Login lub e-mail Hasło   

Zepchnięcie Izraela do morza (III Wojna Światowa) to nie jest jedyne rozwiązanie

... Czy chcielibyście, żeby nie było III wojny Światowej? Jeśli tak się stanie, to w roku 2050 będzie żyło na świecie około 8 miliardów ludzi. Lepiej jest, gdy ludzi ni...
Wyświetlenia: 1.045 Zamieszczono 17/07/2014

...

Czy chcielibyście, żeby nie było III wojny Światowej?

Jeśli tak się stanie, to w roku 2050 będzie żyło na świecie około 8 miliardów ludzi. Lepiej jest, gdy ludzi nie przybywa zbyt gwałtownie, ponieważ  każda gwałtowna zmiana to dodatkowy problem. Ludzie 2050 roku będą starsi. Nie unikniemy tego. Wykorzystanie aktualnych możliwości medycyny gwarantuje w 2050 średnią długowieczność na poziomie 95 lat. Tych starych będzie procentowo więcej niż dziś i NIE BĘDĄ ZDROWSI NIŻ DZIŚ. Ludzie starzy z reguły przed śmiercią są chorzy.

 

Czy starczy dla wszystkich żywności?

Nie ma żadnych problemów. Wystarczy.

Czy starczy energii na podstawowe potrzeby?

 Też wystarczy.  W tej dziedzinie jest tyle nowych, niewykorzystanych wynalazków, zablokowanych przez pazerne koncerny, że gdyby je wdrożyć, przestalibyśmy rozmawiać o zagrożeniu energetycznym. 

 

To dlaczego w 2050 roku emeryci mają nie otrzymywać emerytur? Dlaczego młodzi mają nie mieć żadnych dochodów z powodu powszechnego bezrobocia?

Co to właściwie ma być z tym bezrobociem? W kółko straszą, jaka to będzie plaga. No tak. Zniknie wiele z tych zajęć, które wykonują ludzie. Już dziś są prototypy automatów, które mogą zrobić to lepiej.

1) Czy trzeba niszczyć maszyny, żeby ludzie mieli pracę? To już było. Liberalizm zwykły doprowadził w XIX wieku do powstania wielkiego ruchu społecznego. Ruchu Niszczycieli Maszyn.

2) Czy neoliberalizm, ta idiotyczna powtórka z rozrywki, zorganizowana przez nieuków, którzy nie zapoznali się z historią, też ma do tego doprowadzić?

3) Czy jak to nie wyjdzie, zorganizujemy wojnę światową, żeby pozbyć się nadmiaru siły roboczej i nakręcić koniunkturę produkując broń, a następnie odbudowując zniszczenia? Po to, żeby obudzić się z ręką w nocniku, w takim samym kryzysie jak ten z lat 30-stych XX wieku.

 

Czy możemy zrobić to lepiej?

Skoro nie ma żadnych technicznych problemów, żeby w 2050 roku wystarczyło żywności i energii dla wszystkich, to chyba można znaleźć takie rozwiązanie tego układu równań, żeby:

1) każdy miał pieniądze na zakup podstawowych środków do przeżycia,

2) ci, którzy będą chcieli pracować, bo jednak trochę roboty dla ludzi pozostanie, mieli pieniądze na luksusy w czasie świąt i urlopów.

To jest tylko układ równań do rozwiązania. - Łamigłówka matematyczna. I myli się ten, kto myśli, że przed nami nikt tego zadania nie rozwiązywał. Są trzy rozwiązania, które znamy na tyle dobrze, że:

1) Możemy je przeanalizować.

2) Prześledzić ich skutki w perspektywie kilkuset lat.

3) Wybrać jedno z nich i zastosować, wprowadzając modyfikacje, które spowodują, że będzie bardziej efektywne.

 

Znamy trzy cywilizacje, które znalazły się w sytuacji 3N (trzech nadmiarów). Nadmiaru żywności, energii i siły roboczej. Znamy rozwiązania, które zostały zastosowane w starożytnym Egipcie, starożytnych Chinach i starożytnym Rzymie.

 

Skorzystajmy z tych doświadczeń i na ich podstawie wybierzmy odpowiednie dla nas rozwiązanie Problemu 3N (Trzech Nadmiarów).

 

Adam Jezierski

 

PS. Kolejny tekst napisany kilka lat temu. Ciekawe co trzeba zrobić, żeby ekonomiści i politycy zrozumieli to, co tu zostało napisane.

...

Podobne artykuły


59
komentarze: 26 | wyświetlenia: 13143
21
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1659
31
komentarze: 47 | wyświetlenia: 5492
15
komentarze: 27 | wyświetlenia: 3006
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1763
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1398
38
komentarze: 34 | wyświetlenia: 3596
32
komentarze: 19 | wyświetlenia: 1979
30
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5622
29
komentarze: 37 | wyświetlenia: 1716
28
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2112
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 2105
 
Autor
ArtykułOj niedługo zostaniesz obwołany naczelnym komuchem eioby ;-)
A tak poważnie, niestety ale nie wziąłeś po uwagę ważnych elementów:
1. Bez pracy ludzie nie będą mieć celu w życiu;
2. Brak celu będzie skutkował dekadencją;
3. Zawsze będą się pojawiać grupy ludzi pragnące przejąć władzę;
itp
Zauważ jak skończyły owe cywilizacje 3n . Dlatego niestety uważam iż na obecnym etapie rozwoju, jedynym rozwiązaniem jest ... wojna

@roszpunek:
Pewne podobieństwo do myśli komuchów jest w moich wypowiedziach. Przyznaję.Filozofowie dotąd tylko objaśniali świat, chodzi jednak o to, by go zmieniać.
- "Filozofowie dotąd tylko objaśniali świat, chodzi jednak o to, by go zmieniać." - też trzymam się tej zasady. Staram się unikać pułapek utopii, ale odrzucam zgodę na wolę nieba, a wiarę w boży plan uważam za objaw mózgowego prymitywizmu.

Polaków ubywa. Zamiast pisać dyrdymały ;))), wziąłbyś się za lepienie polaków. Może jakiś egzemplarz mistrzowski, dzieło sztuki i byłby szczęśliwy Polak. To polecam, ale trzeba włożyć w to mnóstwo pracy i umiejętności.
Moim zdaniem ludzi będzie ubywać. Wychowuje się ich /​w nowoczesnych cywilizacjach konsumpcyjnych/ na samotników i nie potrzebują tej drugiej osoby na siłę, a raczej do dawan ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska