Login lub e-mail Hasło   

Jaki parking jest bezpieczny?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.obslugaparkingow.pl
Często zostawiając samochód na pilnowanym terenie myślimy, że jest on tam bezpieczny. Niestety w rzeczywistości taki parking bezpieczeństwem nie różni się od pobocza drogi.
Wyświetlenia: 434 Zamieszczono 15/07/2014

Polscy kierowcy coraz częściej zaczynają dbać o bezpieczeństwo swoich pojazdów. Zwiększa się liczba parkujących na parkingach strzeżonych. Jednocześnie niepokojące jest to, że zdecydowana większość nie zna różnicy pomiędzy parking strzeżonym, a dozorowanym. A różnica jest bardzo duża i może skończyć się odmową wypłaty odszkodowania.

W badaniach przeprowadzonych przez firmy zajmujące się ochroną parkingów wynika, że jedynie 2% badanych przeczytało tablicę informacyjną na danym parkingu, zanim pozostawiło tam swój samochód. Dlatego prawie nikt nie wie, czy czasem nie zostawił auta w bezpiecznym miejscu tylko z teorii i zmarnował pieniądze.

Parking strzeżony, w przeciwieństwie do dozorowanego, musi posiadać specjalną tablicę informacyjną. Zanim pozostawimy samochód na danym parkingu, powinniśmy także rozejrzeć się po nim: dobrze jest, gdy oprócz ochroniarza w budce i szlabanu, teren parkingu posiada ogrodzenie oraz personel ochrony, który porusza się po terenie. Jest to szczególnie potrzebne na dużych parkingach poza miastem. Jeśli zależy nam na parkingu z zainstalowanymi kamerami, to szukajmy oznaczeń „obiekt monitorowany”.

Parkingi dozorowane od strzeżonych różnią się odpowiedzialnością za samochód. Kiedy zostawimy auto na parkingu strzeżonym, to właściciel terenu przejmuje za niego odpowiedzialność i w przypadku uszkodzenia lub kradzieży musi nam zrekompensować straty. Takiej odpowiedzialności nie przejmuje właściciel terenu dozorowanego. W takim przypadku posiadacz samochodu decyduje się tylko na wynajęcie powierzchni, na której będzie stał pojazd. Gdy ktoś auto ukradnie albo uszkodzi, często bywają spore problemy z wypłatą odszkodowań.

Dlatego właśnie właściciele parkingów strzeżonych dużo bardziej dbają o jego bezpieczeństwo – po prostu nie chcą płacić odszkodowań. A kradzieże wciąż się zdarzają dość często, również na pilnowanych terenach. Ze statystyk wynika, że co roku ukradzionych zostaje ponad 6000 samochodów. Na parkingach zmorą są kradzieże benzyny. Ale ogólnie jakość usług na parkingach strzeżonych rośnie. Coraz więcej terenów wyposażonych jest w monitoring, który rejestruje obraz przez całą dobę. Może on bowiem ochronić i klienta i właściciela parkingu.

Podobne artykuły


71
komentarze: 22 | wyświetlenia: 17415
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5918
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 11725
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 10880
28
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5385
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3547
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 66791
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21496
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27561
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3264
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3301
22
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1401
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy





Polecam kazdemu wlascicielowi ubezpieczyc samochod.



Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska