie ma niczego niewłaściwego w uprawianiu seksu ze sławnymi, seksownymi mężczyznami, którzy są przy okazji utalentowanymi muzykami i bardzo inteligentnymi ludźmi. Do takich, poza Jimmim, najwyraźniej zaliczali się: Frank Zappa, Noel Redding z Jimi Hedrix Experience, Eric Burdon z The Animals, Dennis Thompson i Wayne Kramer z MC5, Zal Yanovsky z The Lovin’ Spoonful, Jello Biafra z Dead Kennedys, czy Pete Shelly z Buzzcocks.

2. Tawny Kitaen

Tawny Kitaen

Tawny Kitaen

Tawny Kitaen wymyśliła image, oraz sposób bycia dziewczyny z teledysków lat 80tych. Ta seksowna ruda (czasem blond) kotka, najbardziej znana jest z teledysków zespołu Whitesnake. Wystąpiła aż w trzech, w tym Here I Go Again, Is This Love i Still Of The Night. Któż nie pamięta sceny zmysłowego tańca na maskach wspaniałych, drogich samochodów… Atmosfera muzyki i clipów Whitesnake udzieliła się najwyraźniej pannie Kitaen, gdyż niedługo później wyszła za Davida Coverdale’a, wokalistę i lidera zespołu (rozwiedli się w 1991 roku).
Tawny zmieniła swoje imię z Julie na Tawny, kiedy miała 12 lat. Podobno już wtedy wiedziała, że w przyszłości będzie wszystkim tym, czego muzycy pragną i na co zasługują.
Kitaen została wprowadzona w muzyczny świat przez swojego chłopaka z liceum, Robina Crosbyego, założyciela zespołu Ratt. Pojawiła się na okładce ich pierwszej Epki oraz pierwszego albumu Out Of The Cellar. Można ją było zobaczyć również w teledysku Back For More. Po Crosbym, Tawny spotykała się z Tommym Lee z Motley Crue i Johnem Taylorem z Duran Duran.

1. Pamela Des Barres

Pamela Des Barres

Pamela Des Barres

Pamiętacie doskonały film Camerona Crowe’a pt. Almost Famous (U nas przetłumaczony jako U progu sławy)? Tak, jedna z jego głównych bohaterek, Penny Lane grana przez Kate Hudson, wzorowana była właśnie na Pameli Des Barres. Ta najsłynniejsza groupie wszech czasów, poza tradycyjnym umawianiem się z muzykami, była również członkiem grupy Girls Together Outrageously, zrzeszającej inne groupies.
Des Barres najpierw miała ambicję, by być po tej drugiej stronie, osiągnąć sławę jako babka z gitarą. Pod swoje skrzydła wziął ją nawet Frank Zappa, jednak niewiele z tego wyszło i nasza bohaterka zdecydowała, że zostanie jednak oblubienicą artystów. Pamela znana byla ze swej nieziemskiej urody, ujmującej osobowości i niezwykle otwartej natury (w tej branży to chyba punkt główny, prawda?). Na randki umawiała się z Mickiem Jaggerem, Gramem Parsonsem, Jimmym Pagem i Keithem Moonem z The Who.
Des Barres napisała trzy książki o swoim pełnym przygód życiu. Pierwsza z nich zatytułowana została po prostu: I’m With The Band: Confessions Of A Groupie.

Jeśli chcesz umieścić materiał na swojej stronie - śmiało! Nie zapomnij jednak o linku do dobogo.pl!

Podobne artykuły


105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114151
38
komentarze: 39 | wyświetlenia: 2693
32
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4181
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 13090
30
komentarze: 114 | wyświetlenia: 2555
29
komentarze: 21 | wyświetlenia: 2374
28
komentarze: 20 | wyświetlenia: 5961
25
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3172
25
komentarze: 30 | wyświetlenia: 4651
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4216
24
komentarze: 19 | wyświetlenia: 2501
23
komentarze: 12 | wyświetlenia: 5971
23
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2755
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska