Login lub e-mail Hasło   

Wall Street chce wojny.

... Wojna była wielokrotnie stosowana jako lekarstwo na nadmierną koncentrację kapitału, do której nieuchronnie doprowadza bóg neoliberałów zwany „nie...
Wyświetlenia: 2.102 Zamieszczono 14/07/2014

...

Wojna była wielokrotnie stosowana jako lekarstwo na nadmierną koncentrację kapitału, do której nieuchronnie doprowadza bóg neoliberałów zwany „niewidzialną ręką rynku”.

Ci, którzy wojnę wywołują liczą na to, że ją przeżyją. Kiedyś w warownych zamkach, fortecach. Dziś w głęboko ukrytych schronach przeciwatomowych. Mają rację o tyle, że jeżeli nie oni to kto?

Na co liczą biedni? To oni zostaną zdziesiątkowani.

Oni wierzą w to, że wojna oczyści świat ze złych ludzi i nastanie era szczęśliwości. Nigdy nie oczyściła, nigdy nie nastała taka era, ale nie ma sposobu na to, żeby biedni i pokrzywdzeni, którzy w to wierzą, wierzyć przestali.

Teraz takich przybywa.

Jest lud smoleński, głosujący na PiS, który głosi konieczność zemsty na Putinie za rzekome zorganizowanie zamachu. Są Amerykanie, którzy uwierzyli, że Iran to wróg zagrażający im osobiście. Oni już dwa razy głosowali Busha. Trzeba z nimi obchodzić się jak z jajkiem, bo mogą znowu wybrać zbrodniarza na prezydenta USA.

...

Czy inne rozwiązania są możliwe?

Są. Jak najbardziej.

Obowiązuje jednak, i zawsze będzie obowiązywać podstawowe prawo Teorii Gier.

KAŻDA ZMIANA ZASAD GRY POWODUJE, ŻE KTOŚ Z UCZESTNIKÓW TRACI.

Wojna ma tę jedną jedyną zaletę. Taką, że tego, który ma stracić, nie trzeba pytać o jego zgodę.

WYBÓR NALEŻY DO WAS !!!

 

Adam Jezierski

 

PS. Fragment tekstu opublikowanego po raz pierwszy 29.06.2012. Po dwóch latach: - Widać wyrażnie, że znaczna część bogatych prze do wojny. Opłaca sprzedawczyków organizujących prowokacje. Na dzień dzisiejszy na Ukrainie, w Iraku i w Strefie Gazy.

Inne niż wojna rozwiązania wymagają, żeby zreorganizować system gospodarczy. Zlikwidować dominacją dolara, którego jedyną podstawą wartości jest grożba zaprowadzenia demokracji amerykańskiej u tych, którzy nie chcą tego śmiecia przyjmować za dobrą monetę.

Młodzi Polacy, którzy nie chcą być mięsem armatnim, zagłosowali na JKM. Jedynego, który zaproponował pokojową politykę zagraniczną.

Podobne artykuły


18
komentarze: 82 | wyświetlenia: 5798
34
komentarze: 20 | wyświetlenia: 3335
22
komentarze: 17 | wyświetlenia: 4403
22
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2614
21
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4435
19
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2882
17
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1622
17
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2400
20
komentarze: 3 | wyświetlenia: 8516
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 801
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1674
 
Autor
ArtykułZdrowe prawidła rynku zabolą tych, którzy dzisiaj prą na władzę po swoje profity, jakie pomogą im realizować ich własne widzenia - własnego dobrobytu. Nie ma kołaczy bez pracy ! A dzisiaj kołacze są nie dla tych co je wypracowują, tylko dla tych co nimi rozporządzają. Ten, który tworzy pieniądz nie ma prawa nim rozporządzać - i to musi się zmienić natychmiast - w innym przypadku dalej będzie potrzebne jedynie mięso armatnie.

Czy wojna może doprowadzić do dekoncentracji kapitału? Raczej nie. W historii to wojny tworzyły fortuny, które bogaciły się na dostawach dla wojska i to czasami nawet dla obydwu walczących stron. Kto ma pieniądze nie straci na wojnie (mówię o dużych pieniądzach, nie o właścicielach fabryczki czy dwóch), on je dzięki wojnie pomnoży czy to pożyczając na wyższy procent czy inwestując w produkcję woje ...  wyświetl więcej

@roszpunek:
Opisujesz sytuację w taki sposób, jakby ona Ciebie nie dotyczyła.
To błąd.
Płynięcie z prądem, to najgorsze co dziś można zrobić.

@Adam Jezierski: Bo mnie nie dotyczy. Mam swoją samotnię i jaskinię, mam działeczkę, która mnie wyżywi i jestem już w wieku pozapoborowym. Czego się mam obawiać? Co do ludzi to czy można lubić lub choć szanować miliony ludzi, którzy potrafią wybrać tylko PO-PiS-SLD i PSL. Co mi może zrobić wojna?

  oculus,  15/07/2014

Wojna jest nieunikniona i bardzo dobrze, że będzie się toczyła między naszymi wrogami tj. ruską swołoczą i banderowcami. Tego Putin nie przewidział, że zabójcy dzieci i kobiet postawia mu się zbrojnie. Ta wojna jest potrzebna Polsce za krzywdy jakie nam ci oprawcy wyrządzili. Za Katyń i za Wołyń na pohybel Moskalom i banderowcom.

@oculus:
CYTUJE:
"tj. ruską swołoczą"

Drogi przyjacielu...
Przydaloby Ci sie troche skandynawskiej powsciagliwosci...
To prawda, ze historycznie nasi sasiedzi - w tym Rosjanie - uczynili Polakom wiele zla. (My im zreszta tez - gdy nadarzala sie ku temu okazja).
Uwazam jednak, ze przesadzamy z tym wylacznego zwalaniem przez ostatnie ponad 200 lat wszystkic

...  wyświetl więcej

  oculus,  15/07/2014

@youngcontrarian: Proszę mnie nie pouczać jak mam nazywać swoich wrogów z Moskwy i oprawców z Ukrainy. Nie mam nic do narodu rosyjskiego ani też ukraińskiego ale do elit tych krajów TAK, mam duże pretensje a do oprawców banderowskich bardzo wielkie.

@oculus: Ci, którzy wojnę wywołują liczą na to, że ją przeżyją. Kiedyś w warownych zamkach, fortecach. Dziś w głęboko ukrytych schronach przeciwatomowych. Mają rację o tyle, że jeżeli nie oni to kto?
Na co liczą biedni? To oni zostaną zdziesiątkowani. - Oni wierzą w to, że wojna oczyści świat ze złych ludzi i nastanie era szczęśliwości. Nigdy nie oczyściła, nigdy nie nastała taka era.
Czy jest sposób na to, żeby biedni i pokrzywdzeni, którzy w to wierzą, wierzyć przestali???

  oculus,  15/07/2014

@Adam Jezierski: Ludzie biedni na tym świecie nie mają nic do powiedzenia, są statystami. Walka odbywa się miedzy drapieżnikami, ludźmi agresywnymi, wojownikami, którzy mogą zaprowadzić ład albo zło na tej ziemi.

Gardzę także "polskimi elitami", których KM bije po pysku. Mam nadzieję, że pozbędziemy sie tych szumowin z naszego kraju i moje dzieci będą mogły tam wrócić. Władzy nie oddaje się bez walki, wiec jeśli one wybuchną w Polsce, to chętnie się do nich przyłączę i pomogę wypędzić tą chazarską swołocz.

"Młodzi Polacy, którzy nie chcą być mięsem armatnim, zagłosowali na JKM. Jedynego, który zaproponował pokojową politykę zagraniczną." Już sobie wyobrażam premiera JKM, geniusza pokoju, który wali z łba Angelę Merkel jak przypomni sobie kto wywołał II wojnę światową, albo Obamę za to, że się nie umył.

  oculus,  16/07/2014

@Hamilton Starszy: Ty ruski gadzie, odwal sie od JKM, to pierwszy polski polityk, który ma jaja i nie liże dupy nikomu. Podziwiam Putina za jego politykę i dbanie o dobro Rosji i dlatego chciałbym podziwiać Korwina, który może zrobić to samo dla Polski.

@oculus:
CYT.: "Podziwiam Putina za jego politykę i dbanie o dobro Rosji i dlatego chciałbym podziwiać Korwina, który może zrobić to samo dla Polski."
Mam mieszane odczucia co do Twojego podziwu dla pana Putina, Oculusie. W podobny sposób można by podziwiać np. Hitlera - wszakże dbał o Wielkie Niemcy. Sądzę, że grzebiąc w historii znaleźlibyśmy i inne przykłady, zgoda?
Wybacz, ...  wyświetl więcej

  oculus,  16/07/2014

@Janusz Dąbrowski: Bolesław Chrobry, Władysław Jagiełło, Zygmunt III Waza też byli oprawcami dla obcych, jednak dla Polaków są bohaterami i wielkimi królami. Proszę mi tu Putina nie obrażać i nie porównywać go z Hitlerem.

@oculus: czym ty się róznisz od tej pogardzanej przez siebie chazarskiej swołoczy? Niczym. Język plugawy, a postawa typowa dla pachołka Rosji. Masz szczęście, że żyjesz w czasach, gdy lokaje Kremla też mogą pisać w Polsce swoje wypociny.

  oculus,  16/07/2014

@Hamilton Starszy: To, że podziwiam Putina, nie znaczy, ze jestem pachołkiem Rosji. Rosja i Ukraina zawsze będą wrogami Polski i dlatego należy ich na siebie szczuć. Jak Putin zajmie sie poważnie Ukrainą, to my musimy jej pomagać ale gdy tego nie zrobi, należy ją osłabiać. Pachołkiem, to jesteś ty, ale amerykańskich i ruskich Chazarów i siejesz tu propagandę antypolską, nie dokończę wulgarnie, choć mnie ręka swędzi.

@oculus: swędzenie to choroba wynikająca z brudu. Częściej myj ręce i nie będziesz miał problemów. Szczucie na siebie sąsiadów to typowa zagrywka szujów.

  oculus,  16/07/2014

@Hamilton Starszy: Wielki z ciebie patriota, który woli Polskę zatracić, byleby nie szczuć wrogów tejże na siebie. Masz szczęście, że jesteś tylko moim adwersarzem internetowym, bo w przeciwnym razie dostałbyś tą moją brudną ręką w pysk, za bycie agentem obcych mocarstw.

@oculus: Pysk obejrzyj sobie w lustrze. Twoja odwaga imponuje. Jesteś odważny jak Korwin Mikke. Prawie jak Józef Papkin.

  oculus,  16/07/2014

@Hamilton Starszy: Popatrz młotku od czego się zaczęła ta pyskówka- "
"Młodzi Polacy, którzy nie chcą być mięsem armatnim, zagłosowali na JKM. Jedynego, który zaproponował pokojową politykę zagraniczną." Już sobie wyobrażam premiera JKM, geniusza pokoju, który wali z łba Angelę Merkel jak przypomni sobie kto wywołał II wojnę światową, albo Obamę za to, że się nie umył." Bardzo wysoki poziom reprezentujesz.

@oculus: Poziom jaki reprezentuje JKM i ty dla mnie jest nieosiągalny. Kloaka służy do srania, nie do uprawiania dyskusji. Sarkazm jest formą, która jest poza granicą twoich możliwości odbioru. Co do poziomu, to twoje komentarze entuzjazmu i euforii nie wzbudzają.

  oculus,  16/07/2014

@Hamilton Starszy: Wyreguluj sobie twoje anteny odbioru, bo ci sie kanały mieszają.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska