Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego warto kupić rower przez internet?

Kupowanie rowerów przez internet staje się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Wiąże się to z dużymi plusami, które przedstawię dzisiaj w artykule.
Wyświetlenia: 558 Zamieszczono 07/07/2014
 • 1. Tańsze rowery w internecie

  Jest to jednak z najważniejszych zalet, z której skrzętnie korzystają kupujący. Markowe rowery podobnie jak herbaty świata to produkty luksusowe. W internecie nie spotkamy rowerów "marketowych" za 300zł. Ale co ważne, ten sam rower markowy w internecie może być nawet o 15% tańszy niż w sklepie stacjonarnym. Chodzi tu o ceny rowerów wyprzedażowych, ale także tych tegorocznych. Dlaczego ceny są tak niskie? Większa konkurencja, tańsza obsługa klienta i większa praca włożona przez kupującego w znalezienie interesującego roweru. Nie można też zapominać, że rower dostajemy w kartonie, zatem sami musimy go złożyć. I choć nie jest to trudno, to niekiedy wymaga wizyty u serwisanta.
   

  2. Atrakcyjne promocje rowerowe

  Promocje w internetowych sklepach rowerowych kuszą klientów. Przykładowo nasz sklep zwraca klientom 10% wartości roweru, inny sklep rowerowy proponuje 10% wartości roweru do wydania na akcesoria, a jeszcze inny robi akcję "raty 0%".
   

  3. Większy wybór i pole widzenia rowerów

  Sklepy rowerowe prezentują w internecie całą ofertę producentów, tymczasem w sklepie stacjonarnym rzadko widzimy wszystkie modele. Przede wszystkim te droższe i trudno-dostępne. Przez internet mamy możliwość zobaczyć zdjęcie danego roweru, czasami filmik jak rower sprawuje się w akcji a niejednokrotnie możemy porównać go z innymi modelami. Warto poszukać realnego zdjęcia roweru, gdyż niekiedy mogą się różnić od tego w katalogu. Nawet jeśli któregoś roweru nie ma fizycznie na stanie, to w internecie możemy go zamówić a sklep sprowadzi go nam od producenta. 
   

  4. Porównanie cen w kilku sklepach

  W sieci są dostępne strony, na których można porównać ceny rowerów. Jeśli szuka się roweru pod kątem ceny, to przydatne będą Ceneo, Google lub Jakirowerkupic.pl. Z pewnością wygodniej i szybciej jest kliknąć i sprawdzić ceny, aniżeli jeździć od jednego do drugiego sklepu.
   

  5. Dostawa roweru pod drzwi w 24h

  Standardem stała się już gratisowa wysyłka droższych rowerów przy płatności na konto. Rower dostarcza nam kurier, przeważnie w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty (o ile sklep posiada dany rower w magazynie). Warto też zapytać, czy sprzedawca reguluje rower przed wysyłką. Zdarzają się sklepy internetowe, które nie posiadają własnego serwisu i wysyłają rowery "prosto od producenta", które musimy sami złożyć i wyregulować.  

  Artykuł opisuje 5 powodów dla których warto kupić rower przez internet, nie oznacza to, że zakup przez internet nie ma minusów. Do największych należy brak możliwości przymierzenia roweru (co wielu klientów zgrabnie omija, przymierzając rower w najbliższym sklepie i kupując taniej w sieci).

  *Możliwość zwrotu roweru

  Najważniejszy powód który mi umknął. Większość sklepów rowerowych oferuje (bo musi) możliwość odesłania roweru, gdy tem okaże się wadliwy lub po prostu się nam nie spodoba.  

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1237
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1033
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1111
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 787
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 753
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1907
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 589
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1048
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 553
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 558
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 903
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Maja Kot  (www),  08/07/2014

Mój znajomy tak się pokusił na zakup roweru przez internet - okazało się, że chociaż wizualnie mu się podobał to jazda na nim jednak nie bardzo mu odpowiada. Ale to pewnie tez kwestia wcześniejszego rozeznania w poszczególnych modelach i tym, czego się od swojego roweru oczekuje :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska