Login lub e-mail Hasło   

Wewnętrzna Pewnośc siebie

ZAUFANIE DO SIEBIE TO ELEMENT WEWNĘTRZNEJ PEWNOŚCI SIEBIE I DOBREJ SAMOOCENY Czy ja dobrze zrobiłem/am? A jeśli on lub ona przez to mnie nie będzie lubiec? Co jeśli wyjdę na głu...
Wyświetlenia: 579 Zamieszczono 07/07/2014

ZAUFANIE DO SIEBIE TO ELEMENT WEWNĘTRZNEJ PEWNOŚCI SIEBIE I DOBREJ SAMOOCENY

Czy ja dobrze zrobiłem/am? A jeśli on lub ona przez to mnie nie będzie lubiec? Co jeśli wyjdę na głupka? Czy dobra decyzje podejmuje? Może zapytam kogoś co on myśli przynajmniej nie będę brał/a na siebie odpowiedzialności. Te wątpliwości to codzienność w naszym życiu jeśli brak nam zaufania do siebie. Po drugie jak można darzyć kogoś pełnym zaufaniem skoro sam dla siebie go nie mam? I nie mówię żeby tutaj każdemu napotkanemu człowiekowi bezgranicznie ufać , mówię o tym że jeśli masz pełne zaufanie do siebie samego to inaczej postrzegasz świat wokół…
W więcej sytuacji się angażuje , podejmuje nowe wyzwania, szukam rozwiązań a nie problemów. W rzeczywistości problemów bądź wyzwań nie maja już tylko ludzie na cmentarzach. Kiedy wzmacniasz zaufanie do siebie to sam dla siebie jesteś ekspertem co nie oznacza zadufanym w sobie narcyzem że, ja wiem najlepiej to, również pozwala Ci przyjmować opinie i poglądy innych z tym że niekoniecznie musisz się z tym zgadzać każdy ma prawo do swoich poglądów.
Możemy zbierać rożne spostrzeżenia i na tych spostrzeżeniach wyrabiać sobie swój światopogląd. W momencie gdy wzrasta zaufanie do siebie doświadczysz spokoju które wynika z tego że, sam wiem co jest dla mnie dobre. Jak często spotykam się z ludźmi w pracy na wyższym stanowisku nie mających pełnego zaufania do siebie. W jaki sposób ktoś może wykorzystać pełny potencjał człowieka skoro sam swojego nie wykorzystuje?!
Aby rozwijać zaufanie do siebie jest potrzebne skierowanie sie do wnętrza , kiedy czujesz ze masz do podjęcia decyzje bądź chcesz kogoś zapytać o zdanie to najpierw zapytaj sam siebie a później jeżeli potrzebujesz możesz zapytać kogoś innego co myśli na ten temat , choć z doświadczenia wiem że, to co dobre dla kogoś nie koniecznie jest dobre dla mnie i na odwrót.
Zapytaj siebie na głos lub w myślach Jak powinienem postąpić w tej sytuacji? Co bym zrobił gdybym miał do siebie pełne zaufanie? Jakie działania podjął bym gdy mógł bym w pełni zaufać sobie? Czy jestem w pełni spójny z tą decyzją? Słowo „mógł bym” ma znakomite zastosowanie ponieważ używając go automatycznie Twój umysł skupia się na rozwiązaniu zamiast analizowaniu problemu. Niech sie zbierze w tobie odwaga zacznij działać w tej sytuacji z przekonaniem ze mam do siebie pełne zaufanie.
Poza tym sam możesz tworzyć zaufanie do siebie ufając swojej wewnętrznej intuicji pytając się siebie:
Najpierw oceń siebie samego w jakim stopniu mam zaufanie do siebie?
Co może mi pomóc zwiększyć poziom zaufania do siebie samego?
Czym jest dla mnie zaufanie?
Co takiego sprawia że ufam samemu sobie?
Jaki człowiek dla mnie jest w pełni zaufany?
Co mogę zrobić już dzisiaj aby stać się bardziej wiarygodnym?

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 775
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 829
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 837
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 155
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 592
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 665
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1220
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1380
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1319
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 887
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 631
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 746
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 393
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 512
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 649
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska