Login lub e-mail Hasło   

Szacunek do samego siebie czyli wartość!

Wartość czyli szacunek do samego siebie Bardzo ważna wartość w realizacji siebie swoich potrzeb i pragnień. Szacunek do samego siebie jest jednym ze składników wysokiej...
Wyświetlenia: 17.917 Zamieszczono 11/07/2014

Wartość czyli szacunek do samego siebie
         Bardzo ważna wartość w realizacji siebie swoich potrzeb i pragnień. Szacunek do samego siebie jest jednym ze składników wysokiej samooceny..
Jeżeli masz pełny szacunek do samego siebie to w naturalny sposób oczekujesz miłości, przyjaźni i szczęścia jako efektu tego kim jesteś i co robisz. Szacunek do siebie jest jedną z najwyższych przyjemności jaką możesz żywić do siebie, wyżej jest tylko miłość.

         Szacunek do samego siebie nie jest porównywaniem się z kimś innym ani tez nie jest poczuciem ze jestem lepszy od innych. Jest przekonaniem ze nasz życie jest najważniejsze ze warto pracować nad tym by czuć się zadowolonym z samego siebie ze swojego życia które, warto chronić i pielęgnować, a nade wszystko chronić swoją indywidualność. Jest przekonaniem ze jesteśmy godni szacunku, sukcesu ,szczęścia i miłości. 

Wiem z doświadczenia ze szacunek do samego siebie nie jest wrodzona wartością i trzeba nad nim pracować jeśli nie wychowywałeś się w środowisku pełnym szacunku to warto aby o to zadbać. Życie cały czas dostarcza Ci wyzwań w których musisz okazywać szacunek do samego siebie nie które błahe sprawy maja duże znaczenie dla naszego szacunku.

Szacunek nie jest osiągnięciami ,często spotkasz ludzi którzy maja dużo pieniędzy , maja firmy, jeżdżą autami które budzą Nasz podziw a mimo to zauważam ze brakuje im czegoś. Czego? Szacunku do samego siebie.Człowiek mający szacunek do siebie po prostu siebie lubi , nikt dla niego nie jest gorszy ani lepszy każdy jest w jakiś sposób ma coś w sobie co może uznać za talent bądź to "coś".Nie czuję się jak nic niewarta ... przy kimś bogatszym ,atrakcyjniejszym czy nawet mającym lepsze koneksje. Akceptuję tą sytuację i wierzy we własne możliwości.

Ponadto szacunek jest również dbaniem o swoje ciało zdrowym jedzeniem, sport , rekreacja, relaksacja to miód dla duszy i umysłu. Byle nie za dużo zawsze z umiarem.

Najważniejszą kwestią ,która poruszy resztę Twojego ciała i umysłu jest Miłość do BOGA. Nie wiem czy w niego wierzysz czy nie natomiast na wszystkich spotkaniach z ludźmi starszymi, którzy osiągnęli sukces i od których mogłem się czegoś nauczyć, każdy z nich, powtarzam KAŻDY powtarzał , że BOGA masz w sobie. Kobieta po sześćdziesiątce słynna śpiewaczka operowa ,a żwawa i energiczna jak dwudziestolatek mówi takie słowa, więc coś musi być narzeczy i co raz bardziej sobie uświadamiam, że jednak ta BOSKA energia jest w każdym z nas tylko trzeba ją odkrywać na nowo.

        Może sam doświadczyłeś w przeszłości ze coś osiągnąłeś a mimo to nie potrafiłeś się z tego cieszyć. Wiem ponieważ sam miałem tak w przeszłości mam już na swoim koncie kilka sukcesów tych mniejszych i tych większych jednak od dziecka zawsze towarzyszyły mi sukcesy czy to w sporcie, w pracy czy w relacjach.

Jeśli czujesz ze przez osiągnięcia musisz coś cały czas komuś udowadniać swoja wartość to wiedz o tym ze szacunek do siebie jest mocno nadszarpnięty. Aby docenić jak ważny jest szacunek do samego siebie musisz zdać sobie sprawę z tego ze aby osiągnąć w życiu sukces , musimy realizować i wypełniać swoje wartości. By właściwie działać trzeba doceniać własne działania. Musisz uznawać się za osoba godna tego ze " ze nasze czyny zostaną nagrodzone". Jeśli nie będziesz miał takiego przekonania to tylko i wyłącznie zaszkodziła samemu sobie. Wiesz jak zbudować przekonanie? Wiec zbuduj.

          Jeżeli szanujemy samych siebie mamy tendencje by postępować w sposób który odzwierciedla i potwierdza szacunek poprzez zwracanie się do nas z szacunkiem jak i do innych. Jeżeli nie szanujemy samych siebie i akceptujemy to czego tak na prawdę w duchu nie chcemy akceptować to cierpi nasze poczucie własnej wartości. Wiem o tym ponieważ nie raz zdarzyło mi sie bronić własnego zdania przy całej grupie przed kierownikiem i jestem z tego dumny pomimo tego ze mogłem stracić prace to nie tracę szacunku do samego siebie.

           Nie mówię że, zawsze tak było ponieważ były i sytuacje w których ten szacunek został nadszarpnięty.
Jeżeli chcemy zwiększyć szacunek do samego siebie trzeba podejmować działania takie które to spowodują.
Jakie działania spowodują zwiększenie szacunku do samego siebie? Odpowiedz sobie sam. Szacunek do samego siebie to również przekonanie ze jestem w porządku wobec samego siebie uważam to za istotną rzecz w naszym życiu.

Od czego zależy nasze zdrowie psychiczne? Z kim chcesz sie czuć najlepiej? Chyba z samym sobą. Bo nowa dziewczyna, kochanka, kolega pomimo tego ze czasami mogą Cię wspierać to najważniejsze to czuć sie świetnie z samym sobą. Jeśli z samym sobą będziesz czuł sie w porządku to inni w naturalny sposób będą sie czuć przy tobie. Tak jak już napisałem w innym artykule nie chce wypowiadać sie na temat moralności bo każdy ma swoja natomiast wszystkie wydarzenia w Twoim życiu które zaszły i podszedłeś do nich w sposób obojętny wdrukowały sie w Twoja psychikę na jakimś poziomie wiec ważne jest dla Ciebie to aby z każdego doświadczenia wyciągać konstruktywne wnioski.

Jedni zdobywają szacunek pieniędzmi, drudzy osiągnięciami, trzeci chwaleniem się rozbitymi nosami jeszcze inni ilością podrywanych kobiet ,a Ty bądź mądry/a i sam/a sobie okaż szacunek. Nawet jeżeli osiągniesz sukces czy będziesz KIMŚ to będziesz miał/a szacunek płynący z serca ,a nie poprzez zewnętrzne osiągnięcia. To jest realna wartość ,a nie cały czas działanie w kierunku aby ten szacunek zdobyć poprzez uznanie innych.

Szacunek do samego siebie to również to że , jestem konsekwentny w realizowaniu samego siebie i swoich celów życiowych to że, to czego moja dusza pragnie ma wysoką wartość.

   Szacunek do samego siebie to wyznaczanie sobie celów i ich realizacja pomimo tego że, otoczenie Cię nie wspiera. To również należyte traktowanie kogoś jak i Ciebie.

Jeżeli ktoś nie szanuje Ciebie to daj sobie spokój z kimś takim szkoda czasu i energii. Szanuj co sobie zasłużyli. Szanuj innych a inni będą szanowali Ciebie.         

I jeszcze jedno pomimo tego ze nie wszyscy których spotkasz w życiu będą w porządku wobec ciebie , to dbaj o to abyś Ty był w porządku wobec samego siebie , szanuj siebie swoje zdanie, swoje cele, swoje wartości i najważniejsze  DBAJ O SIEBIE I SWOJE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI!

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1611
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 669
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1166
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 774
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 657
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 742
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1030
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 967
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 397
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 481
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 522
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 628
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 523
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 471
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 454
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska