Login lub e-mail Hasło   

UWOLNIJ się od DEMONÓW przeszłości

"...Osiągasz czy stoisz w miejscu..." W większości każdy chce z nas osiągać jak najwięcej z drugiej strony niektórych trzyma przeszłość i z tego względu część zami...
Wyświetlenia: 2.049 Zamieszczono 12/07/2014

       

    "...Osiągasz czy stoisz w miejscu..."        

                W większości każdy chce z nas osiągać jak najwięcej z drugiej strony niektórych trzyma przeszłość i z tego względu część zamiarów jakie sobie wyznaczasz może nie dojść do skutku, gdyż będą Cie blokować przeszłe przekonania. Są to tak zwane „demony przeszłości”. „Demon” to wszystkie zdarzenia, ludzie , sytuacje , które w jakiś sposób wpłynęły na Ciebie negatywnie. Jest na to sposób , by wyjść z umysłowego chaosu. Czytaj dalej.

             "...Emocjonalny rollercoaster... "      

           Każdy z nas w trakcie życia doświadcza różnych przeżyć emocjonalnych. Czy to są związki , śmierć kogoś bliskiego, zwolnienie z pracy lub inne "przyjemności". Szkoły psychoterapeutów jak jeden mąż , są za tym aby "oczyszczać" się rozmowa. 90% ludzi wierzy ,że w ten sposób poczuje ulgę w swoim życiu. Czy aby na pewno?
Ludzie chodzą po kilka lat na psychoterapię i czasami się nic nie zmienia albo im się wydaje , że się coś zmienia. Mówię to z doświadczenia i poznania takich osób.

                 Emanuelle Zech i Bernard Rimm Przeprowadzili kiedyś badania na ten temat w Belgii. Grupa uczestników została poproszona o to aby wybrali jedno "z najbardziej przygnębiających przeżyć w życiu , które im utkwiło w pamięci". 
Następnie jedna grupa została zaproszona do rozmowy z przyjaźnie nastawionym badaczem o „emocjonalnych przeżyciach”, podczas gdy druga grupa rozmawiała o zwyczajnych sprawach.
             Po dwóch miesiącach grupa która rozmawiała o "emocjonalnych przeżyciach" wypełniła kwestionariusz dotyczące ich samopoczucia. W odpowiedziach okazało się ,że rozmowa nie miała żadnego znaczenia , a ich stan nie uległ zbytnio zmianie.

          "... masz wpływ na swoje doświadczenia..."

              Więc co może pomagać w takich sytuacjach?
W kilku projektach badawczych ludzie, którzy doświadczyli "emocjonalnych bolesnych przeżyć" prowadzili dziennik, w którym opisywali swoje myśli i emocje dotyczące tych wydarzeń.
Nazywa się to "pisaniem ekspresywnym".
Ta grupa która prowadziła dziennik pisała np. " co myśli na temat utraconej pracy i jak zwolnienie wpłynęło na ich życie prywatne i zawodowe?"
           Pomimo tego że ćwiczenia były krótkie i proste , to w badaniach ewidentnie ukazano ,że pisanie wpłynęło pozytywnie na ich zdrowie psychiczne i fizyczne : ich problemy zdrowotne się zmniejszyły , mieli wyższa samoocenę i czuli się bardziej szczęśliwi.

         "...Spychologia..."

Z psychologicznego punktu widzenia pisanie i mówienie , to dwie odmienne czynności. Wypowiedź ustna jest często chaotyczna, niepoukładana , za to pisanie wymaga pewnego uporządkowania co automatycznie przekłada się na zrozumienie oraz rozwiązanie problemu. A więc:
         Naszą siłę zazwyczaj budują doświadczenia z którymi poradziliśmy sobie dobrze w przeszłości. Nie ważne czy było to na "światową skalę" czy sytuacja "mniejszej wagi" jednakże koncentracja na przeszłych dodających siły wspomnieniach tworzy nowe połączenia nerwowe w mózgu, a co za tym idzie możesz stworzyć nawyk, który będzie wspierał Cię w swoich działaniach na przyszłość. Dobrze jest wspierające doświadczenia pielęgnować w sobie. Drugi biegun to ujemne zdarzenia, które odbierają nam siłę, a odbierają , bo dajesz im sam to siłę swoją uwagą zasilasz te wspomnienia i tutaj kluczem będzie:

po pierwsze - uważna obserwacja siebie w momentach gdy "jest coś na rzeczy"

po drugie- koncentracja na swoim ciele automatycznie wtedy skupiasz się na swoim ciele, może to być ręka, noga , brzuch bez znaczenia, następuje wtedy wyjście ze wspomnień i emocji a co za tym idzie zmniejszasz koncentracje na tym i powoli zmienia się stan.

po trzecie – pisanie ekspresywne uwolni Cię od emocjonalnej zależności wspomnień I nie ważne jak się czujesz masz "olewać" te stany i wspomnienia w swojej głowie. Pomimo tego, że umysł dzisiaj się wysforował na prowadzenia to nadal nami rządzi podświadomość (czyt. DUSZA) i jej wzorce.

Następnie prowadzisz sobie dziennik(pisanie ekspresywne) i zapisujesz odpowiedzi. Wspomnienia mogą być codziennie inne , a mogą być takie same, nie ważne. Jeżeli chcesz stać się silniejszą osobą i żyć lepiej to przestań się pławić w swoim cierpieniu tylko bierz długopis i do roboty.

Pierwsza strona medalu czyli "reszka"

1. Opisz wydarzenie ,sytuacje które zaważyły na twoim poczuciu własne wartości lub je wspominasz po dziś dzień. Jak się czułeś, co mówiłeś, co myślałeś w danym momencie , jakie emocje to wydarzenie generowało? Każde wydarzenie które Cie "uwiera". Opisz sytuacje niekonieczne jest skupianie się na szczegółach. Swoimi słowami najlepiej.

2. Czego wartościowego się z tej sytuacji nauczyłeś? Co miała ona Ci przekazać?

3. W jaki sposób sytuacja działała na moją korzyść? Następnie PRZEBACZASZ błędy swoje i innych oraz przebaczasz sobie przeszłość. Jeśli chcesz być silniejszy musisz to zrobić, jeśli nie Twój wybór. W tym wypadku najlepiej działa pisanie afirmacji. „Ja... przebaczam sobie przeszłość” „Ja... wybaczam sobie i innym błędy...” To twoja inwencja , jak Ci podpowiada umysł tak zapisuj.

Kolejna rzecz napisz scenariusz jaki byłby najlepszy w tej sytuacji dla Ciebie i innych. Następnie popatrz na to wydarzenie z lotu ptaka i zadaj następujące pytania:

1.Jak to doświadczenie pozwoliło mi stać się silniejszą osobą i zdać sobie sprawę z siły charakteru której nie byłem świadomy? 2.Docenić to co posiadasz?

3.Stać się mądrzejszym i stworzyć lepsze relacje z innymi?

4.Jakie korzyści wynikły dla mnie z tego doświadczenia i w jaki sposób w rezultacie poprawiło się moje życie.

5. Jakie wspierające przekonania na własny temat wygenerowała ta sytuacja?

6. W jaki sposób mogę nieustannie rozwijać swoja wewnętrzną siłę i jak mogę stać się lepszy niż wczoraj?

Druga strona medalu „orzeł”.

1. Wypisz działania , które zakończyły się sukcesem w tym bądź poprzednim roku. Jakie chcesz , od Ciebie zależy na czym się skupisz. Sprawy błahe jak i poważniejsze.

1.Czego się nowego o sobie dowiedziałeś osiągając te cele?

2. Jakie nowe przekonanie na swój temat wskutek tego wydarzenia powstało , kim się stałeś mając takie przekonanie.

3.Napisz pięć słów które opisywały by Ciebie w tamtych sytuacjach jako osobę?

3.Co mogę wykorzystać w przyszłości z tych doświadczeń i co mogę zrobić lepiej następnym razem w podobnej sytuacji? 2.Dokończ zdania Doceniam siebie i jestem dumny z siebie za to , że?

Moją najlepszą strategią osiągania sukcesu jest?

Kiedy mi na czymś zależy , potrafię być?

Pisz dziennik ile chcesz, od Ciebie zależy czy będziesz z niego korzystał na co dzień czy od święta. Tak jak czujesz tak pisz. 

Zapraszam do polubienia fanpage. Facebook.com/silapsychiczna/

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1352
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1598
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 927
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1315
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1544
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1319
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 402
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 912
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1207
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Maja Kot  (www),  14/07/2014

W książce, którą niedawno skończyłam czytać (Live your dreams Lesa Browna) punktem wyjścia dla autora jest podobna myśl, że nie będziemy w stanie pójść dalej, osiągać sukcesów jeśli nie pozbędziemy się bagażu przeszłości, czyli tych swoich demonów.

Tak jest. Pomimo tego że okazje będą się Tobie przytrafiac to nie skorzystasz z nich poniewaz zawsze Cię coś odciągnie od nich. W życiu nic nie dzieje się przypadkiem każda sytuacja ma związek z Twoim życiem. Jaki postaraj sie odgadnąc sama...pozdrawiamDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska